نرم افزار حضور غیاب مدارس هوشمند

یکی از قابلیت های بااهمیت سامانه مدیار ، ثبت حضور غیاب دانش آموزان می باشد . ثبت حضور غیاب دانش آموزان به دو صورت کلاسی و آموزشگاهی و به صورت آنلاین در نرم افزار مدارس مدیار صورت می گیرد.

ویژگی های حضور و غیاب در سامانه مدیار

تصویری از نرم افزار حضورغیاب کلاسی

حضور و غیاب سامانه مدیار

انواع حضور و غیاب در سامانه مدیار

همانطور که قبلا گفته شد در سامانه مدیار دو نوع حضور و غیاب اعم از حضور و غیاب آموزشگاه و کلاسی وجود دارد که هر کدام از آنها کاربردهای گوناگونی دارند. این قسمت ، قدم بزرگی در هوشمندسازی مدارس به حساب می آید.

حضور و غیاب آموزشگاه

در قسمت حضور و غیاب آموزشگاه ، مسئولین یا معاون مدرسه می توانند تاخیر یا غیبت دانش آموزان را ثبت نمایند. همچنین این بخش می تواند به دستگاه حضور و غیاب متصل شود و دانش آموزان با استفاده از کارت مخصوص یا اثر انگشت می توانند ساعت حضور خود را در مدرسه ثبت نمایند. 

لازم به ذکر است پس از ثبت غیبت یا تاخیر در همان لحظه برای اولیا نوتیفیکیشن ارسال می شود و می توانند از وضعیت حضور و غیاب دانش آموزان خود در مدرسه مطلع شوند.

همچنین امکان موجه کردن غیبت توسط مسئولین مدرسه وجود دارد.

تصویری از حضور و غیاب آموزشگاه

حضور و غیاب آموزشگاه

حضور وغیاب کلاسی

در بخش حضور و غیاب کلاسی هر یک از معلمین می توانند برای هر درس و هر ساعت ، غیبت و تاخیر دانش آموزان را ثبت نمایند. معلم می تواند در قسمت توضیحات برای هر یک از دانش آموزان متن وارد نماید. همچنین امکان موجه کردن غیبت توسط معلم نیز وجود دارد. 

لازم به ذکر است پس از ثبت غیبت یا تاخیر دانش آموز در کلاس ، برای اولیا نوتیفیکیشن ارسال می گردد و می توانند از وضعیت فرزند خود مطلع شوند.

 تصویر پایین مربوط به اپلیکیشن حضور غیاب کلاسی مدیار می باشد که در این بخش معلم اسامی دانش آموزان را به ترتیب حروف الفبا می بیند و جلوی اسم هرکدام سه گزینه حاضر، غایب و تاخیر وجود دارد. زدن این گزینه ها زمان بسیار کمی می گیرد و نسبت به ثبت حضور و غیاب کاغذی چند برابر سریع تر است. در نتیجه در زمان و مصرف کاغذ صرفه جویی می شود. به علاوه به دلیل این که این سیستم یک پارچه و بر بستر اینترنت می باشد نیاز نیست هر زنگ یک نفر لیست حضورغیاب را از کلاس ها جمع آوری کند، بلکه در پنل مدیریت و مسئولین قابل مشاهده است.

تصویری از حضور غیاب کلاسی

حضور و غیاب کلاسی در مدیار

به منظور مشاهده بخش حضور غیاب سامانه مدیار می توانید وارد نسخه دمو شوید و کلیه امکانات را مشاهده کنید

برای مشاهده امکانات مدیار در سایت مدیار ثبت نام نمایید

ثبت نام در سامانه مدیار

گزارشات بخش حضور و غیاب

یکی از امکانات مهم سیستم حضور و غیاب هوشمند سامانه مدیار ، دریافت گزارشات از این بخش می باشد. در این قسمت شما می توانید از قسمت حضور و غیاب کلاسی دانش آموزان گزارش دریافت کنید . همانطور که ملاحظه می کنید در این بخش وضعیت حضور و غیاب دانش آموزان را به همراه نام درس ، تاریخ ، ساعت درسی مشاهده می کنید.

تصویری از گزارش حضور و غیاب

گزارشات حضور و غیاب

همچنین امکان جستجو در بخش گزارشات حضور و غیاب بر اساس تاریخ ، کلاس ، پایه ، نام درس ، نام دانش آموز ، نوبت و نوع وجود دارد . 

گزارش حضور و غیاب

به منظور مشاهده تعرفه مدیار بر روی تصویر زیر کلیک نمایید