دانلود نرم افزار مدیریت مدارس هوشمند - اندروید و ios مدرسه

 

کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین
کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین

نرم افزار مدیریت مدارس هوشمند مدیار با دارا بودن امکانات بی نظیر آموزشی ، پرورشی و مدیریتی مدرسه آماده دانلود برای تمامی مسئولین و مدیران مدرسه و همچنین برای معاونین ، اولیا و والدین و حتی دانش آموزان می باشد. با نرم افزار مدیریت مدیار می توانید از یک مدرسه با تعداد دانش آموزان کم تا مجتمع های عظیم آموزشی را مدیریت نمایید. 

به چه دلیل باید مدرسه ها را هوشمند نمود؟ 

نرم افزار مدارس

سامانه هوشمند مدیار دارای اپلیکیشن های اختصاصی اندروید و آی او اس و همچنین پنل تحت وب ، یک برنامه اتوماسیون کامل و مفید برای مدارس کشور می باشد. در این سامانه به موارد آموزشی و پرورشی توجه زیادی شده است. در زیر به معرفی برخی از این امکانات می پردازیم:

بخش پیام رسانی نرم افزار مدارس مدیار

این قسمت در ظاهر شبیه اپلیکیشن های پیام رسانی تلگرام و واتس اپ می باشد. ولی اگر در این موضوع عمیق شوید نکاتی قابل ذکر است. اول اینکه این برنامه کاملا ایرانی می باشد و اطلاعات داخل آن در ایران عزیزمان نگهداری می شود و از بابت امنیت اطلاعات خیال مخاطب را راحت می کند. مدارس همیشه دغدغه درز اطلاعات محرمانه دانش آموزان را در کشور های بیگانه دارند. دومین مورد نظارت کامل مدیر مدرسه روی پیام ها و حتی پیام های خصوصی است. سومین مورد این است که بدون تولید کانال و گروه برای کلاس ها می توانید پیام های کلاسی و مقطعی ارسال کنید.

لینک دانلود نرم افزار پیام رسانی مدارس

نرم افزار حضور غیاب سامانه هوشمندسازی مدارس

این نرم افزار حضورغیاب که در دل برنامه اصلی مدیار می باشد دارای قابلیت اتصال به دستگاه حضور غیاب را دارد. بدین صورت که یک دستگاه حضور و غیاب در ورودی درب مدرسه نصب می شود و این دستگاه به سامانه متصل می شود و با هر بار کارت کشیدن یا انگشت زدن، ساعت ورود و خروج دانش آموزان ثبت می شود و همان لحظه برای گوشی اولیا نوتیفیکیشن یا هشدار می رود. دانلود این نرم افزار باعث رفع نگرانی های والدین عزیز از بابت تاخیر و غیبت های پسران و دختران عزیزشان می شود.

نرم افزار مدارس هوشمند و برتر

دانلود نرم افزار انضباطی مدرسه

نرم افزار ثبت موارد انضباطی و تشویقی (ناظم مدرسه)

موارد انضباطی همیشه یکی از دغدغه های پدرمادرها ، معلمین و معاونین بوده و می باشد. کنترل کردن نظم توسط ناظم مدرسه یکی از مسئولیت های دشوار می باشد که ناظمین فداکار و معاون انضباطی زحمت آن را تقبل می کنند. نرم افزار ایرانی مدارس مدیار این امکان را در اختیار تمام اعضا مدرسه گذاشته که بتوانند موارد انضباطی و تشویقی را ثبت و درج کنند. با دانلود اپلیکیشن مدیار و استفاده از این اپ فوق العاده، این کار بسیار آسان می باشد. دقت داشته باشید دانلود نرم افزار مدیریت مدارس، رایگان می باشد و فقط نیاز به نام کاربری و رمز از طرف مدرسه می باشد.

