نرم افزار برنامه مطالعه - اپلیکیشن برنامه ریزی درسی دانش آموز

برای ساماندهی به مطالعات دانش آموزان یک سیستم جامع نیاز هست که هم به آنها الگو دهد هم ساعات مطالعات آنها را محاسبه کند و نقاط ضعف و قوت نحوه مطالعه را بیان کند. همچنین یک سیستم گزارش دهی عالی به مدرسین می باشد که آنها نیز از نحوه درس خواندن شما در جریان قرار گیرند. معلمین و اساتید می توانند برای شما چندین الگوی مطالعه تعریف کنند. همچنین می توانند ساعات مطالعه افراد را روی نمودار ببرند و با دانش آموزان دیگر مقایسه کنند و حتی کلاس های دیگر. اپلیکیشن ثبت ساعت مطالعه برای هر مدرسه و آموزشگاه و حتی هر دانش آموز و معلم یک نیاز اساسی می باشد.

معرفی اپلیکیشن مَدیار

سامانه مدیریت یادگیری مدیار یک نرم افزار کامل می باشد جهت آموزش و تمامی امکانات آموزشی مورد نیاز درون آن وجود دارد. این امکانات کمک می کنند تا مدیریت مدرسه اتوماسیون شود و از طرفی یک نرم افزار جهت ارتباط آسان اولیا و مربیان می باشد. بخشی از امکانات مدیار را در عکس زیر ملاحظه می کنید.

سامانه مدیار

مشکلات روش های سنتی برنامه ریزی مطالعات

یکی از آپشن های پر کاربرد برای دانش آموزان ، معلمین و مشاورین برنامه مطالعاتی مَدیار می باشد که با استفاد از این آپشن به راحتی می توانید در زمان صرفه جویی کنید . در اینجا از مشاورین تحصیلی که از سیستم های کاغذی استفاده می کنند اصلا سخن نمی گوییم چون یک مقدار زیاد از تکنولوژی دور هستند. اما برای آن دسته مشاورین یا دبیران که از نرم افزار های اکسل و ... استفاده می کنند و برنامه تحصیلی را در آن پیاده سازی می کنند و سپس با استفاده از پیام رسان های مختلف برای دانش آموزان ارسال می کنند مشکلات زیر را مطرح می کنیم و که با استفاده از مَدیار تمام این مشکلات حل می شود:

  • ایجاد و برنامه ریزی در اکسل و برنامه های مشابه کار زمان بری است
  • ایجاد و برنامه ریزی در اکسل و برنامه های مشابه نیاز به لپ تاپ دارد و با گوشی امکان ندارد
  • کنترل ، دسته بندی و ذخیره اکسل ها برای تعداد بالای دانش آموزان سخت و گیج کننده است. فرض کنید برای 100 دانش آموز بخواهید 20 هفته برنامه ریزی کنید نیاز به 2000 اکسل دارید
  • فرمت اکسل در گوشی دانش آموزان باز نمی شود و باید آنها را به pdf یا عکس تبدیل کنید
  • نگه داری این تعداد فایل بعد از مدتی برای دانش اموزان سخت می شود و ممکن است فایل های قبلی را گم کنند
  • بعد از اینکه هر فایل را به pdf تبدیل کردید باید برای دانش آموزان آنها را ارسال کنید (نیاز به زمان زیاد و هزینه اینترنت)
  • دانش آموز  ساعات مطالعه خود را کجا وارد کند و شما چطور بعد از مدتی متوجه شوید هر درس را چقدر خوانده؟
  • نمودار مطالعات دانش آموزان را چگونه ایجاد می کنید و چگونه روند پیشرفت مطالعات و مقایسه دروس و افراد را پیش می برید؟

موارد بالا فقط پاره ای از مشکلات نداشتن نرم افزار برنامه ریزی مطالعه می باشد که گریبان معلم ، دانش آموز و موسسه آموزشی را خواهد گرفت. با معرفی اپلیکیشن برنامه ریزی مطالعات مدیار متوجه می شوید که تا به حال چقدر وقت و اعصاب خود را بیهوده صرف می کرده اید.

