نرم افزار آزمون ساز - سامانه آزمون آنلاین آموزشگاه ها، مدارس و کنکور

ویژگی های آزمون ساز مَدیار

 
محیط ساده

با وجود داشتن امکانات بسیار، دارای محیطی بسیار ساده و روان می باشد، طوری که بدون آشنایی و آموزش اولیه می توان به راحتی با سامانه آزمون کار کرد.

 
دسترسی موبایل و وب

برنامه مدیار از طریق  اپلیکیشن اندروید و آیفون  (موجود در app Store) در گوشی موبایل و تبلت و همچنین مرورگر وب در تمامی سیستم ها (کامپیوتر،موبایل) در دسترس می باشد. در واقع سامانه مدیار در پلتفرم های گوشی موبایل و بر روی لپ تاپ و کامپیوتر به صورت یک پارچه تحت وب عمل می کند و اطلاعات در تمام پلت فرم ها یک پارچه می باشند.

 
دارای بانک سوال

سامانه آزمون ساز مَدیار دارای هزاران سوال تستی از تمامی مقاطع درسی و کنکوری همراه با پاسخ تشریحی می باشد. بانک سوالات مدیار دارای سوالات انتشارات مختلف کنکوری و همچنین آزمون های آزمایشی و نهایی کنکور های سراسری و آزاد می باشد. بنابراین کار برگزارکننده آزمون را بسیار راحت می کند.

 
برگزاری آزمون متنی

در نرم افزار آزمون ساز مدیار علاوه بر امکان برگزاری آزمون های تصویری، می توان آزمون های متنی نیز برگزار کرد، با این قابلیت می توان متن سوال و گزینه ها را تایپ کرد و حتی برای هر سوال یا گزینه عکس نیز گذاشت.

 
برگزاری آزمون تصویری

قابلیت بی نظیر آزمون تصویری مَدیار باعث می شود درج سوالات بسیار ساده انجام شود، بجای درج تک تک سوالات، تصویر سوالنامه با یک آپلود ساده در آزمون قرار می گیرد و کلید پاسخ ها مشخص می شود.  

 
اعلام نتایج

پس از برگزاری آزمون، اگر اعلام نتایج فعال شود، افراد آزمون دهنده بلافاصله می توانند نتیجه و نمره کلی و جزئیات را ببینند (تعداد صحیح، تعداد غلط، تعداد نزده). همچنین برگزار کننده آزمون می تواند در حین برگزاری به صورت آنلاین نتایج را لحظه به لحظه مانیتور کند. افرادی که در آزمون غیبت داشته باشند نیز مشخص می شود.

 
نمره دهی پیشرفته

قابلیت نمره دهی به کل آزمون، بارم بندی تک تک سوالات تستی و تشریحی، تنظیم فرمول نمره منفی برای پاسخ های اشتباه، تنظیم نمره درصدی و تراز. آزمون ساز مدیار سوالات تستی را تصحیح خودکار انجام می دهد و سوالات تشریحی را می توان دستی نمره دهی کرد.

 
ارائه کارنامه

قابلیت انتقال نمرات آزمون آنلاین به کارنامه همراه با تعیین دروس به ازای سوالات مختلف وجود دارد. کارنامه مدیار یکی از معتبرترین نرم افزار های کارنامه ساز می باشد که قابلیت های مختلفی دارد (کارنامه تراز دار، ارائه رتبه کلاسی، پایه و کل، میانگین کلاسی، پایه و کل، چاپ یا ارسال کارنامه به اکانت دانش آموز و اولیا)

 
امنیت آزمون

برقراری امنیت آزمون (جهت جلوگیری از تقلب) با استفاده از تمهیداتی که از قبل پیش بینی شده است. رندوم بودن شماره سوال: اگر این قابلیت فعال شود شماره سوالات برای دانش آموزان مختلف با هم متفاوت است. در نتیجه تخلف در آزمون دشوار می شود. عدم بازگشت به سوال قبل: اگر این قابلیت همراه با قابلیت قبلی فعال شود امکان تقلب تقریبا صفر می شود.