دانلود نرم افزار نمرات و کارنامه ساز مدارس

نرم افزار ثبت و نمایش نمره مدارس به دو صورت عددی و توصیفی به شکل آنلاین استفاده می شود که ورودی و خروجی آن می تواند فایل های اکسل و pdf باشد. این بخش از سامانه دارای قابلیت صدور کارنامه به صورت ماهانه و هفتگی و ... می باشد. با وجود نرم افزار کارنامه ساز مدیار دیگر نیاز به چاپ و اصراف در کاغذ نیست و کارنامه های دیجیتال قابل ارسال از طریق اپلیکیشن اندروید و ios به والدین گرامی می باشند. از دیگر مزایای استفاده از نمره دیجیتال به جای نمره کاغذی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانلود نرم افزار کارنامه ساز مدارس  ، دانلود برنامه ثبت نمرات توصیفی و عددی ، آموزش حذف استفاده ثبت نمرات و گزارشات در اکسل

https://madyar.org/Content/Main/Content/Images/mockup-flow.png

 

دانلود نرم افزار آزمون آنلاین مدارس

نرم افزار برگزاری آزمون آنلاین مدارس یکی از برترین بخش های سامانه هوشمندسازی مدارس مَدیار می باشد که با جنبه آموزشی و پرورشی دبستان ها و به خصوص متوسطه ها یا دبیرستان ها می تواند بار بزرگی را از دوش مدارس بردارد. دبیرستان ها و آموزشگاه های کنکور می توانند هر روز و هر هفته آزمون داشته باشند و بدون صرف کاغذ، آزمون های چند گزینه ای آنلاین طراحی کنند. قابلیت های آزمون آنلاین به اینصورت است:

 1. تعیین زمان شروع آزمون در روزهای آینده
 2. تعیین ساعت شروع و ساعت پایان مهلت پاسخ دهی
 3. معین نمودن مدت آزمون (مثال 50 دقیقه)
 4. ثبت کلید سوالات و تصحیح خودکار آزمون بدون نیاز به معلم و مربی مصحح
 5. قابلیت برگزاری آزمون بدون نیاز به نوشتن سوالات و گزینه ها
  به این صورت است که از برگه امتحانی یک عکس می گیرید و در آزمون قرار می دهید و دانش آموزان سوالات و گزینه ها را از آن برگه می خوانند و فقط گزینه درست را مشخص می کنند. در این روش کار مدرسه و معاونین مرتبط خیلی کم می شود و دیگر نیاز به تایپ سوال نمی باشد، بلکه فقط کلید سوالات را مشخص می کنند.
 6. نتایج آزمون پس از مدت زمانی که توسط آموزشگاه مشخص می شود اعلام می شود و دانشجویان یا دانش آموزان می توانند از اپلیکیشن نتایج را ببینند.
 7. در قسمت نتایج، مدرسه می تواند پاسخ تشریحی و راه حل و فرمول سوالات را هم درج نماید تا دانش آموزان ملاحظه نمایند.

دانلود نرم افزار آزمون آنلاین مدارس  ، دانلود برنامه آزمون ساز آموزشگاه ها

 نرم افزار آزمون آنلاین مدرسه

 

بخش اخبار و گالری مدارس

این سکشن یکی از پرکاربردترین سکشن های اپ مدیار می باشد که همکاران محترم مدرسه قادرند عکس ها و گالری تصاویر دانش آموزان و همچنین اخبار مدرسه را به اشتراک بگذارند. در بخش اخبار مدرسه، ارسال کامنت (نظرات و انتقادات) در زیر هر مورد مقدور می باشد. در این بخش نیز به ازای هر خبر و عکس جدید نوتیفیکیشن برای اولیا ارسال می شود.

