نرم افزار ثبت موارد انضباطی مدارس

 

 

محاسبه‌ با سرعت و دقیق نمرات انضباط توسط نرم افزار موارد انضباطی دانش آموزان مدیار

مدیریت موارد انضباطی در مدارس، یکی از کارهای زمان بر برای معاونین محسوب می شود، برای نمونه یک معاون باید اسامی دانش آموزان را همراه با موارد انضباطی ثبت شده برای هر یک از آنها داشته باشد تا در زمان محاسبه و گزارش دهی از آنها استفاده نماید. مدیریت این موضوع هم زمان بر می باشد و هم اینکه انرژی بسیاری از معاون می گیرد، همچنین امکان فراموشی ثبت تعدادی از موارد را نیز به همراه دارد، به همین سبب بکار گیری از نرم افزار ثبت موارد انضباطی دانش آموزان مدیار امری ضروری می باشد و این امکان را برای معاونین و مدیر مدرسه ایجاد می نماید تا به راحتی و در مدت زمان کوتاه ، موارد انضباطی موردنیاز را در نرم افزار موارد انضباطی دانش آموزان ثبت کرده و برای گزارش انضباطی یا صدور کارنامه انضباطی می تواند از آن استفاده نماید.

کارنامه انضباطی مدیار

بخش موارد انضباطی از جمله قسمت های مهم در سامانه مدیار می باشد که معلمین و مسئولین می توانند کلیه موارد تنبیهی و تشویقی دانش آموزان را در آن قسمت وارد نمایند. مانند درگیری در مدرسه، اختلال در نظم آموزشگاه، عدم رعایت بهداشت ، شرکت در برنامه های فرهنگی مدرسه و ... 

لازم به ذکر است با ثبت موارد انضباطی برای اولیا نوتیفیکیشن ارسال می شود و در همان لحظه والدین می توانند از آن اطلاع یابند.

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ داده می شود :

نحوه ورود موضوعات انضباطی

به منظور ثبت موارد انضباطی ، ابتدا باید موضوعات انضباطی را در قسمت مربوطه وارد نمایید . برای این کار بر روی گزینه "موضوعات انضباطی" کلیک کرده و فیلدهای عنوان ، نوع ، نمره و هر چند بار را تکمیل کرده و گزینه ثبت را بزنید. در این قسمت برای موارد تنبیهی ، نمره منفی و برای موارد تشویقی نمره مثبت ثبت می گردد.

لازم به ذکر است موضوعات انضباطی ثبت شده را می توان ویرایش یا حذف نمود.

موارد انضباطی

 شما می توانید به صورت محدود و برای تعداد کمی از دانش آموزان ، بخش موارد انضباطی سامانه مدیار را تست نمایید.

ثبت موارد انضباطی

پس از ثبت موضوعات انضباطی ، می توان موارد انضباطی را برای هر دانش آموز به صورت تکی یا برای یک کلاس به صورت گروهی ثبت نمایید. به منظور ثبت موارد انضباطی بر روی گزینه "افزودن" کلیک نمایید و سپس فیلدهای زیر را تکمیل نمایید.

ثبت موارد انضباطی

امکانات و ویژگی های قسمت موارد انضباطی

جستجو و سرچ موارد انضباطی

با گذشت زمان و ثبت موارد انضباطی دانش آموزان به صورت روزانه ، پس از مدتی تعداد آنها افزایش می یابد و پیدا کردن یک مورد انضباطی به صورت تکی کاری دشوار است . در این قسمت با استفاده از گزینه "جستجو" به راحتی می توانید مورد انضباطی مورد نظر را پیدا نمایید.

شما می توانید موارد انضباطی موردنظر خود را بر اساس عنوان ، تاریخ ثبت ، پایه مورد نظر ، کلاس مورد نظر ، درس و نام ایجاد کننده جستجو نمایید. این کار موجب می شود در زمان صرفه جویی شود و راحت تر بتوانید مورد انضباطی مورد نظر را پیدا نمایید.

جستجوی موارد انضباطی

گزارشات انضباطی

معمولا ارائه کارنامه انضباطی به والدین از اهمیت زیادی برخوردار می باشد که این امکان در اپلیکیشن مَدیار میسر شده است. اولیا می توانند از راه دور و بدون مراجعه به مدرسه ، کارنامه و گزارشات انضباطی فرزندان خود را از طریق گوشی موبایل یا رایانه به صورت آنلاین مشاهده کنند. این گزارشات می تواند در کارنامه درسی افراد نیز گنجانده شود. با توجه به اینکه موارد انضباطی دارای بارم بندی نمره هستند، کارنامه ها و گزارشات می توانند نمره داشته باشند. در این بخش با تکمیل نمودن فیلدهای تاریخ ، پایه ، کلاس و درس می توان گزارش انضباطی مربوطه را جستجو برای هر دانش آموز به صورت جداگانه مشاهده نمود.

گزارش انضباطی

امکانات بخش گزارشات انضباطی

گزارش انضباطی

به منظور مشاهده تعرفه ها و استفاده از سامانه مدیار بر روی عکس زیر کلیک نمایید.