 
تصحیح پاسخ برگ فیزیکی

به این قابلیت "آزمون آفلاین" نیز گفته می شود. سامانه مدیار پاسخ برگ های خام همراه با بارکد ارائه می دهد، آزمون دهندگان، به صورت حضوری آزمون می دهند و پاسخبرگ ها را پر می کنند، سپس با اسکن کردن پاسخ برگ ها آزمون برای افراد تصحیح می شود و نمره هر شخص معین می شود. در این بخش تصاویر پاسخنامه پردازش می شوند و گزینه هایی که پر شده کشف و ضبط می شوند.

 
اطلاع رسانی هوشمند

اطلاع رسانی هوشمند زمان شروع آزمون و زمان اعلام نتایج، به صورت هشدار نوتیفیکیشن (اینترنتی) و پیامک. دارا بودن شمارشگر معکوس برای شروع آزمون، شمارشگر وقت سپری شده ی آزمون، و هشدار دهنده ی زمان هنگام نزدیک شدن به پایان زمان

 
تستی و تشریحی

امکان برگزاری آزمون به صورت تستی (چند گزینه ای) ، تشریحی و همچنین ترکیبی وجود دارد. در آزمون تستی، آزمون به صورت خودکار تصحیح می شود، در آزمون تشریحی امکان نمره دهی نیز وجود دارد. همچنین در آزمون تشریحی آزمون دهنده می تواند عکس یا فایل آپلود نماید.

 
گزارش دهی هوشمند

گزارش دهی تعداد پاسخ درست، تعداد اشتباه، تعداد بی پاسخ، رتبه آزمون، نمره نهایی برای هر آزمون دهنده. همچنین گزارش تعداد پاسخ های صحیح و اشتباه و بی پاسخ به ازای هر سوال در آزمون، گزارش دشواری سوالات، و گزارشات جامع دیگر

 
صدور گواهی نامه

می توان گواهی نامه و حد نصاب نمره قبولی را تعریف کرد که پس اعلام نتایج برای هر آزمون دهنده گواهی نامه صادر شود، هر آزمون دهنده با نام کاربری و رمز خود می تواند گواهی نامه خود را دریافت کند، همچنین قابلیت تعریف چند گواهی نامه برای آزمون های مختلف، ارائه کد QR برای اسکن و طراحی اختصاصی قالب ها وجود دارد.

تصاویری از آزمون ساز آنلاین

دیگر امکانات مَدیار

  • پیام رسان اینترنتی + ارسال پیامک
  • کلاس آنلاین
  • ثبت حضور و غیاب هوشمند
  • سیستم حسابداری + درگاه پرداخت
  • کارنامه ساز هوشمند پیشرفته
  • ثبت تکالیف و گزارشات هوشمند
  • بوفه الکترونیک هوشمند + درگاه پرداخت
  • ثبت ساعات مطالعه + برنامه ریزی
  • و ده ها امکانات دیگر
ثبت نام مدیار

ثبت نام و خرید

همین حالا ثبت نام کنید تا کد تخفیف جهت خرید اپلیکیشن آزمون آنلاین برای شما ارسال شود و از امکانات بی نظیر مَدیار بهره مند شوید.