اخبار و گالری مدارس

نرم افزار ثبت تکلیف درسی دانش آموزان

برنامه کاربردی مَدیار دارای دو نسخه اندروید و آی او اس می باشد و قابلیت ثبت تکالیف درسی برای تعداد دروس مختلف را داراست. این تکلیف های دانش آموزی توسط معلمین یا معاون پرورشی یا مسئول فناوری اطلاعات و ... ثبت می شود و در تاریخ های مشخص شده به شکل یک تقویم شکیل به دانش آموزان نمایش داده می شود. بارز ترین ویژگی این بخش ارسال نوتیفیکیشن (Alarm) توسط گوشی موبایل می باشد، این اخطار (Alarm) دوبار برای هر فرد (همان روز و روز قبل) فرستاده می شود و شخص اگر هم تکالیف درسی را فراموش کرده باشد یادآوری می شود. در عکس زیر نمایی از این قسمت را می بینید:

 نرم افزار ثبت تکالیف درسی دانش آموزان

نرم افزار مالی مدرسه - حسابداری مدارس

در صورتیکه مدارس از نرم افزار مالی مدیار استفاده کنند بخش عظیمی از امور مرتبط با حسابداری مدرسه قابل حل خواهد بود. مدارس با حجم زیادی از بدهکاری و بستانکاری هایی که برایشان پیش می آید به یک اپلیکیشن جامع حسابداری و مالی نیاز دارند. اپلیکیشنی که در گوشی های موبایل (اندروید و ios) بخوبی عمل نماید. اپلیکیشن مدیار با دارا بودن امکانات کامل می تواند نیاز مدیران مدارس را مرتفع سازد.

امکانات نرم افزار مالی مدارس

 1. طبقه بندی کردن امور مالی و پولی مدرسه
 2. ایجاد پیش فاکتورهای منظم برای اولیاء دانش آموزان ، معلمین ، مدیران و معاونین
 3. پرداخت آنلاین از طریق درگاه بانکی شاپرک و دریافت وجه به صورت مستقیم به حساب مدرسه یا مدیر بدون هیچ کارمزد و پورسانت
 4. اعلان های منظم از طریق نوتیفیکیشن در گوشی قبل از موعد سررسیدهای مالی
 5. کاربردی در گوشی های اندروید و آی او اس اپل
 6. امکان ثبت چک و کنترل قسط ها و شهریه ها
 7. پرداخت های درون مدرسه ای نظیر هزینه خرید کتاب، اردو ، سرویس مدرسه و ...

طراحی و ثبت مسابقات آنلاین

با درج و طرح بخشی به نام مسابقات آنلاین می توانید کودکان را به چالش دعوت نمایید و آنها را تشویق کنید به حس برتر بودن در برابر دیگر دوستانش. این عمل باعث ایجاد حس رقابت در زمینه های درسی و غیردرسی می شود. این مسابقات به صورت آنلاین و چند گزینه ای قابل اجرا می باشد. با دانلود نرم افزار مدیریت مدرسه مَدیار به این هدف نائل شوید.

بخش محتوای آموزشی

با استفاده از این سکشن، هرآنچه بچه ها نیازمندند در گروه بندی های متفاوت (دلخواه) قابل آپلود و متعاقباً قابل بهره برداری می باشد. محتوای آموزشی شامل جزوات آموزشی تصویری ، نمونه سوالات ، آموزه های تصویری ویدئویی و عکسی و نیز فایل های pdf , word , excel , jpg , mp4 , zip و امثالهم می باشد. دانش آموز به راحتی می تواند فایل ها را باز نموده و دانلود کند. این منابع را مدرسه در اختیارشان گذاشته و می توانند با نرم افزار مدیار در گوشی های اندروید و آی او اس به مطالعه بپردازند و حتی با کامپیوتر و لپ تاپ در دسترس داشته باشند.

نرم افزار محتوای آموزشی ویدئو و عکس مدرسه

قابلیت جدید شبیه پاور پوینت برای آموزش بهتر

در این قابلیت جدید می توان برای هر محتوای آموزشی چند عکس و برای هر عکس یک ویس یا صدا  (voice) گذاشت. در نتیجه مانند پاور پوینت (pwerpoint) عمل می نماید و دانش آموزان می توانند موارد موردنظر خود را بصورت دیداری و نوشتاری بدون نیاز به دانلود فیلم های حجیم فرا بگیرند. در این ماژول هوشمند که برای نرم افزار مدارس مدیار تعبیه شده است دیگر نیاز نیست مدیران و معلمین فیلم های با حجم بالا را در نرم افزار آپلود کنند که زمان و حجم بالایی از اینترنت آنها صرف می شود. از یک سو قابلیت ورق زدن عکس ها مانند اسلاید می تواند به دانش آموزان کمک فراوانی در اکتساب راحت تر نماید.

