کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین
کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین

سامانه مدیریت یادگیری الکترونیک (LMS) بومی کشور

 

سامانه مدیریت یادگیری الکترونیک چیست؟

LMS مخفف عبارت Learning Management System است و به معنی سیستم مدیریت یادگیری است . با استفاده از شیوه قدیمی آموزش، فعالیت های گوناگون که مرتبط به بخش آموزش می باشد به شکل جدا از هم انجام و مدیریت می شدند.

سامانه مدیریت آموزش یا LMS یک سیستم هوشمند و مفید برای سازمان‌های گوناگون مانند مؤسسات و شرکت‌های آموزش عالی می باشد. در واقع LMS یک سیستم نرم افزاری می باشد که توسط آن می توان کلیه موارد مرتبط با برنامه های آموزشی یک سازمان یا آموزشگاه را به شکل الکترونیکی صورت داد. پیشنهاد می کنیم از سامانه مدیریت یادگیری مدیار که مختص مدارس و آموزشگاه ها می باشد و مختص مدیران، معلمین و دانش آموزان می باشد استفاده نمایید.

در هنگام انتخاب و استفاده از سامانه مدیریت یادگیری باید توجه کرد که بتوان از طریق وسایل قابل حمل مانند موبایل به آن ورود کرد. همچنین استفاده از آن برای معلمان و دانش آموز راحت باشد.

سامانه مدیریت یادگیری مدیار

 کاربرد سامانه مدیریت یادگیری

از کاربردهای متداول سامانه مدیریت آموزش‌ در شرکت ها و مراکز آموزشی، بکارگیری از آن به منظور رشد و ترقی کارمندان و حفظ کارکنان می باشد. از طریق LMS می‌توان دوره‌های آموزشی لازم را برای کارمندان برگزار نمود تا بتوانند مهارت های موردنیاز و متناسب با شغل خود را پرورش دهند و از دانش لازم در حوزه کاری برخوردار شوند. 

کاربرد اساسی سیستم مدیریت یادگیری، «مدیریت دانش» می باشد. در واقع به جمع آوری، سامان دهی، اشتراک گذاری و تجزیه و تحلیل اطلاعات یک سازمان یا آموزشگاه مدیریت دانش گفته می شود. لازم به ذکر است کاربرد سامانه مدیریت یادگیری بر اساس اهداف سازمان ها و آموزشگاه ها به هم تفاوت دارد. اطلاعات ذخیره شده می توانند موراد زیر را شامل شوند:

lmsیا سامانه مدارس هوشمند مدیار

کاربرد مدیریت یادگیری برای مدیران و معلمان

با استفاده از سامانه مدیریت یادگیری، مدیریت مدرسه برای مدیر راحت تر می باشد و موجب صرفه جویی در زمان و هزینه می گردد.

معلمان می توانند به صورت شخصی و بر اساس نیاز دانش آموزان، تکالیف موردنظر را ارسال و با دانش آموز و اولیای آن در ارتباط باشند که همین موضوع سبب می گردد آموزش جامع تر و بهتر صورت گیرد و موجب پیشرفت تحصیلی دانش آموز شود. همچنین لازم نیست تا نمرات و گزارشات درسی و انضباطی خود را در کاغذ وارد نمایند و همین امر موجب افزایش کارایی در معلمان می شود.

همچنین دانش آموزان می توانند در هر زمان و مکانی به تکالیف ، معلمان ، کلاس آنلاین و مطالب آموزشی خود دسترسی داشته باشند و با آنها در ارتباط باشند. نظارت معلم بر دانش آموز افزایش می یابد و همین امر موجب پیشرفت تحصیلی دانش آموز می گردد. لازم به ذکر است دانش آموزان ضعیف تر با استفاده از برنامه هدایت تحصیلی معلم که به صورت شخصی و برای هر دانش آموز به صورت مجزا می باشد راحت تر می توانند وضعیت تحصیلی خود را ارتقا دهند.

ال ام اس

ویژگی و قابلیت های LMS یا سامانه مدیریت یادگیری

سامانه مدیریت آموزش دارای قابلیت های گوناگون می باشد ولی اکثر آنها ویژگی های زیر را شامل می شوند:

  1. پورتال(درگاه) های معلمان و دانش‌آموزان : این درگاه ها منحصر به فرد است و برای هر معلم و دانش آموز به صورت اختصاصی می باشد و با ورود به آن می توانند به اطلاعات صفحه خود و محتواهای آموزشی دست یابند.
  2. تولید محتوا: در این بخش معلمان می توانند محتوای آموزشی تولید و یا فایل های آموزشی را در سامانه قرار دهند.
  3. ایجاد آزمون : در این بخش معلم می تواند آزمون های چهارگزینه ای و تشریحی قرار دهد و سیستم به صورت خودکار ، آزمون را تصحیح و نمره دهی نماید.
  4. بخش نمرات : در این قسمت معلم می تواند نمرات را وارد نماید و کارنامه ایجاد کند. همچنین می تواند گزارش از وضعیت تحصیلی دانش آموز تهیه نماید و بر اساس آن برای دانش آموز برنامه مطالعه ارسال شود.
  5. گزارش گیری: در این بخش می توان گزارش انضباطی و حضور و غیاب دانش آموزان و همچنین گزارشات درسی را به دست آورد و بر اساس آن برنامه ریزی نمود.

ویژگی سامانه مدیریت یادگیری مدیار

چه کسانی از سامانه مدیریت یادگیری استفاده می نمایند؟

 مزایای استفاده از سامانه مدیریت یادگیری الکترونیک یا LMS

مزایای ال ام اس مدیار

 

 


مقالات مشابه

تجهیزات هوشمندسازی مدارس نرم افزار تولید و صدور کارنامه مدارس هوشمند نرم افزار ارتباط والدین و اولیاء با مدرسه چگونه می توان از طریق اپلیکیشن آزمون آنلاین در مدرسه برگزار کرد؟ مقایسه تاثیر دو روش آموزش مجازی و سنتی در یادگیری درس نقش آموزش مجازی و کلاس آنلاین مدارس در یادگیری بهترین نرم افزار آزمون ساز مدارس کدام است مقایسه کلاس های آنلاین ادوبی کانکت و بیگ بلو باتن مزایا و معایب کلاس آنلاین بیگ بلوباتن چیست؟ سیستم مدیریت آموزشی(LMS) نرم افزار کارنامه ساز رایگان نرم افزار تکالیف درسی رایگان سامانه مدیریت یادگیری یا LMS رایگان نرم افزار حضور و غیاب رایگان بدون نیاز به دستگاه تکالیف هوشمند چیست نرم افزار مدارس غیرانتفاعی
لیست مقالات