بهترین نرم افزار هوشمند مدارس کدام است؟

تمامی اشخاص از امکانات آموزشی گوناگون برخوردار می باشند ولی نوع تجربه آموزشی هر یک از آنها از زمان تعلیم و مدرسه با یکدیگر فرق دارد. رقابت مدارس به منظور افزایش کیفیت آموزشی مدرسه هوشمند موجب گردیده مدیران مدرسه به منظور بالابردن عملکرد مدرسه و عرضه تجربه تعلیم باکیفیت تر به دانش آموزان درگیر فعالیت های گوناگون گردند. بکارگیری از یک نرم افزار تاثیرگذار قابلیت بااهمیتی در ساختار تعلیم یک مدرسه مدرن بمحسوب می شود. نرم افزار مدرسه جامع که از مدیریت بخش های گوناگون مجموعه مثل حسابداری و حضور و غیاب پشتیبانی نماید سبب ایجاد مدیریت، نظم مطلوب تر و بالارفتن عملکرد کاری می گردد.

نرم افزار هوشمند مدیریت مدارس 

نرم افزار هوشمند مدرسه از جمله بااهمیت ترین خصوصیات یک مدرسه هوشمند به حساب می آید. به منظور ایجاد نرم افزار هوشمند مدرسه سه زیر مجموعه ی نرم افزاری نیاز می باشد که عبارتند از پنل مدیریت ، اپلیکیشن معلمان و اپلیکیشن اولیا که هر یک از آنها دارای دسترسی های مختص به خود می باشند. 

مدیر مدرسه احتیاج به یک سامانه ساختار یافته و منسجم به منظور مدیریت مدرسه دارد تا بتواند کلیه بخش های مرتبط به هوشمندسازی مدارس را به راحتی مدیریت نماید. خوشبختانه با توجه به روند افزایش ساخت نرم افزارهای هوشمند مدیریت مدرسه در سطح کشور و بیشتر شدن تعداد گزینه های موجود، مدیر می تواند براحتی بهترین نرم افزار هوشمند مدرسه را انتخاب نماید. از جمله بهترین نرم افزارهای هوشمند مدارس، نرم افزار مدیار می باشد.

خصوصیات و امکانات نرم افزار هوشمند مدارس مدیار :

  1. بخش پیام رسانی
  2. وارد کردن نمرات
  3. وارد کردن موارد انضباطی
  4. بخش اخبار و گالری
  5. بخش رضایت نامه
  6. نظر سنجی
  7. آزمون آنلاین
  8. بانک جزوه و ...

امکاناتی مانند ثبت نمره ، ثبت حضور و غیاب ، ثبت تکالیف و رویدادها موجب می گردد که مدیریت و دسترسی به این اطلاعات ساده شود و در هر مکانی امکان پذیر می باشد . همچنین سبب می شود در مصرف کاغذ صرفه جویی شود و میزان استفاده از کاغذ را به میزان زیادی کاهش می دهد.

حضور و غیاب دانش آموزاناز جمله وظایف بااهمیت اداری در مدارس می باشد. به همین دلیل معلمان باید در ابتدای کلاس، زمان بسیاری را به منظور این امر صرف نمایند. برخی اوقات مدیریت صحیح این موضوع برای معلمان سخت می باشد و تکرار روزانه این موضوع موجب می شود که این امر با خطا روبرو شود. با استفاده از نرم افزار هوشمند مدیار می توانید غیبت و یا تاخیر دانش آموزان را به راحتی ثبت نمایید و اولیا را از وضعیت حضور فرزندشان بااطلاع کنید.

پیشرفت تحصیلی دانش آموز به میزان زیادی به ارتباط میان والدین، مدارس و معلمان وابسته می باشد. با استفاده از نرم افزارهای هوشمند مدارس می توان ارتباط متنی و پیام های صوتی و تصویری میان اولیا و اعضای مدرسه ایجاد نمود و این موجب کاهش رفت و آمد اولیا به مدارس می گردد و در زمان نیز صرفه جویی می شود.

برگزاری آزمون آنلاین موجب افزایش سطح علم و یادگیری دانش آموزان می شود. با استفاده از بخش آزمون آنلاین می توانید در هر زمان از دانش آموزان آزمون گرفته و میزان یادگیری آنها را متوجه شوید. همچنین برگزاری آزمون آنلاین موجب می گردد تا میزان مصرف کاغذ کاهش یابد و در هزینه ها صرفه جویی شود.

با استفاده از نرم افزار هوشمند مدارس مدیار می توانید انواع کارنامه هفتگی، ماهانه، ترمی و ... ایجاد نمایید. در این کارنامه می توانید نمرات را به صورت دستی و یا با استفاده از نمرات موجود در سامانه وارد نمایید. همچنین رتبه دانش آموزان در کلاس معین می شود و کارنامه پس از صدور برای اولیا ارسال می گردد و دیگر نیازی به چاپ کارنامه نمی باشد که این موضوع سبب صرفه جویی در مصرف کاغذ می گردد.

در این بخش می توانید کتابهای موجود در کتابخانه را به همراه چند صفحه اول کتاب قرار دهید.

در این بخش می توانید کلیه پیش فاکتورهای خود را از جمله هزینه شهریه مدرسه، هزینه ایاب و ذهاب، خرید جزوات و ... را وارد کرده تا اولیا ملاحظه نمایند و به صورت اینترنتی پرداخت نمایند.

 

 


لیست مقالات