تجهیزات هوشمندسازی مدارس

تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری هوشمندسازی مدارس

 
دستگاه حضور و غیاب

دستگاه های حضور غیاب یا همان کنترل تردد یکی از مهمترین تجهیزات هوشمندسازی مدارس می باشد. این دستگاه ها با اتصال به سامانه اطلاع رسانی مدیار به راحتی می تواند اولیاء دانش آموزان را از ساعت ورود و خروج فرزندان و یا غیبت ها و تاخیر ها آگاه سازد. نسل جدید دستگاه های کنترل تردد مجهز به تشخیص چهره ، اثر انگشت و کارت می باشد.

 
گیت کنترل تردد

برای امنیت بیشتر آموزشگاه یا مدرسه گیت کنترل تردد می تواند ورود و خروج تمامی افراد را کنترل کند و اجازه ندهد هر کسی وارد مدرسه شود. این گیت با اتصال به دستگاه حضور غیاب این قابلیت را دارد که پس از شناسایی چهره افراد به آنان اجازه تردد دهد. همچنین با تعریف کد های qrCode برای میهمانان دعوتنامه (صدور اجازه) ارسال می کنید.

 
کیوسک بوفه هوشمند

با رونمایی از کیوسک های لمسی، مدارس و آموزشگاه های زیادی جذب این دستگاه های هوشمند شدند و کلیه امور مربوط به رزرو و حساب کتاب های تغذیه را به بوفه هوشمند سپردند. بوفه هوشمند مَدیار  تشکیل شده از نرم افزار بوفه هوشمند و سخت افزار های آن مانند کیوسک بوفه ، دستگاه اثر انگشت و کارت خوان و همچنین پرینتر های حرارتی

 
دستگاه اثر انگشت

دستگاه خواندن اثر انگشت یک دستگاه بسیار ساده و در عین حال بسیار کاربردی می باشد که با کابل usb به سامانه آموزشی مدیار متصل شده و از آن در احراز هویت کاربران استفاده می شود. یکی از کاربرد های آن در شناسایی افراد هنگام رزرو یا سفارش غذا در بوفه الکترونیک می باشد.

 
دستگاه کارت ریدر

کار این دستگاه خواندن کارت های RFID می باشد که در شناسایی اعضا و انجام امور مختلف کارایی دارد. از این دستگاه در حضور و غیاب ، بوفه لمسی ، امور مالی و ... استفاده می شود.

 
کارت های RFID

کارت های rfid در خود یک شناسه یا id ذخیره می کنند و با استفاده از کارت ریدر (کارت خوان) شناسایی می شوند. این کارت ها دو نوع read only و writable دارند که در نوع اول شناسه از قبل تعریف شده و نمی توان آن را تغییر داد. این شناسه ها در سامانه مَدیار با نام کدسازمانی کاربر تعریف می شوند. 

تجهیزات و ملزومات مدارس
 
کیت هوشمند

کیت هوشمند ابزاریست کم حجم و پرکاربرد که بر روی سطح وایت بردهای معمولی یا دیوار نصب می شود و پس از اتصال به کامپیوتر و نصب نرم افزار مربوطه، سطح برد یا دیوار را به سطحی هوشمند با قابلیت تماس قلم تبدیل می کند. این ابزار در کنار ویدئوپروژکتور نیز کاربرد فراوان دارد.

 
برد هوشمند

برد هوشمند تصویری که از ویدئو پروژکتور را بر روی پرده نمایش انعکاس می دهد، با استفاده از انگشت و یا قلم مخصوص به صورت لمسی می کند. شما می توانید بدون استفاده از ماوس و یا کیبورد به راحتی اطلاعات و نرم افزار های مختلف سیستم را مدیریت کنید.

 
کپی برد

کپی برد صفحه‌ی نمایش لمسی‌ای است که معمولا قلم هم دارد، مانند تخته سیاه یا وایت‌برد است ولی با این تفاوت که می‌توان نوشته‌ها را به سادگی اصلاح و همچنین ذخیره کرد. از شکل‌ها و تصاویر آماده در آن می‌توان بهره برد و اشکال هندسی را به خوبی با آن رسم کرد.

 
قلم نوری

قلم نوری دارای یک بورد می باشد  که با قلم مخصوص روی آن می نویسند و نوشته های قلم به کامپیوتر یا گوشی منتقل می کند. این ابزار در سامانه های آموزشی کاربرد فراوان دارد، مثلا در کلاس های آنلاین می توان به راحتی تدریس کرد و به عنوان یک تخته از آن استفاده کرد.

 
میز لمسی

میز لمسی یکی از مدرنترین تجهیزات مدارس هوشمند می باشد که کودکان دور یک میز هوشمند می نشینند و می توانند با همفکری مسائل را حل کنند. این میز ها قابلیت چند لمسی همزمان با انگشت می باشند.