بخش معرفی برنامه ها

نظر به بایستگی واقف گردیدن سرپرستان عزیز از پروگرام تحصیلی فرزندان ، بهره گیری منوی برنامه ها از راه دور (ریموت) می تواند یکی از جذابیت های این نرم افزار مدرسه ای باشد. در این بخش می توان برنامه های درسی افراد را طبقه بندی شده درج نمود. متعاقباً موارد استفاده از این منو شرح داده می شود:

 1. مستحضر شدن از کلاس بندی همراه تاریخ و ساعت
 2. اطلاع از برنامه ی کلاسی دانش آموز
 3. رویت گرام روز های تحصیلی گروه بندی شده
 4. نگرش طرح و برنامه امتحانات ترم و نیم ترم و ...
 5. ملاحظه فوق برنامه های اکتسابی

برنامه های تحصیلی نرم افزار مَدیار

نظرسنجی در گوشی های اندرویدو اپل

مرقوم کردن رٲی توسط افراد مدرسه و دانستن عقیده آنها در مورد پرسمانهای متعدد از شیرین ترین منو های آپ هوشمندسازی مدارس مدیار می باشد. مدیران مدرسه با طرح پرسشنامه های تستی (چند گزینه ای) به نظرات مادران و پدران در قالب نمودار های دایره ای (پای چارت) دست می یابند و از این عقاید در صدد بهسازی امور بهره برداری می کنند.

نرم افزار نظرسنجی مدارس

بخش برنامه مطالعه

دانش آموزان مدرسه می توانند ساعات مطالعه دروس را ثبت کنند و معلمین و مشاورین آموزشگاه قادرند جمع بندی مطالعه هر دانش آموز را در بازه های زمانی روزانه ، هفتگی ، ماهانه و ترمانه رصد کنند. همچنین محصلان هر کلاس و درس، الگوی مطالعه خاص خود را خواهند داشت که توسط معلمین و مشاورین مدارس تعریف می شود.

نرم افزار بوفه الکترونیک برای مدارس

بوفه الکترونیک که برای اکثر مدارس بویژه مدارس ویژه و برتر کاربرد فراوانی دارد می تواند از یک طرف به تغذیه فرزندان و از سوی دیگر به برنامه ریزی مدرسه برای تامین مواد غذایی و وعده های غذایی کمک فراوانی کند. این در حالی است که مدارس و آموزشگاه ها می توانند یک منوی قابل انتخاب در اختیار دانش آموزان قرار دهند تا غذای مورد نظر خود را از روز های قبل انتخاب کنند. همچنین اولیا می توانند مواردی که برای کودکان مضر می باشد را اعلام کنند تا هنگام ارائه سرویس به آنها در مدرسه ، جلوگیری به عمل آید. در این بخش بوفه چی (مسئول بوفه یا آشپزخانه) یک پنل در اختیار دارد که با وارد کردن کد هر دانش آموز تصویر و مشخصات و موارد مضر و یا سفارشات وی را می بیند و با توجه به موارد ثبت شده ارائه سرویس می کند. اولیا می تواند پنل کاربری دانش آموز را با پرداخت آنلاین شارژ نماید.