برنامه ریزی مطالعات با مَدیار

با اپلیکیشن مدیار به جای یک ساعت زمان گذاشتن فقط چند دقیقه زمان می گذارید و کارهای نشدنی که در بالا ذکر شد را شدنی می کنید. ابتدا دبیران و دانش آموزان اپلیکیشن مدیار را نصب می کنند و هر کس با رمز خودش وارد سامانه می شود. دبیران و مشاورین برنامه مطالعه را فقط با drag & drop (کشیدن و انداختن) می سازید (تصویر زیر):

برنامه ریزی مطالعه

سپس می توانید این برنامه را برای دانش آموزان دیگر هم نشر دهید و فقط تغییر دهید. هر دانش آموز در اکانت خودش برنامه مطالعه خود را می بیند و می تواند آن را طبق ساعاتی که مطالعه می کند پر کند (تصویر زیر)

برنامه مطالعه دانش آموز

تمام این کارها بدون نیاز به تبدیل فایل ها به pdf یا ارسال در پیام رسان های مختلف و ... می باشد و فقط با چند کلیک انجام می شود. اما قسمت شیرین ماجرا گزارشات مطالعه هر درس و یا گزارش مطالعات تجمیعی می باشد که در پایان هر هفته و هر ماه می توانید بگیرید (تصویر زیر) 

گزارش هفتگی ساعات مطالعه

و در تکمیل گزارشی که در بالا می بینید می توانید نمودار هایی شبیه نمودار مطالعاتی زیر هم دریافت کنید تا دید باز تری نسبت به مقدار مطالعات دانش آموزان داشته باشید

نمودار مطالعات دانش آموزان

 

برای سفارش و خرید نرم افزار برنامه مطالعه ثبت نام کنید

ثبت نام در مدیار

 

اتوماسیون مدارس

دیگر امکانات سامانه مَدیار

سامانه آموزشی مدیار علاوه بر امکان تکالیف هوشمند درسی، امکانات بسیار دیگری دارد:

لوگو مدرسه

ثبت نام و خرید

جهت سفارش و خرید سامانه آموزشی مَدیار ثبت نام کنید و از تخفیف 50 درصدی استفاده کنید