 
فرش لمسی

منظور از فرش مجازی ،تصویری تعاملی است که بر روی زمین با هر سطح دیگری نمایش داده می شود و کاربردهای سرگرمی و تبلیغاتی بسیاری دارد. افراد می توانند بر روی فرش مجازی راه بروند و با آن ارتباط تعاملی داشته باشند.

 
چاپگر حرارتی

پرینترهای حرارتی صدور فیش یا چاپگر فیش در کنار تجهیزات مختلف در مدارس کاربرد دارد. به عنوان مثال می توان این دستگاه را به کیوسک بوفه وصل کرد تا پس از سفارش توسط دانش آموز رسید را چاپ کرده و به بوفه دار بدهد جهت تحویل.

تصاویری از تجهیزات مدارس هوشمند

اتوماسیون مدارس

چرا مَدیار را انتخاب کنیم

  • کاربری آسان و قابل فهم
  • اجرا در گوشی های اندروید و اپل (App Store)
  • امکان شخصی سازی برنامه با لوگو و نام آموزشگاه
  • بروزرسانی های مکرر و همیشگی
  • برنامه نویسی و سرورهای داخل کشور
  • یکپارچگی تمام امکانات مورد نیاز آموزشی در یک سامانه
  • پشتیبانی شبانه روزی
  • اتصال به کارت ریدر و دستگاه های کنترل تردد
  • دارای پلتفرم های متنوع وب کنفرانس و جلسات آنلاین
لوگو مدرسه

ثبت نام و خرید

جهت سفارش و خرید سامانه آموزشی مَدیار ثبت نام کنید و از تخفیف 50 درصدی استفاده کنید