ثبت نام خرید

سوالات متداول کلاس آنلاین

سوالات پرتکرار و پاسخ آنها درباره سامانه کلاس آنلاین مَدیار

استفاده از بانک سوال همراه با پاسخ تشریحی
قابلیت ایجاد آزمون متنی
قابلیت ایجاد آزمون تصویری
برش دهنده و تفکیک کننده سوالات
دارا بودن اپلیکیشن های اندروید و آیفون (موجود در AppStore)
تصحیح کننده هوشمند پاسخ برگ های فیزیکی
بانک سوالات مَدیار شامل این موارد می باشد: سوالات از انتشارات مختلف، آزمون های کنکور سراسری و آزاد سال های گذشته، آزمون های آزمایشی سازمان های مختلف مانند سازمان سنجش، آزمون های استعدادهای درخشان، تیزهوشان و ... 
در سامانه مَدیار بر خلاف برخی سامانه ها تعرفه آزمون ساز به صورت ماهانه می باشد نه به ازای تعداد آزمون. یعنی شما می توانید تعداد نامحدود آزمون را در بازه مشخصی که خریداری کرده اید برگزار کنید. برای مشاهده تعرفه ها کلیک کنید.
پس از خرید و پرداخت اینترنتی وجه، بلافاصله آزمون آنلاین فعال می شود و می توانید از آن استفاده کنید.
می توانید لیست کاربران را به صورت تکی و گروهی اضافه کنید. به ازای هر کاربر نام، شماره موبایل یا نام کاربری، و رمز اجباری می باشد. هر کاربر پس از ورود به سامانه می تواند از امکانات مختلف آموزشی نظیر آزمون استفاده کند.
برگزارکننده پس از آزمون نتایج و نمرات را می بیند و می تواند از نمرات بدست آمده کارنامه ایجاد کند. کارنامه ای که ایجاد می شود شامل تمامی امکانات یک کارنامه کامل می باشد نظیر: میانگین، رتبه، نمودار، عکس دانش آموز، درصد، تراز و ...
امنیت در آزمون بسیار مهم می باشد. در درجه اول سامانه از لحاظ برنامه نویسی دارای مجوز های امنیتی می باشد، اما از لحاظ کاربری چند قابلیت وجود دارد که امنیت آزمون را بالا برده و باعث می شود میزان تقلب به صفر برسد: 1- اینکه برگزار کننده می تواند ترتیب نمایش سوالات را به صورت رندوم تنظیم کند، مثلا سوالی که دانش آموز "الف" در اولین سوال می بیند با سوالی که دانش آموز "ب" می بیند متفاوت است. 2- می توان قابلیت برگشت به عقب را بست، این قابلیت مکمل قابلیت 1 می باشد. 3- هر دانش آموز در آن واحد فقط از یک دستگاه می تواند استفاده کند، در نتیجه دو نفر همزمان نمی توانند وارد یک اکانت کاربری شوند.
گزارش گیری از نتایج آزمون یکی از مهمترین تفاوت های آزمون های آنلاین با آزمون های کاغذی می باشد. 1- گزارش تعداد سوالات صحیح، غلط و بی پاسخ به ازای هر دانش آموز. 2- گزارش تعداد صحیح، غلط و بی پاسخ به ازای هر سوال 3- گزارش نمره با توجه به بارم بندی ها، قانون نمره منفی و نمره کل. 4- گزارش رتبه هر آزمون دهنده. 5- گزارش میزان دشواری آزمون 6- گزارش میزان دشواری هر سوال 7-گزارش میانگین کلاس، میانگین پایه 7-گزارش میانگین هر درس 8-گزارش نموداری پیشرفت در هر آزمون نسبت به آزمون های قبلی 9-گزارش نموداری مقایسه هر دانش آموز با میانگین آزمون دهندگان (کلی و درس به درس) 10-گزارش تجمیعی کل شرکت کنندگان ازمون
تمامی سرورها جهت برگزاری آزمون آنلاین داخل ایران می باشند و اینترنت با هزینه نیم بها محاسبه می شود. سرور های داخل ایران دارای سرعت و پایداری بهتری هستند و با قطع اینترنت خارجی مشکل برایشان پیش نمی آید.
برای برگزاری آزمون می توانید (به صورت اختیاری) اپلیکیشن مدیار را نصب کنید و یا از مرورگر (گوگل کروم، سافاری، فایرفکس و ...) استفاده نمایید. در نتیجه هم در موبایل، هم در کامپیوتر و لپتاب قابل استفاده می باشد.
خیر. فقط آزمون های تستی به صورت خودکار (باتوجه به کلید پاسخ) تصحیح می شوند. در واقع منطقی برای تصحیح خودکار آزمون های تشریحی وجود ندارد، در نتیجه نتایج آزمون های توصیفی را باید نمره دهی کرد.
بله این قابلیت وجود دارد. می توانید سوالات را اسکن کنید و در بخش مربوطه آپلود کنید. سپس با توجه به نرم افزار جداکننده سوالات، این سوالات برش می خورند و از هم جدا می شوند. در ضمن می توان پارامترهای سوالاترا تعیین کرد نظیر: میزان دشواری، کاربرد، انتشارات، درس، کتاب و...