نرم افزار ثبت موارد انضباطی مدارس

گزارشات سریع و دقیق نمرات انضباطی توسط نرم افزار موارد انضباطی دانش آموزان مدیار

مدیریت موارد انضباطی در مدارس، یکی از کارهای زمان بر برای معاونین محسوب می شود، برای نمونه یک معاون باید اسامی دانش آموزان را همراه با موارد انضباطی ثبت شده برای هر یک از آنها داشته باشد تا در زمان محاسبه و گزارش دهی از آنها استفاده نماید. مدیریت این موضوع هم زمان بر می باشد و هم اینکه انرژی بسیاری از معاون می گیرد، همچنین امکان فراموشی ثبت تعدادی از موارد را نیز به همراه دارد، به همین سبب بکار گیری از نرم افزار ثبت موارد انضباطی دانش آموزان مدیار امری ضروری می باشد و این امکان را برای معاونین و مدیر مدرسه ایجاد می نماید تا به راحتی و در مدت زمان کوتاه ، موارد انضباطی موردنیاز را در نرم افزار موارد انضباطی دانش آموزان ثبت کرده و برای گزارش انضباطی یا صدور کارنامه انضباطی می تواند از آن استفاده نماید.

کارنامه انضباطی مدیار

بخش موارد انضباطی از جمله قسمت های مهم در سامانه مدیار می باشد که معلمین و مسئولین می توانند کلیه موارد تنبیهی و تشویقی دانش آموزان را در آن قسمت وارد نمایند. مانند درگیری در مدرسه یا عدم رعایت بهداشت به عنوان تنبیهی ، و فعال بودن در برنامه های فرهنگی به عنوان تشویقی و ...
لازم به ذکر است با ثبت موارد انضباطی برای اولیا نوتیفیکیشن ارسال می شود و در همان لحظه والدین می توانند از آن اطلاع یابند.

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ داده می شود :

 • بهترین سامانه برای دریافت گزارشات و نمره انضباط  مدرسه چیست؟
 • مزایای ثبت موارد انضباطی به صورت آنلاین چیست؟
 • نحوه ورود موارد انضباطی به صورت آنلاین چگونه است؟
 • هوشمندسازی مدارس چه تاثیری در نحوه مدیریت مدرسه دارد؟

نحوه ورود موضوعات انضباطی

به منظور ثبت موارد انضباطی ، ابتدا باید موضوعات انضباطی را در قسمت مربوطه وارد نمایید . برای این کار بر روی گزینه "موضوعات انضباطی" کلیک کرده و فیلدهای عنوان ، نوع ، نمره و هر چند بار را تکمیل کرده و گزینه ثبت را بزنید. در این قسمت برای موارد تنبیهی ، نمره منفی و برای موارد تشویقی نمره مثبت ثبت می گردد.

لازم به ذکر است موضوعات انضباطی ثبت شده را می توان ویرایش یا حذف نمود.

موارد انضباطی

 شما می توانید به صورت رایگان برای 10 روز، بخش موارد انضباطی سامانه مدیار را تست نمایید.

ثبت موارد انضباطی

پس از ثبت موضوعات انضباطی ، می توان موارد انضباطی را برای هر دانش آموز به صورت تکی یا برای یک کلاس به صورت گروهی ثبت نمایید. به منظور ثبت موارد انضباطی بر روی گزینه "افزودن" کلیک نمایید و سپس فیلدهای زیر را تکمیل نمایید.