ثبت نام خرید

سوالات متداول نرم افزار

جواب پرسش های مکرر درباره سامانه آموزشی مدیار

با توجه به گستردگی انواع و اقسام دستگاه ها و تفاوت در امکانات و اتصالات آنها ، شرکت مدیار تنها دستگاه های خاصی که مناسب آموزشگاه ها و مدارس می باشند و روی آنها از قبل برنامه ریزی کرده است را با استفاده از برنامه نویسی واسط به ال ام اس متصل کرده است. در نتیجه پیشنهاد می شود حتما دستگاه هوشمند تردد و نرم افزار را از شرکت مدیار تهیه کنید تا مشکل اتصال وجود نداشته باشد.
یکی از دغدغه های مشترکین هنگام قرارداد با مَدیار امنیت اطلاعات می باشد مخصوصا تامین حریم خصوصی اطلاعات کاربران مانند شماره موبایل. لازم به ذکر است که مدیار طوری طراحی شده که وارد کردن اطلاعات شخصی کاربر کاملا دلخواه می باشد و می توانند اطلاعات خصوصی مانند شماره موبایل را وارد نکنند و به جای آن یک نام کاربری دلخواه تعریف کنند. همچنین بنابر درخواست یک قرارداد برای حفظ حریم خصوصی و امنیت اطلاعات منعقد می شود. سامانه مدیار اوپن سورس نیست و توسط متخصصین با تجربه برنامه نویسی شده و مدام در حال بررسی و مانیتورینگ می باشد. همچنین توسط چندین شرکت امنیتی دیگر کامل تست و بررسی شده است. به علاوه، نرم افزار آموزشی مدیار دارای چندین گواهی نامه امنیتی می باشد. اعتبارنامه وزارت آموزش و پرورش از یک سو، گواهی نامه مرکز فناوری و رسانه های دیجیتال از سوی دیگر، دارای بودن نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت معدن تجارت و همچنین مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، و چندین مجوز دیگر خیال مشترکین را از این بابت راحت می کند. برای دیدن مجوز های مدیار کلیک کنید
برنامه آموزشی مدیار به دلیل وسعت در امکانات، دارای تقسیم بندی در فروش می باشد. به این صورت که شامل تعدادی بسته (پلن) می باشد که می توانید فقط بسته های مورد نیاز را خرید کنید تا هزینه ارزان تر تمام شود. در ضمن مدت خرید از یک ماه شروع می شود. تخفیف: سه نوع تخفیف وجود دارد که پس از اینکه هر سه تخفیف اعمال شد حدود 50% تخفیف می گیرید. 1- به ازای هر بسته اضافه 3% تخفیف تا سقف 15 درصد. 2- به ازای هر ماه اضافه 2% تخفیف تا سقف 10%  3- با وارد کردن کد تخفیفی که هر فصل وجود دارد تا 20% تخفیف اعمال می شود. جمع این سه تخفیف حدود 50% می شود. به دلیل اینکه این نرم افزار تحت وب می باشد و از سرور استفاده می شود و همچنین شامل پشتیبانی و بروزرسانی های ماهانه می شود سرویس ها پس از اتمام زمان باید تمدید شوند. برای مشاهده تعرفه ها کلیک کنید
پس از خرید، بلافاصله اکانت آموزشگاه فعال می شود و می توانند از آن استفاده کنند. مشترکینی که شخصی سازی (اپ با لوگو اختصاصی) خرید می کنند ممکن است تحویل اپ اختصاصی تا چند روز زمان ببرد اما اکانت تحت وب بلافاصله برای آنها فعال می شود.
می توانید لیست کاربران را به صورت تکی و گروهی(اکسل) اضافه کنید. به ازای هر کاربر نام، نام کاربری، و رمز اجباری می باشد. همچنین می توانید یک کد عضویت یا QRCODE به کاربرانتان بدهید تا خودشان در سامانه ثبت نام کنند و به موسسه (آموزشگاه) شما ملحق شوند. برای جلسات آنلاین هم کافیست فقط لینک کلاس را به فراگیران بدهید.
در صورتیکه امکانات خاصی مد نظرتان باشد که در نرم افزار مدیار وجود ندارد، تیم توسعه مدیار می تواند آن را برنامه نویسی کرده و به سامانه اضافه کند.
با وجود اینکه سرور های سامانه آموزشی مدیار در داخل ایران هستند (به دلیل بالاتر بودن سرعت، نیم بها بودن هزینه اینترنت، و امنیت بیشتر) اتصال از خارج از کشور و یا وی پـی ان به راحتی امکان پذیر می باشد.
خوشبختانه در بخش های مختلف سامانه به تعداد و حجم نامحدود می توان فایل آپلود کرد که شامل فیلم، عکس، فایل های زیپ، فایل های آفیس ، پی دی اف و ... می شود.
پیامک ها به صورت پیش فرض از سرشماره مَدیار ارسال می شوند که به تمامی شماره ها (حتی آنهایی که تبلیغات را بلاک کرده اند) ارسال می شود و هزینه پیامک را باید بپردازند که به ازای هر پیامک یک مبلغ مشخص می باشد. اگر یک موسسه یا آموزشگاه بخواهد می تواند خودش سامانه پیامکی تهیه کند و به سامانه مدیار متصل کند که در این صورت داخل سامانه هزینه ای بابت پیامک نمی پردازد ولی باید سامانه ای که تهیه کرده را شارژ نماید.
خیر. سامانه مدیریت آموزش مدیار طوری طراحی شده که بدون اپلیکیشن از طریق تمامی مرورگر های ویندوز ، اندروید ، آیفون(ios) ، مک و ... بدون کوچک ترین مشکلی قابل استفاده می باشد. نصب اپلیکیشن فقط یک آپشن اضافه است که البته سیستم نوتیفیکیشن (اعلام اینترنتی) فقط با نصب اپ کار می کند.
برای بعضی قسمت ها مانند بوفه هوشمند و کنترل تردد می توان از دستگاه کارت ریدر و یا دستگاه کنترل تردد استفاده کرد. همچنین می توان با استفاده از گوشی موبایل از QR Code استفاده کرد. این روش ها برای تسهیل در امور می باشد.
هر آموزشگاه می تواند درگاه اینترنتی از بانک بگیرد و به نرم افزار آموزشی مدیار متصل نماید تا واریز هایی که فراگیران انجام می دهند مستقیم به حساب آموزشگاه ارسال شود. درگاه قابل اتصال به تمام بانک ها می باشد و پیش نیاز آن داشتن نماد اعتماد الکترونیکی (Enamad) می باشد.
مدیار شامل پشتیبانی 24 ساعته می باشد. تنها سامانه آموزشی ایرانی می باشد که دارای اپلیکیشن آیفون می باشد که در اپ استور موجود می باشد. تمامی امکانات آموزشی را یکجا و در یک اپلیکیشن ارائه می دهد. دارای رابط کاربری بسیار ساده و روان می باشد طوری که بدون آموزش اولیه می توان با آن کار کرد. دارای 4 نوع مختلف جلسات آنلاین می باشد. دارای سرورهای متعدد می باشد و با شیوه load balancing سرعت فوق العاده ای دارد.
نرم افزار اتوماسیون آموزشی مَدیار برای تست اولیه دارای پنل دمو می باشد که می توان برای مدتی به صورت رایگان از برنامه استفاده کرد و آن را کامل تست کرد. در صورت درخواست ، یک پنل برای شما ساخته می شود که می توانید سامانه را برای مدتی استفاده کنید تا آن را کامل تست کنید.

مجوز های مدیار

سامانه مدیار دارای مجوز های لازم از وزارت آموزش و پرورش و دیگر مراجع ذی صلاح می باشد

وزارت آموزش و پرورش کشور

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مرکز فناوری و رسانه های دیجیتال

وزارت صنعت ، معدن و تجارت