نرم افزار آزمون ساز - سیستم آزمون آنلاین کنکور- بانک سوالات نمونه سوال

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ داده می شود :

ویژگی ها و شرایط آزمون آنلاین در سامانه مدیار

آزمون آنلاین

در حال حاضر که تکنولوژی جایگزین کاغذها شده و موجب گردیده مدارس و آموزشگاه ها از آزمون آنلاین به جای آزمون کاغذی استفاده نمایند.

مزایای آزمون آنلاین

در حال حاضر تعداد زیادی نرم افزار در بازار موجود می باشد که می توان با استفاده از آنها، آزمون های چند گزینه ای متنی ، چند گزینه ای تصویری (قرار دادن عکس پلی کپی) و تشریحی آنلاین برگزار نمود. البته لازم به ذکر است به منظور برگزاری امتحان های آنلاین باید مناسب ترین نرم افزار آزمون آنلاین را انتخاب نمایید. این نرم افزار لازم است دارای خصوصیاتی باشد که موارد موردنیاز را برای معلمین و دانش آموزان آسان کند. تعدادی از این خصوصیات عبارتند از:

بخش آزمون آنلاین در سامانه مدیار

آزمون آنلاین در برنامه مدیار

نرم افزار آزمون ساز مدیار

آزمون ساز حرفه ای مدیار ، برگزار کننده آزمون های آنلاین چند گزینه ای ، تشریحی و همچنین آزمون های آفلاین با توانایی تصحیح خودکار پاسخنامه ها می باشد.

نحوه قرار دادن آزمون آنلاین در سامانه مدیار

بخش آزمون آنلاین در سامانه مدیار از جمله قسمت های مهم و پرکاربرد در سیستم است. در این قسمت مسئولین و دبیران می توانند آزمون های تستی و تشریحی خود را قرار داده و برگزار نمایند. به منظور قرار دادن آزمون نیاز می باشد تا اسم آزمون ، تاریخ و ساعت شروع و پایان آزمون ، مدت زمان آزمون، پایه ، نام درس ، نوع آزمون (تستی متنی، تستی تصویری، تشریحی) ، نام معلم باید مشخص گردد. همچنین در قسمت مخاطب نیاز می باشد تا کلاس موردنظر را وارد نمایید. سپس باید در قسمت سوالات ، سوالات آزمون را وارد نمایید که به دو روش صورت می گیرد: 1. تصویری 2. متنی

اضافه کردن سوال

آزمون آنلاین

همچنین می تواند پاسخ سوال را قرار دهد تا پس از فعال شدن نتایج، دانش آموزان بتوانند پاسخ صحیح و تشریحی سوالات را ملاحظه نمایند.

در آزمون تشریحی ، دانش آموزان برای پاسخ دادن به سوالات می توانند جواب آن را در بخش مشخص شده تایپ نمایند و یا در یک برگه نوشته و از آن عکس بگیرند و عکس پاسخ را در همان قسمت برای معلم آپلود نمایند.

اعلام نتایج و فعال نمودن بخش نتایج آزمون آنلاین

پس از پایان یافتن آزمون آنلاین ، معلم یا مسئولین می توانند وارد بخش "نتایج" شوند و نتایج آزمون را مشاهده نمایند. در این قسمت معلم می تواند اسامی دانش آموزانی که در آزمون شرکت کرده اند و یا غایب بوده اند را مشاهده کند. همچنین می تواند گزارش تفضیلی هر یک از دانش آموزان را مشاهده کند.

نتایج آزمون

همچنین با فعال شدن "نتایج آزمون" ، دانش آموزان می توانند مشاهده کنند به کدام یک از سوالات پاسخ صحیح و به کدام سوالات پاسخ اشتباه داده است. همچنین می توانند نمره آزمون را مشاهده کنند.

لازم به ذکر است پس از پایان آزمون ، مدیر یا معلم می توانند نمرات آزمون را به بخش نمرات انتقال دهند و به محض ثبت نمرات، برای اولیا و دانش آموزان نوتیفیکیشن ارسال می شود و اولیا می توانند نمرات دانش آموزان را مشاهده کرده و از وضعیت تحصیلی دانش آموزان مطلع شوند. 

همچنین با استفاده از نمرات می توانند برای ساخت کارنامه استفاده کنند.

آزمون آفلاین

امکان برگزاری آزمون آفلاین در مدیار ایجاد گردیده است. برای استفاده از این امکان لازم است شما در بخش آزمون آفلاین یک آزمون تعریف نمایید و تعداد سوالات آزمون را به همراه پاسخ هایشان وارد نمایید. معمولا آزمون آفلاین به صورت حضوری انجام می شود و به این صورت می باشد که شما پاسخنامه ها را که همانند پاسخنامه کنکور می باشد به دانش آموزان ارائه می کنید. سپس آنها جواب خود را در پاسخنامه وارد می نمایند و شما باید برگه های پاسخ را اسکن نمایید و در سامانه مدیار بخش آزمون آفلاین آپلود کنید. با این روش سامانه مدیار به صورت خودکار برگه ها را بر اساس کلید جواب ها تصحیح می کند و نمره هر دانش آموز را بر اساس بارم بندی انجام شده محاسبه کرده و در سامانه مدیار ثبت می کند. با فعال شدن نتایج آزمون پس از پایان یافتن امتحان، دانش آموزان می توانند نمرات خود را ملاحظه نمایند.

نمونه سوالات دوره ابتدایی و متوسطه