کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین
کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین

دانلود نرم افزار ثبت نمرات دانش آموزان

نرم افزار ثبت نمرات دانش آموزان

از جمله قسمت های مهم و ضروری که به صورت معمول در مدرسه انجام می شود، ثبت نمرات آزمون ها و ارسال کارنامه برای دانش آموز و اولیا می باشد. انجام این کار به صورت دستی ، کاری زمان بر می باشد که ممکن است با خطا همراه باشد. با استفاده از نرم افزار مدیریت مدارس می توان به راحتی نمرات را ثبت و مدیریت نمود. همچنین اطلاع رسانی به اولیا سریع تر و ساده تر صورت می گیرد. در بخش نمرات می توان گزینه "ارسال پیامک به اولیا" را فعال نمود و با این روش پس از ثبت نمرات، برای اولیا پیامک ارسال می گردد.

همچنین امکان ارزیابی‌های گوناگون از طریق آزمون‌های مستمر یا امتحانات پایانی وجود دارد و برای هر یک از این موارد می توان کارنامه‌های گوناگونی را با قالب‌های مختلف ایجاد نمود و برای اولیا یا دانش‌آموزان ارسال کرد.

سامانه مدیار علاوه بر اینکه به مدیر و معلم کمک می کند تا در زمان کمتر نمرات را برای اولیا و دانش آموز ارسال نماید، موجب بالارفتن رضایت اولیا شده و سبب گردیده تا والدین بدون مراجعه به مدرسه بتوانند از وضعیت درسی دانش آموز خود مطلع گردند.

نمرات سامانه مدیار

ارسال کارنامه برای دانش آموزان

یکی دیگر از مزیت های استفاده از بخش نمرات در سامانه مدیار، امکان ثبت نمرات به دو صورت توصیفی و عددی می باشد و از این بابت محدودیتی وجود ندارد.

صدور کارنامه در مدارس با جمعیت بالا و محاسبه رتبه دانش آموزان ، امری زمان بر می باشد. استفاده از یک برنامه قدرتمند و مفید این امکان را ایجاد می کند تا در زمان کوتاه ، کارنامه ای جامع را برای اولیا ارسال نمایید. قسمت کارنامه در سامانه مدیار ، این امکان را برای شما فراهم می کند تا نام کارنامه ، مشاهده رتبه‌ در کلاس ، رتبه در پایه ، میانگین نمره کلاس را برای دانش آموزان ارسال نماید. همچنین معدل در کارنامه بر اساس ضریب تعریف شده هر درس محاسبه می گردد و امکان اضافه کردن ستون های مختلف در کارنامه وجود دارد. لازم به ذکر است مشخصات دانش آموز و مدرسه و لوگوی مدرسه به صورت اتومات در کارنامه وارد می گردد. 

از دیگر مزایای بخش نمرات، اتصال آزمون ها به این قسمت می باشد. به این معنی که معلم در مدیار می تواند آزمون را برگزار نماید و پس از اتمام آزمون و مشخص شدن نمرات هر یک از دانش آموزان ، آن را به صورت سیستمی به قسمت نمرات منتقل نماید و از نمرات موجود در سامانه برای ساخت کارنامه استفاده نماید.

کارنامه سامانه مدیار

مزایای استفاده از بخش نمرات و کارنامه سامانه مدیار


لیست مقالات