 • پایه : در این قسمت باید پایه مورد نظر را انتخاب کنید. لازم به ذکر است معلمین فقط پایه های مربوط به خودشان را ملاحظه می کنند و سایر پایه ها برایشان نمایش داده نمی شود و نمی توانند مشاهده و انتخاب نمایند.
 • درس : در این قسمت درس های مربوط به همان پایه نمایش داده می شود. همچنین معلمین فقط درس هایی که تدریس می کنند را مشاهده می کنند.
 • کلاس : در این قسمت کلاس های مربوط به همان پایه نمایش داده می شود. همچنین معلمین فقط می توانند کلاس های خودشان را مشاهده و انتخاب نمایند و سایر کلاس ها نمایش داده نمی شود.
 • تاریخ : در این فیلد به صورت اتومات ، تاریخ همان روز قرار می گیرد ولی شما می توانید تاریخ را تغییر دهید و تاریخ مورد نظر را ثبت نمایید.
 • در صورتی که می خواهید برای اولیا نوتیفیکیشن و یا پیامک ارسال شود می توانید گزینه های موردنظر را فعال نمایید.
 • موضوع پیش فرض : در صورتی که می خواهید برای کلیه دانش آموزان کلاس و یا اکثریت آنها ، یک موضوع را ثبت نمایید می توانید در قسمت "موضوع پیش فرض" آن را قرار دهید تا برا همه دانش آموزان قرار گیرد. با استفاده از این امکان ، در وقت صرفه جویی می شود.
 • در قسمت آخر ، اسامی کلیه دانش آموزان مربوط به همان کلاس را مشاهده می کنید و برای هر یک از آنها می توانید موضوعات انضباطی مربوطه را ثبت نمایید و برای بعضی از دانش آموزان می توانید موارد انضباطی ثبت نکنید و این فیلد را خالی قرار دهید. همچنین در قسمت توضیحات می توانید توضیحات جانبی را عنوان نمایید.

ثبت موارد انضباطی

امکانات و ویژگی های قسمت موارد انضباطی

 • امکان ثبت موارد انضباطی به صورت گروهی برای یک کلاس و یا به صورت تکی
 • امکان ثبت توضیحات برای موارد انضباطی
 • امکان ارسال نوتیفیکیشن برای اولیا بلافاصله پس از ثبت مورد انضباطی
 • ارسال پیامک برای اولیا و مشاهده موارد انضباطی توسط حتی زمانی که دسترسی به اینترنت ندارند
 • ثبت نام ایجاد کننده و ثبت کننده موارد انضباطی همراه با نام درس
 • توانایی حذف و ویرایش گروهی و تکی موارد انضباطی ثبت شده
 • امکان سُرت کردن ستون های موجود در قسمت موارد انضباطی از جمله نام دانش آموزان ، موضوعات انضباطی ، تاریخ ، درس و ...
 • گزارش گیری دسته جمعی
 • گزارش گیری بر اساس دانش آموز یا مورد انضباطی
 • محاسبه هوشمند نمره انضباط و درج آن در کارنامه
 • صدور کارنامه انضباطی با درج عکس دانش آموز

گزارشات انضباطی

معمولا ارائه کارنامه انضباطی به والدین از اهمیت زیادی برخوردار می باشد که این امکان در اپلیکیشن مَدیار میسر شده است. اولیا می توانند از راه دور و بدون مراجعه به مدرسه ، کارنامه و گزارشات انضباطی فرزندان خود را از طریق گوشی موبایل یا رایانه به صورت آنلاین مشاهده کنند. این گزارشات می تواند در کارنامه درسی افراد نیز گنجانده شود. با توجه به اینکه موارد انضباطی دارای بارم بندی نمره هستند، کارنامه ها و گزارشات می توانند نمره داشته باشند. در این بخش با تکمیل نمودن فیلدهای تاریخ ، پایه ، کلاس و درس می توان گزارش انضباطی مربوطه را جستجو برای هر دانش آموز به صورت جداگانه مشاهده نمود.

گزارش انضباطی

امکانات بخش گزارشات انضباطی

 • امکان گزارش گیری انضباطی بر اساس تاریخ ، پایه ، کلاس ، درس
 • توانایی مشاهده گزارش انضباطی هر دانش آموز به صورت جداگانه و در قالب کارنامه
 • امکان مشاهده مورد انضباطی ، تاریخ ، نام ایجاد کننده ، درس و نمره آن در کارنامه گزارشات انضباطی
 • امکان گرفتن pdf از گزارشات انضباطی و چاپ آن

کارنامه انضباطی

کارنامه انضباطی

لیست نمرات انضباطی

لیست نمرات انضباطی مدرسه

 

به منظور مشاهده تعرفه ها و استفاده از سامانه مدیار بر روی عکس زیر کلیک نمایید.

.

معرفی اپلیکیشن مَدیار

سامانه مدیریت یادگیری مدیار یک نرم افزار کامل می باشد جهت آموزش و تمامی امکانات آموزشی مورد نیاز درون آن وجود دارد. این امکانات کمک می کنند تا مدیریت مدرسه اتوماسیون شود و از طرفی یک نرم افزار جهت ارتباط آسان اولیا و مربیان می باشد. بخشی از امکانات مدیار را در عکس زیر ملاحظه می کنید.

