کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین
کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین

دانلود نرم افزار ثبت نمرات دانش آموزان

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ داده می شود:

نرم افزار ثبت نمرات دانش آموزان

از جمله قسمت های مهم و ضروری که به صورت معمول در مدرسه انجام می شود، ثبت نمرات آزمون ها و ارسال کارنامه برای دانش آموز و اولیا می باشد. انجام این کار به صورت دستی ، کاری زمان بر می باشد که ممکن است با خطا همراه باشد. با استفاده از نرم افزار مدیریت مدارس می توان به راحتی نمرات را ثبت و مدیریت نمود. همچنین اطلاع رسانی به اولیا سریع تر و ساده تر صورت می گیرد. در بخش نمرات می توان گزینه "ارسال پیامک به اولیا" را فعال نمود و با این روش پس از ثبت نمرات، برای اولیا پیامک ارسال می گردد.

همچنین امکان ارزیابی‌های گوناگون از طریق آزمون‌های مستمر یا امتحانات پایانی وجود دارد و برای هر یک از این موارد می توان کارنامه‌های گوناگونی را با قالب‌های مختلف ایجاد نمود و برای اولیا یا دانش‌آموزان ارسال کرد.

سامانه مدیار علاوه بر اینکه به مدیر و معلم کمک می کند تا در زمان کمتر ، نمرات را برای اولیا و دانش آموز ارسال نمایند، موجب بالارفتن رضایت اولیا شده و سبب گردیده تا والدین بدون مراجعه به مدرسه بتوانند از وضعیت درسی دانش آموز خود مطلع گردند.

بخش نمرات سامانه مدیار

نمرات سامانه مدیار

مزایا و ویژگی های ثبت نمرات در سامانه مدیار

در صورتی که می خواهید امکانات سامانه مدیار را مشاهده نمایید و آن را تست کنید ، همین حالا در سایت مدیار ثبت نام کنید. شما می توانید برای مدت محدود و تعداد دانش آموزان اندک تمامی قسمت های سامانه مدیار را تست نمایید.

ثبت نام مدیار

نحوه ورود و ثبت نمرات توسط معلم

وارد بخش نمرات شده و بر روی گزینه "افزودن" کلیک نمایید . در این مرحله باید انتخاب نمایید که نمرات را به صورت دستی وارد می کنید و یا می خواهید از طریق فایل اکسل وارد کنید. در صورتی که بخواهید نمرات را به صورت دستی وارد نمایید باید بر روی گزینه دستی کلیک کرده و فیلدهای مربوطه را تکمیل نمایید.

ثبت نمرات آزمون

وارد کردن نمرات

در صورتی که می خواهید نمرات را از طریق فایل اکسل وارد نمایید باید بر روی گزینه "افزودن با اکسل" کلیک نمایید و سپس فیلدهای مربوط به فایل اکسل را تکمیل نمایید گزینه "دانلود قالب اکسل" را بزنید. در این زمان فایل اکسل دانلود شده را باز کنید و نمرات را وارد کنید.

ورود نمرات با اکسلجستجو و سرچ نمرات

به دلیل اینکه تعداد نمرات وارد شده در بخش نمرات زیاد می باشد و پیدا کردن نمره یک دانش آموز یا یک کلاس ، دشوار و سخت می باشد ، می توان از قسمت جستجو ، نمرات را بر اساس نام آزمون ، پایه ، کلاس ، نام درس ، نام دانش آموز ، تاریخ وارد شدن نمره و شخص ایجاد کننده جستجو نمود.

نحوه مشاهده نمرات توسط دانش آموز و اولیا

زمانی که معلم یا مسئولین برای دانش آموزان در قسمت نمرات ، نمره وارد می کنند بلافاصله برای آنها نوتیفیکیشن ارسال می شود. دانش آموزان و اولیا با ورود به اکانت خود و بخش نمرات می توانند کلیه نمرات وارد شده را مشاهده کنند. در این قسمت دانش آموزان می توانند نام آزمون ، نام درس ، نمره و تاریخ وارد شدن نمره را ملاحظه کنند. در صورتی که معلم در بخش توضیحات ، متنی نوشته باشد قابل مشاهده می باشد.

مشاهده نمرات

ارسال کارنامه برای دانش آموزان

یکی دیگر از مزیت های استفاده از بخش نمرات در سامانه مدیار ، امکان ثبت نمرات به دو صورت توصیفی و عددی می باشد و از این بابت محدودیتی وجود ندارد.

صدور کارنامه در مدارس با جمعیت بالا و محاسبه رتبه دانش آموزان ، امری زمان بر می باشد. استفاده از یک برنامه قدرتمند و مفید این امکان را ایجاد می کند تا در زمان کوتاه ، کارنامه ای جامع را برای اولیا ارسال نمایید. قسمت کارنامه در سامانه مدیار ، این امکان را برای شما فراهم می کند تا نام کارنامه ، مشاهده رتبه‌ در کلاس ، رتبه در پایه ، میانگین نمره کلاس را برای دانش آموزان ارسال نماید. همچنین معدل در کارنامه بر اساس ضریب تعریف شده هر درس محاسبه می گردد و امکان اضافه کردن ستون های مختلف در کارنامه وجود دارد. لازم به ذکر است مشخصات دانش آموز و مدرسه و لوگوی مدرسه به صورت اتومات در کارنامه وارد می گردد. 

از دیگر مزایای بخش نمرات، اتصال آزمون ها به این قسمت می باشد. به این معنی که معلم در مدیار می تواند آزمون را برگزار نماید و پس از اتمام آزمون و مشخص شدن نمرات هر یک از دانش آموزان ، آن را به صورت سیستمی به قسمت نمرات منتقل نماید و از نمرات موجود در سامانه برای ساخت کارنامه استفاده نماید.

کارنامه سامانه مدیار

به منظور مشاهده تعرفه های بخش های گوناگون سامانه مدیار بر روی تصویر زیر کلیک نمایید.

تعرفه سامانه مدیاردر صورتی که کلاس های آنلاین شما در تایم عصر (13 الی 8 صبح) برگزار می گردد می توانید با تخفیف آنها را خریداری کنید.

به منظور دریافت کد تخفیف اینجا کلیک نمایید.


لیست مقالات