کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین
کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین

نحوه استفاده بانک سوالات مدارس در مدیار

آزمون ها در سامانه مدیار

یکی از بخش های مهم و پرکاربرد در سامانه مدیار، قسمت آزمون آنلاین می باشد که معلمین می توانند آزمون های کلاسی، هفتگی، ماهیانه، میان ترم ، ترم و... را در هر زمانی در آن برگزار نمایند. آزمون های آنلاین در مدیار به 3 شکل آزمون های متنی تستی، آزمون های تصویری تستی و آزمون های تشریحی تقسیم می شود. 

نحوه ایجاد آزمون آنلاین در مدیار

 ابتدا وارد سامانه مدیار و بخش آزمون آنلاین شوید. سپس گزینه "افزودن" را زده و فیلدهای زیر را تکمیل نمایید.

نحوه ایجاد آزمون آنلاین در سامانه مدیار

 

 1. نام آزمون : در این قسمت، اسم آزمون خود را وارد نمایید. مانند آزمون میان ترم ریاضی
 2. تاریخ و ساعت شروع : پس از کلیک کردن بر روی آن برای شما تقویم باز می شود و شما تاریخ و ساعت شروع آزمون را انتخاب می کنید.
 3. تاریخ و ساعت پایان : بعد از کلیک بر روی فیلد موردنظر، تقویم باز شده و تاریخ و ساعت پایان آزمون را انتخاب کنید.
 4. زمان آزمون(دقیقه) : در این قسمت، مدت زمان آزمون را که دانش آموزان مهلت دارند به سوالات پاسخ دهند وارد نمایید.
 5. پایه : در این قسمت باید مشخص کنید این آزمون برای کدام پایه می باشد. برای مثال پایه اول ابتدایی، پایه یازدهم
 6. درس : در این بخش باید مشخص کنید که آزمون برای کدام درس می باشد. برای مثال درس ریاضی، درس عربی و ...
 7. فعال : برای برگزاری آزمون باید گزینه فعال را انتخاب کنید. در صورتی که آزمون غیرفعال باشد برای دانش آموز نمایش داده نمی شود ولی اگر آزمون را فعال کنید اما هنوز زمان برگزاری آزمون نرسیده باشد، آزمون برای دانش آموز باز نمی شود و دانش آموز نمی تواند سوالات آزمون را مشاهده نماید و وضعیت آزمون "شروع نشده" می باشد.
 8. مدرس : در این قسمت باید نام معلم مربوطه وارد شود.
 9. نمایش تصادفی سوالات : با تیک زدن این گزینه ، ترتیب سوالات برای دانش آموز متفاوت می باشد و از تقلب کردن دانش آموزان جلوگیری می کند.
 10. عدم اجازه به عقب رفتن : با تیک زدن این مورد، دانش آموز پس از مشاهده سوال اول و پاسخ دادن به آن دوباره نمی تواند به عقب باز گردد و جواب سوال خود را تغییر دهد.
 11. نوع آزمون : در این قسمت شما به منظور استفاده از بانک سوالات و قراردادن سوالات از آن قسمت، باید آزمون چندگزینه ای متنی را انتخاب کنید. 
 12. مخاطب: در این بخش شما باید کلاس موردنظر خود را که می خواهید آزمون در آن برگزار شود را انتخاب کنید.

نحوه بکارگیری از بانک سوالات در آزمون های مدیار

چگونه می توان از بانک سوالات مدیار در آزمون آنلاین استفاده نمود؟

پس از ایجاد آزمون در سامانه مدیار، وضعیت آزمون "بدون سوال" می باشد.

استفاده از بانک سوالات مدیار در آزمون آنلاین

برای قرار دادن سوالات باید بر روی گزینه عملیات کلیک کرده و گزینه سوالات را انتخاب کنید. پس از آن بر روی گزینه "افزودن از بانک سوال" کلیک نمایید. یک پنجره باز می شود و شما می توانید میزان دشواری سوال را مشخص نمایید. سپس از گزینه "بانک سوالات" که در بالای پنجره قرار دارد باید پایه خود را انتخاب نمایید. سپس دروس مربوط به آن پایه را می توانید مشاهده کنید. شما باید درس مورد نظر را انتخاب کنید و سپس فصلی را که می خواهید از آن امتحان بگیرید مشخص کنید. سپس سوالات مربوط به آن درس و فصل برای شما باز می شود و شما از بین تمامی سوالات می توانید یک یا تعدادی از آن را انتخاب کنید و سپس گزینه تایید را بزنید. این سوالات در آزمون آنلاین اضافه شده و شما می توانید آن را بارم بندی نمایید. 

انتخاب سوال از بانک سوالات مدیار

سپس سوالات در آزمون آنلاین قرار می گیرد و با فعال نمودن آزمون و شروع آزمون طبق ساعت و تاریخ تعیین شده، دانش آموزان می توانند وارد آزمون شوند و به سوالات پاسخ دهند. استفاده از بانک سوالات مدیار موجب می گردد تا معلمین، زمان کمتری را برای ساخت آزمون و قرار دادن سوالات در آن صرف نمایند. همچنین معلمین می توانند از بین چندین هزار سوال با درجه سختی و نوع تالیف متفاوت ، سوالات موردنیاز خود را انتخاب نمایند و در آزمون آنلاین قرار دهند. لازم به ذکر است با این روش نیازی نیست معلم سوالات را تایپ کند و یا عکس سوالات را قرار دهد و زمانش به منظور پیدا کردن سوالات مناسب به منظور قرار دادن در آزمون آنلاین هدر نمی رود.

نکته دیگر اینکه آزمون آنلاین برگزار شده توسط سیستم و به صورت اتوماتیک تصحیح می شود و در صورت بارم بندی معلم و بر اساس آن نمرات دانش آموزان تعیین می گردد. پس از فعال نمودن بخش نتایج ، دانش آموزان می توانند نمره خود را ملاحظه نمایند.


مقالات مشابه

چگونه می توان از طریق اپلیکیشن آزمون آنلاین در مدرسه برگزار کرد؟ بانک سوالات ریاضی از پایه اول ابتدایی تا نهم بانک سوالات تجربی پایه دهم نمونه سوالات پایه دهم رشته ریاضی نمونه سوالات پایه دهم رشته انسانی نمونه سوالات پایه یازدهم رشته تجربی نمونه سوالات پایه دوازدهم رشته انسانی نمونه سوالات پایه دوازدهم رشته تجربی بهترین نرم افزار آزمون ساز مدارس کدام است آموزش ساخت آزمون آنلاین در واتساپ زمان و تاریخ دقیق آزمون کنکور سراسری و آزاد تاریخ و زمان آزمون آنلاین فنی حرفه ای تاریخ آزمون آنلاین سنجش ثبت نام، قوانین و ورود آزمون آنلاین کانون زبان ایران آموزش ساخت آزمون آنلاین در گوگل برنامه آزمون ساز آنلاین مدیار برای اندروید و ios زمان و تاریخ آزمون آنلاین مبتکران بانک سوال رایگان کنکور ، دانشگاهی و پیام نور نرم افزار آزمون آنلاین رایگان بهترین کتاب های آزمون هوش ششم
لیست مقالات