نرم افزار تولید کارنامه مدارس هوشمند

از جمله بااهمیت ترین فعالیت هایی که در مدارس به طور مستمر صورت می گیرد تهیه و صادر کردن کارنامه برای دانش آموزان است که به دلیل انجام شدن این کار به صورت دستی، فعالیتی زمانبر و همراه باخطا است. لازم به ذکر است به دلیل حجم زیاد این کار مخصوصا در مدارسی که تعداد دانش آموزان در آن بالا است، ارائه کارنامه همراه با مشخص نمودن رتبه در کلاس و نمودارهای رشد و قیاس دانش آموزان کاری سخت و پیچیده می باشد. در نتیجه وجود یک نرم افزار کاربردی و قوی این امکان را برای کاربران به وجود می آورد تا بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن کارنامه موردنظر خود را برای دانش آموزان صادر نمایند. این کار یک گام بزرگ در جهت هوشمندسازی مدارس است زیرا با صادر کردن کارنامه همراه با آنالیز صحیح و قوی می توان اولیا را در جریان روند پیشرفت تحصیلی دانش آموزان قرار داد.

یکی از قسمت های مدیریت هوشمند مدارس، ایجاد کارنامه های توصیفی و عددی است که بسیار کاربرد دارد و به دلیل منعطف بودن زیاد می توان کارنامه ای دلخواه و بر حسب نیاز تولید نمود.

صادر کردن کارنامه به منظور گزارش دهی در ارتباط با ریز نمرات دانش آموزان از جمله فعالیت های مستمر مدارس می باشد ولی به دلیل مقدار خطای بسیاری که در هنگام وارد کردن نمرات به صورت دستی رخ می دهد، احتیاج به زمان زیاد به منظور وارد کردن نمرات، تعداد بالای دانش آموزان و تعداد دفعاتی که امتحان برگزار می شود موجب می گردد که لزوم بکارگیری از نرم افزار هوشمند احساس گردد ولی چگونگی پروسه صادر شدن کارنامه بر اساس میزان اهمیت مدیران به خصوصیات در برگیرنده آن موجب می گردد که مدیر یکی از نرم افزارها را انتخاب نماید.

یکی از نرم افزارهای قدرتمند به منظور تولید کارنامه نرم افزار هوشمندسازی مدارس مدیار می باشد. این نرم افزار با هدف ایجاد ارتباط بین مدرسه و اولیا و همچنین اتوماسیون کردن مدیریت مدرسه ایجاد گردیده است و در تلاش است تا بتواند نیازمندی های مدرسه و اولیا را برطرف کرده و موجب بالارفتن سطح رضایت اولیا گردد. همچنین سامانه مدیار در تلاش است با افزایش ارتباط میان اولیا و مدرسه، میزان پیشرفت دانش آموزان افزایش یابد.

کارنامه های ایجاد شده توسط نرم افزار مدیار به دو شکل عددی و توصیفی می باشد. همچنین شما می توانید از کارنامه ایجاد شده پرینت تهیه نمایید و به صورت فیزیکی به دانش آموزان یا اولیا ارائه دهید.

بخش کارنامه در سامانه مدیار بسیار منعطف و کاربردی می باشد. در این بخش شما می توانید نمرات را به صورت دستی و یا با استفاده از نمرات ثبت شده در نرم افزار وارد نمایید. همچنین می توانید بازه زمانی را مشخص کرده و کارنامه ماهانه، ترمی، هفتگی و ... ایجاد نمایید.


لیست مقالات