سامانه مدیار

 

برای سفارش و خرید نرم افزار برنامه مطالعه ثبت نام کنید

ثبت نام در مدیار

 

اتوماسیون مدارس

دیگر امکانات سامانه مَدیار

سامانه آموزشی مدیار علاوه بر امکان تکالیف هوشمند درسی، امکانات بسیار دیگری دارد:

لوگو مدرسه

ثبت نام و خرید

جهت سفارش و خرید سامانه آموزشی مَدیار ثبت نام کنید و از تخفیف 50 درصدی استفاده کنید

ثبت نام خرید

سوالات متداول اپلیکیشن موارد انضباطی

جواب پرسش های مکرر درباره نرم افزار موارد انضباطی مَدیار

در سامانه آموزشی مَدیار هنگام تعریف هر کاربر می توان نقش(سِمَت) او را مشخص کرد. مثلا مدیر، سوپر وایزر، مدیر مالی، استاد، دانشجو و ... . و هر نقش را تعیین کرد(توسط مدیر) که چه مواردی را ببیند، چه مواردی را بتواند ویرایش کند، و چه مواردی را بتواند حذف کند. هر کاربر هنگام ورود(لاگین) با توجه به نقشی که دارد محیط و منوهای مربوط به خود را می بینید. همچنین در مورد اساتید و فراگیران قابلیت کلاس بندی وجود دارد، در نتیجه هر کاربر فقط به اطلاعات کلاس های خود دسترسی دارد. یک نکته مثبت که استفاده از سامانه مَدیار را ساده تر کرده این است که نقش های مختلف فقط یک اپلیکیشن واحد را نصب می کنند نه چندیدن اپ. و قابلیت سوئیچ بین اکانت های لاگین شده با هر نقشی وجود دارد.
یکی از دغدغه های مشترکین هنگام قرارداد با مَدیار امنیت اطلاعات می باشد مخصوصا تامین حریم خصوصی اطلاعات کاربران مانند شماره موبایل. لازم به ذکر است که مدیار طوری طراحی شده که وارد کردن اطلاعات شخصی کاربر کاملا دلخواه می باشد و می توانند اطلاعات خصوصی مانند شماره موبایل را وارد نکنند و به جای آن یک نام کاربری دلخواه تعریف کنند. همچنین بنابر درخواست یک قرارداد برای حفظ حریم خصوصی و امنیت اطلاعات منعقد می شود. سامانه مدیار اوپن سورس نیست و توسط متخصصین با تجربه برنامه نویسی شده و مدام در حال بررسی و مانیتورینگ می باشد. همچنین توسط چندین شرکت امنیتی دیگر کامل تست و بررسی شده است. به علاوه، نرم افزار آموزشی مدیار دارای چندین گواهی نامه امنیتی می باشد. اعتبارنامه وزارت آموزش و پرورش از یک سو، گواهی نامه مرکز فناوری و رسانه های دیجیتال از سوی دیگر، دارای بودن نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت معدن تجارت و همچنین مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، و چندین مجوز دیگر خیال مشترکین را از این بابت راحت می کند. برای دیدن مجوز های مدیار کلیک کنید
برنامه آموزشی مدیار به دلیل وسعت در امکانات، دارای تقسیم بندی در فروش می باشد. به این صورت که شامل تعدادی بسته (پلن) می باشد که می توانید فقط بسته های مورد نیاز را خرید کنید تا هزینه ارزان تر تمام شود. در ضمن مدت خرید از یک ماه شروع می شود. تخفیف: سه نوع تخفیف وجود دارد که پس از اینکه هر سه تخفیف اعمال شد حدود 50% تخفیف می گیرید. 1- به ازای هر بسته اضافه 3% تخفیف تا سقف 15 درصد. 2- به ازای هر ماه اضافه 2% تخفیف تا سقف 10%  3- با وارد کردن کد تخفیفی که هر فصل وجود دارد تا 20% تخفیف اعمال می شود. جمع این سه تخفیف حدود 50% می شود. به دلیل اینکه این نرم افزار تحت وب می باشد و از سرور استفاده می شود و همچنین شامل پشتیبانی و بروزرسانی های ماهانه می شود سرویس ها پس از اتمام زمان باید تمدید شوند. برای مشاهده تعرفه ها کلیک کنید
