اپلیکیشن آموزشی
سامانه مدیریت یادگیری
اپلیکیشن مدرسه
نرم افزار و سامانه آموزشی

5 قابلیت مهم که سامانه آزمون آنلاین باید داشته باشد

پیرو مجازی شدن سیستم آموزشی در مدارس و آموزشگاه های کنکور ، نرم افزار های مختلفی در حوزه آزمون های آنلاین بوجود آمده که هر کدام ویژگی ها و قابلیت های مختلفی دارند. در ادامه به برخی از ویژگی های مهم که در برنامه های آزمون ساز باید به آن توجه کرد اشاره می کنیم. لازم به ذکر است که تمام این ویژگی ها را سامانه مَدیار دارا می باشد.

ویژگی های آزمون آنلاین

رابط کاربری ساده

سامانه های آزمون آنلاین در عین اینکه باید دارای ویژگی های متنوع و کافی باشد، باید دارای رابط کاربری ساده باشد، طوری که برای کار کردن با آن نیاز به آموزش نباشد. 

قابلیت تستی و تشریحی

بهترین نرم افزار های آزمون آنلاین باید هم قابلیت گذاشتن سوالات تشریحی ، و هم تستی داشته باشد. همچنین باید بتوان آزمون های ترکیبی (ترکیبی از تستی و تشریحی) را برگزار کرد.

قابلیت ورود متن

برخی سامانه های آزمون قابلیت ورود متن مستقیم را ندارند.در صورتیکه که این نیاز برخی کاربران می باشد. باید بتوان برای سوالات و گزینه ها هم متن و هم عکس را همزمان بارگذاری کرد.

دارا بودن بانک سوال

یکی از ویژگی هایی که مدارس و آموزشگاه ها را به استفاده از سایت های آزمون ساز  سوق می دهد دارا بودن بانک سوالات می باشد. وقتی بانک سوال وجود دارد معلمین و مدرسین به استفاده از آزمون آنلاین تشویق می شوند و کار آنها در پیدا کردن سوال راحت می شود. به خصوص وقتی پاسخنامه تشریحی وجود دارد.

داشتن اپلیکیشن موبایل

با توجه به اینکه دسترسی به موبایل بسیار ساده تر از دسترسی به لپتاپ و کامپیوتر می باشد داشتن اپلیکیشن موبایل اندروید و ios اپل بسیار ضروری می باشد.


مقالات مشابه

چگونه می توان از طریق اپلیکیشن آزمون آنلاین در مدرسه برگزار کرد؟ بانک سوالات ریاضی از پایه اول ابتدایی تا نهم بانک سوالات تجربی پایه دهم نمونه سوالات پایه دهم رشته ریاضی نمونه سوالات پایه دهم رشته انسانی نمونه سوالات پایه یازدهم رشته تجربی نمونه سوالات پایه دوازدهم رشته انسانی نمونه سوالات پایه دوازدهم رشته تجربی بهترین نرم افزار آزمون ساز مدارس کدام است نحوه استفاده بانک سوالات مدارس در مدیار آموزش ساخت آزمون آنلاین در واتساپ زمان و تاریخ دقیق آزمون کنکور سراسری و آزاد تاریخ و زمان آزمون آنلاین فنی حرفه ای تاریخ آزمون آنلاین سنجش ثبت نام، قوانین و ورود آزمون آنلاین کانون زبان ایران آموزش ساخت آزمون آنلاین در گوگل برنامه آزمون ساز آنلاین مدیار برای اندروید و ios زمان و تاریخ آزمون آنلاین مبتکران بانک سوالات کنکور - رایگان نرم افزار آزمون آنلاین رایگان بهترین کتاب های آزمون هوش ششم آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1402 و 1401 شرایط شرکت در کنکور آزمایشی بهترین مراکز برگزاری آزمون آزمایشی کنکور طراحی و ساخت اپلیکیشن مدارس و آموزشگاه ها فرق آزمون آنلاین و آزمون آفلاین در مدیار چیست معرفی مدیار به عنوان سایت آزمون آنلاین بومی کشور مدیار بهترین آزمون ساز آنلاین رایگان آشنایی با نرم افزار lms فارسی مدیار نمونه آزمون بیش فعالی کودکان بهترین آزمون های روانشناختی کودکان زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش ۱۴۰۲ دانلود سوالات آزمون تیزهوشان ششم 1402 - 1403 دانلود آزمون های سنجش 1402 و 1403 تجربی، ریاضی، انسانی مزایای آزمون آنلاین آزمون آنلاین و مزایای استفاده از آزمون آنلاین نرم افزار تصحیح پاسخ برگ مدیار چه کاری انجام می دهد
لیست مقالات