ثبت نام خرید

سوالات متداول برنامه مطالعه مدیار

جواب پرسش های مکرر درباره نرم افزار برنامه مطالعاتی مَدیار

در سامانه آموزشی مَدیار هنگام تعریف هر کاربر می توان نقش(سِمَت) او را مشخص کرد. مثلا مدیر، سوپر وایزر، مدیر مالی، استاد، دانشجو و ... . و هر نقش را تعیین کرد(توسط مدیر) که چه مواردی را ببیند، چه مواردی را بتواند ویرایش کند، و چه مواردی را بتواند حذف کند. هر کاربر هنگام ورود(لاگین) با توجه به نقشی که دارد محیط و منوهای مربوط به خود را می بینید. همچنین در مورد اساتید و فراگیران قابلیت کلاس بندی وجود دارد، در نتیجه هر کاربر فقط به اطلاعات کلاس های خود دسترسی دارد. یک نکته مثبت که استفاده از سامانه مَدیار را ساده تر کرده این است که نقش های مختلف فقط یک اپلیکیشن واحد را نصب می کنند نه چندیدن اپ. و قابلیت سوئیچ بین اکانت های لاگین شده با هر نقشی وجود دارد.
یکی از دغدغه های مشترکین هنگام قرارداد با مَدیار امنیت اطلاعات می باشد مخصوصا تامین حریم خصوصی اطلاعات کاربران مانند شماره موبایل. لازم به ذکر است که مدیار طوری طراحی شده که وارد کردن اطلاعات شخصی کاربر کاملا دلخواه می باشد و می توانند اطلاعات خصوصی مانند شماره موبایل را وارد نکنند و به جای آن یک نام کاربری دلخواه تعریف کنند. همچنین بنابر درخواست یک قرارداد برای حفظ حریم خصوصی و امنیت اطلاعات منعقد می شود. سامانه مدیار اوپن سورس نیست و توسط متخصصین با تجربه برنامه نویسی شده و مدام در حال بررسی و مانیتورینگ می باشد. همچنین توسط چندین شرکت امنیتی دیگر کامل تست و بررسی شده است. به علاوه، نرم افزار آموزشی مدیار دارای چندین گواهی نامه امنیتی می باشد. اعتبارنامه وزارت آموزش و پرورش از یک سو، گواهی نامه مرکز فناوری و رسانه های دیجیتال از سوی دیگر، دارای بودن نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت معدن تجارت و همچنین مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، و چندین مجوز دیگر خیال مشترکین را از این بابت راحت می کند. برای دیدن مجوز های مدیار کلیک کنید
برنامه آموزشی مدیار به دلیل وسعت در امکانات، دارای تقسیم بندی در فروش می باشد. به این صورت که شامل تعدادی بسته (پلن) می باشد که می توانید فقط بسته های مورد نیاز را خرید کنید تا هزینه ارزان تر تمام شود. در ضمن مدت خرید از یک ماه شروع می شود. تخفیف: سه نوع تخفیف وجود دارد که پس از اینکه هر سه تخفیف اعمال شد حدود 50% تخفیف می گیرید. 1- به ازای هر بسته اضافه 3% تخفیف تا سقف 15 درصد. 2- به ازای هر ماه اضافه 2% تخفیف تا سقف 10%  3- با وارد کردن کد تخفیفی که هر فصل وجود دارد تا 20% تخفیف اعمال می شود. جمع این سه تخفیف حدود 50% می شود. به دلیل اینکه این نرم افزار تحت وب می باشد و از سرور استفاده می شود و همچنین شامل پشتیبانی و بروزرسانی های ماهانه می شود سرویس ها پس از اتمام زمان باید تمدید شوند. برای مشاهده تعرفه ها کلیک کنید
پس از خرید، بلافاصله اکانت آموزشگاه فعال می شود و می توانند از آن استفاده کنند. مشترکینی که شخصی سازی (اپ با لوگو اختصاصی) خرید می کنند ممکن است تحویل اپ اختصاصی تا چند روز زمان ببرد اما اکانت تحت وب بلافاصله برای آنها فعال می شود.
می توانید لیست کاربران را به صورت تکی و گروهی(اکسل) اضافه کنید. به ازای هر کاربر نام، نام کاربری، و رمز اجباری می باشد. همچنین می توانید یک کد عضویت یا QRCODE به کاربرانتان بدهید تا خودشان در سامانه ثبت نام کنند و به موسسه (آموزشگاه) شما ملحق شوند. برای جلسات آنلاین هم کافیست فقط لینک کلاس را به فراگیران بدهید.
در صورتیکه امکانات خاصی مد نظرتان باشد که در نرم افزار مدیار وجود ندارد، تیم توسعه مدیار می تواند آن را برنامه نویسی کرده و به سامانه اضافه کند.
بله. این امکان وجود دارد که زمان ایجاد برنامه مطالعه مخاطب را یک یا چند نفر معرفی کرد و یا یک کلاس (گروهی از افراد) انتخاب کرد.
بله. با نصب اپلیکیشن برنامه ریزی مطالعات مدیار تمامی امور را می توانید انجام دهید از جمله مشاهده الگوی ساعات مطالعه و درج ساعات شخصی مطالعه، گرفتن گزارش و جمع مطالعات، دریافت pdf و ...
بله برای هر ساعت مطالعه که وارد می کنید می توانید درس، تعداد ساعت، تعداد مسئله، توضیح و رنگ انتخاب کرد.
قطعا هر معلم می تواند با ورود به اکانت شخصی خود به دانش آموزان و دروس خود دسترسی داشته باشد و الگوهای مطالعاتی خود را طراحی کند.
هر معلم یا دانش آموز می تواند به شکل های مختلف نمودار های مقدار ساعات مطالعه را روزانه، هفتگی و ماهانه دریافت کند و آنها را درس به درس مقایسه نماید و نقاط ضعف یا قوت خود را متوجه شود.
همچنین امکان خروجی گرفتن (export) از اطلاعاتی که وارد شده به راحتی میسر می باشد. اکسل مورد نظر را می توان به روش های مختلف مورد تحلیل قرار داد.
مدیار شامل پشتیبانی 24 ساعته می باشد. تنها سامانه آموزشی ایرانی می باشد که دارای اپلیکیشن آیفون می باشد که در اپ استور موجود می باشد. تمامی امکانات آموزشی را یکجا و در یک اپلیکیشن ارائه می دهد. دارای رابط کاربری بسیار ساده و روان می باشد طوری که بدون آموزش اولیه می توان با آن کار کرد. دارای سرورهای متعدد می باشد و با شیوه load balancing سرعت فوق العاده ای دارد. همچنین در خصوص تصحیح اوراق تستی از هوش مصنوعی استفاده کرده و دارای دقت بسیار بالا می باشد. پاسخنامه ها را با کمترین کیفیت تشخیص داده و تصحیح می کند.
اپلیکیشن مَدیار برای تست اولیه دارای پنل دمو می باشد که می توان برای مدتی به صورت رایگان از برنامه استفاده کرد و آن را کامل تست کرد. در صورت درخواست ، یک پنل برای شما ساخته می شود که می توانید سامانه را برای مدتی استفاده کنید تا آن را کامل تست کنید.

مجوز های مدیار

سامانه مدیار دارای مجوز های لازم از وزارت آموزش و پرورش و دیگر مراجع ذی صلاح می باشد

وزارت آموزش و پرورش کشور

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مرکز فناوری و رسانه های دیجیتال

وزارت صنعت ، معدن و تجارت