پس از خرید، بلافاصله اکانت آموزشگاه فعال می شود و می توانند از آن استفاده کنند. مشترکینی که شخصی سازی (اپ با لوگو اختصاصی) خرید می کنند ممکن است تحویل اپ اختصاصی تا چند روز زمان ببرد اما اکانت تحت وب بلافاصله برای آنها فعال می شود.
می توانید لیست کاربران را به صورت تکی و گروهی(اکسل) اضافه کنید. به ازای هر کاربر نام، نام کاربری، و رمز اجباری می باشد. همچنین می توانید یک کد عضویت یا QRCODE به کاربرانتان بدهید تا خودشان در سامانه ثبت نام کنند و به موسسه (آموزشگاه) شما ملحق شوند. برای جلسات آنلاین هم کافیست فقط لینک کلاس را به فراگیران بدهید.
در صورتیکه امکانات خاصی مد نظرتان باشد که در نرم افزار مدیار وجود ندارد، تیم توسعه مدیار می تواند آن را برنامه نویسی کرده و به سامانه اضافه کند.
بله. این امکان وجود دارد که زمان ایجاد مورد انضباطی مخاطب را یک یا چند نفر معرفی کرد و یا یک کلاس (گروهی از افراد) انتخاب کرد و به صورت دسته جمعی ثبت کرد.
بله. با نصب اپلیکیشنن مدیار تمامی امور را فقط با چند کلیک ساده می توانید انجام دهید.
بله برای هر مورد تنبیهی یا تشویقی که وارد می کنید می توانید توضیح بنویسید. همچنین می توانید یک توضیح را برای جمعی از کاربران یکجا ثبت کنید.
قطعا هر معلم می تواند با ورود به اکانت شخصی خود به دانش آموزان و دروس خود دسترسی داشته باشد و برای آنها تنبیهی و تشویقی ثبت کند. همچنین معلم هنگام پر کردن دفتر کلاسی روزانه دانش آموزان ، می تواند موارد انضباطی و همچنین فعالیت های مثبت و منفی کلاسی را وارد نماید.
هر معلم یا معاون می تواند به شکل های مختلف گزارشات انضباطی (ریز موارد) و نمره نهایی انضباط دانش آموزان را روزانه، هفتگی و ماهانه دریافت کند و آنها را درس به درس مقایسه نماید و نقاط ضعف یا قوت ایشان را متوجه شود.
همچنین امکان خروجی گرفتن (export) از اطلاعاتی که وارد شده به راحتی میسر می باشد. اکسل مورد نظر را می توان به روش های مختلف مورد تحلیل قرار داد.
مدیار شامل پشتیبانی 24 ساعته می باشد. تنها سامانه آموزشی ایرانی می باشد که دارای اپلیکیشن آیفون می باشد که در اپ استور موجود می باشد. تمامی امکانات آموزشی را یکجا و در یک اپلیکیشن ارائه می دهد. دارای رابط کاربری بسیار ساده و روان می باشد طوری که بدون آموزش اولیه می توان با آن کار کرد. دارای سرورهای متعدد می باشد و با شیوه load balancing سرعت فوق العاده ای دارد. همچنین در خصوص تصحیح اوراق تستی از هوش مصنوعی استفاده کرده و دارای دقت بسیار بالا می باشد. پاسخنامه ها را با کمترین کیفیت تشخیص داده و تصحیح می کند.
اپلیکیشن مَدیار برای تست اولیه دارای پنل دمو می باشد که می توان برای مدتی به صورت رایگان از برنامه استفاده کرد و آن را کامل تست کرد. در صورت درخواست ، یک پنل برای شما ساخته می شود که می توانید سامانه را برای مدتی استفاده کنید تا آن را کامل تست کنید.

مجوز های مدیار

سامانه مدیار دارای مجوز های لازم از وزارت آموزش و پرورش و دیگر مراجع ذی صلاح می باشد

وزارت آموزش و پرورش کشور

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مرکز فناوری و رسانه های دیجیتال

وزارت صنعت ، معدن و تجارت