مزایای بوفه هوشمند مدارس:

 1. رزرو غذا برای روزهای آینده
 2. تامین به صرفه مواد غذایی و عدم دور ریز غذا از طریق رزرو غذا
 3. ثبت مواد غذایی مضر و عدم ارائه به دانش آموز
 4. حذف پول های کاغذی (هر دانش آموز اعتبار قابل شارژ دارد که اولیا شارژ می کنند)
 5. هوشمندسازی و اتوماسیون بحث تغذیه

گزارشات مدرسه

گزارشات به سه بخش گزارشات کارکنان و معلمین ، گزارشات درسی و گزارشات انضباطی تقسیم می شود.

گزارشات کارکنان: در این بخش هر یک از معلمین می توانند گزارشی از عملکرد خود را در مورد هر کلاس درس و هر زنگ برای مدیر ارسال نمایند و این گزارش بنا به درخواست مدیریت می تواند برای والدین ارسال شود تا اولیا از عملکرد معلم در کلاس اطلاع یابند.

گزارشات درسی: در این قسمت امکان گزارش گیری گوناگون بر حسب نمرات وارد شده وجود دارد. این گزارشات عبارتند از گزارشات دانش آموزی، گزارش مقایسه کلاسها با یکدیگر، گزارش کلاسی و ....

گزارشات انضباطی : در این بخش می توان گزارشات انضباطی و موارد تنبیهی و تشویقی که برای هر یک از دانش آموزان در سامانه ثبت گردیده است را همراه با تاریخ و درس و نام ثبت کننده ملاحظه نمود. همچنین امکان گرفتن pdf و چاپ آن نیز وجود دارد.

بخش بانک سوالات

نرم افزار مدارس مدیار دارای بانک سوالات می شود. دستیابی به بانک سوالات کامل و بر اساس نیاز دبیران و دانش‌آموزان از جمله مشکلات همیشگی مدارس به منظور برگزاری آزمون بوده است. به دلیل احتیاج مدارس و مدرسین به سوالات استاندارد به منظور ارزیابی مستمر و صرف زمان زیاد به منظور طرح سوال ، بخش بانک سوالات در سامانه مدیار این اجازه را به مدیران و دبیران می دهد تا با صرفه جویی در زمان و انرژی ، سوالات متنوع و زیادی را در اختیار دبیران قرار می دهد تا بتوانند آزمون های زیادی را ایجاد نمایند. در این قسمت برای هر مقطع و هر پایه و هر درس به صورت مجزا سوالات مختلف همراه با کلید سوالات قرار گرفته و این سوالات اعم از آسان، متوسط و دشوار طبقه بندی گردیده و معلمین برای برگزاری آزمون های آنلاین خود می توانند از این بخش، سوالات دلخواه خود را بر اساس آسان یا دشوار بودن سوالات انتخاب نمایند. همچنین سوالات هر درس بر اساس فصل، طبقه بندی شده و  این مورد موجب صرفه جویی در وقت و راحت تر شدن برگزاری آزمون می گردد و لازم نیست معلم به دنبال سوال بگردد.

قسمت رضایتنامه مدرسه

بخش رضایت نامه ها یکی دیگر از قسمت های کاربردی سامانه مدیار می باشد. در این بخش مدیر یا معاونین مدرسه می توانند رضایتنامه های خود را قرار دهند و با ارسال نوتیفیکیشن برای اولیا، والدین از آن مطلع می گردند و می توانند رضایت یا مخالفت خود را بیان نمایند. در صورت رضایت و موافقت، اولیا می توانند امضای دیجیتال نمایند و مدیر می تواند امضا را ملاحظه کند و در صورت عدم رضایت می توانند گزینه مخالفت را انتخاب نمایند. همچنین مدیر می تواند در قسمت نتایج تعداد افراد موافق و مخالف را همراه با نامشان ملاحظه نماید.

دانلود اپلیکیشن مدیار
در دو نسخه اندروید و IOS

برنامه مدیریت مدارس مَدیار دارای دو نسخه اندروید و آی او اس می باشد که در کافه بازار و اپ استور موجود می باشد.

برای دانلود اپلیکیشن هوشمندسازی مدارس باید با گوشی موبایل خود اقدام به دانلود کنید نه کامپیوتر و لپتاپ.