چگونه می توان از طریق اپلیکیشن آزمون آنلاین در مدرسه برگزار کرد؟

آزمون آنلاین چیست؟

برگزاری آزمون به شکل آنلاین از جمله شیوه های تازه به منظور ارزیابی دانش آموزان می باشد. آزمون آنلاین یکی از امکانات موجود در سامانه مدیار می باشد که موجب می شود معلمین بتوانند آزمون های خود را در آنجا ایجاد نمایند و دانش آموزان در آزمونهای قرار داده شده به طور آنلاین و به وسیله اینترنت شرکت کنند. همچنین می توان آزمون آنلاین را در مدرسه و یا در منزل برگزار نمود. لازم به ذکر است با استفاده از برگزاری آزمون آنلاین می توان از تقلب در آزمون جلوگیری نمود. 

نحوه برگزاری آزمون آنلاین

به منظور انجام آزمون آنلاین در مدارس نیاز است که هریک از دانش آموزان دارای یک کامپیوتر یا لپ تاپ و یا گوشی موبایل باشند. سپس هر یک از دانش آموزان وارد صفحه کاربری خود شده و به سوالات در زمان معین شده پاسخ می دهند.

مزایای برگزاری آزمون آنلاین از طریق سامانه

 1. کاهش هزینه ها برای مدرسه (از بین رفتن هزینه هایی مثل کاغذ، تکثیر برگه های امتحانی، نیاز نبودن به مکان ویژه به منظور برگزاری یا سازماندهی فیزیکی، برنامه ریزی و زمانبندی بر اساس محدودیت ها و امکان تداخل امتحانات کلاس های گوناگون، نظارت بر امتحان و …)
 2. امکان گزارش گیری دائم ، با سرعت و راحت از عملکرد تحصیلی دانش آموزان در درس های گوناگون به دلیل آسانی برگزاری آزمون آنلاین
 3. امکان برگزاری آزمان در هر زمان و هر محیط
 4. توانایی ایجاد نظارت مستقیم والدین و معلمین بر پروسه انجام هر امتحان و ارزیابی نتایج آن
 5. آسان بودن برگزاری آزمون و تصحیح اتوماتیک آزمون آنلاین
 6. توانایی تجزیه و تحلیل نتایج آزمون و مقایسه کارکرد دانش آموزان به شکل انفرادی ، کلاسی یا بررسی کارکرد هر معلم و مقایسه نتایج آنها در قالب نمودار
 7. تعلیم و گسترش فرهنگ خودآزمایی، اتکا به خود و وجدان کاری به دانـش آمـوزان
 8. گسترش فرهنگ بکارگیری از سرویس ها و خدمات اینترنتی میان معلمین، دانش آموزان و والدین
 9. احتیاج نداشتن به محیط فیزیکی
 10. توانایی بکارگیری از فایل‌های چندرسانه‌ای، زمانسنجی دقیق، سوالات گوناگون
 11. امکان ذخیره‌سازی سابقه و دریافت گزارش از فرآیند پیشرفت دانش آموز

لیست مقالات