کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین
کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین

بهترین برنامه و نرم افزار برای ارسال و بررسی انجام تکالیف مدرسه

 

تکلیف الکترونیک یا تکلیف هوشمند چیست؟

تکلیف الکترونیک یا تکلیف هوشمند، نوع الکترونیکی تکالیف می باشد که در تمامی دوران ها وجود داشته است. انجام تکالیف منزل به صورت آنلاین موجب می گردد تا اولیا و معلمین راحت تر در جریان تکالیف درسی دانش آموزان قرار گیرند و نقاط ضعف و قوت آنها را شناسایی کرده و موجب بهبود وضعیت تحصیلی دانش آموزان شوند. 

سال های زیادی است که روند آموزش در کشور تغییر نموده و آموزش آنلاین و وجود کلاس های مجازی موجب آسان شدن امور آموزشی گردیده است. پس از پایان کلاس درس، معلمین تکالیف دانش آموزان را تعیین نموده تا انجام دهند و سپس برای آموزگار خود ارسال نمایند تا مورد ارزیابی قرار گیرد. یکی از سامانه های مطلوب و مناسب جهت ثبت تکلیف، سامانه مدیار می باشد. در این سامانه ، معلم می تواند تکالیف را در بخش مربوطه برای دانش آموزان ارسال نماید و تکالیف ارسالی هم برای دانش آموزان و هم برای والدین قابل مشاهده می باشد و به همین دلیل اولیا می توانند بر روند انجام و ارسال تکالیف دانش آموزان نظارت نمایند. 

تکالیف درسامانه مدیار

نرم افزار ثبت تکالیف

ممکن است برای شما این سوال به وجود بیاید که نحوه دسترسی به تکالیف در مدارس هوشمند به چه صورت می باشد؟

بخش تکالیف از بااهمیت ترین قسمت ها به منظور آموزش و تثبیت مطالب یاد داده شده به دانش آموزان می باشد. این قسمت به منظور ارتقای سطح علمی دانش آموز به معلم کمک می نماید تا از میزان یادگیری دانش آموز مطلع گردد و از نقاط ضعف و قوت او در دروس گوناگون اطلاع یابد. 

با کمک سامانه هوشمند مدارس مدیار ، معلم می تواند در هر زمان تکالیف مربوط به هر کلاس یا هر دانش آموز را در بخش تکالیف وارد نماید و دانش آموز و اولیا از تکالیف مربوطه مطلع گردند. این کار موجب می گردد تا احتیاج نباشد دانش آموزان در هر کلاس، تکالیف را در گوشه دفترشان یادداشت نمایند و می توانند از طریق سامانه تکالیف را دریافت نمایند . همچنین تکالیف ثبت شده توسط معلم در همان لحظه برای دانش آموزان ارسال می گردد و می توانند از طریق نوتیفیکیشن مطلع گردند.

نحوه ارسال تکلیف در سامانه مدیار 

به چه صورت می توان تکالیف را در سامانه مدیار ثبت نمود؟

به منظور قراردادن تکلیف توسط معلم، ابتدا معلم باید وارد بخش تکالیف در سامانه مدیار شود و با انتخاب روز موردنظر، تکلیف خود را در آن قسمت ثبت نماید. همچنین می تواند در قسمت مهلت ارسال، تاریخ و ساعت موردنظر را وارد نماید. به این ترتیب دانش آموزان می توانند در زمان تعیین شده تکالیف را به صورت فایل، عکس و یا نوشتاری برای معلم ارسال نمایند.

لازم به ذکر است معلم می تواند بعضی از تکالیف را برای همه دانش آموزان کلاس ارسال نکند و فقط برای عده محدودی از دانش آموزان ارسال نماید.

ارسال تکلیف توسط معلم

طریقه دریافت تکالیف توسط والدین و دانش آموزان  

طریقه ارسال تکالیف از جانب دانش آموز برای معلم چگونه می باشد؟

پس از قرار گرفتن تکالیف توسط معلم، اولیا از طریق نوتیفیکیشن از این موضوع مطلع می گردند و با ورود به قسمت تکالیف ، تکلیف مربوطه را ملاحظه می کنند. پس از انجام تکلیف توسط دانش آموز، می توان آن را به صورت فایل ،عکس و یا نوشتاری برای معلم ارسال نمود. همچنین پس از فرستادن تکالیف توسط دانش آموز، معلم آن را دریافت نموده و می تواند به تکالیف صورت گرفته توسط دانش آموز امتیاز دهد و برای دانش آموز متن ارسال نماید. 

طریقه دریافت تکالیف توسط دانش آموز

ویژگی بخش تکالیف در سامانه مدیار

طریقه بررسی تکالیف و گزارش گیری از بخش تکالیف

در قسمت گزارشات تکالیف ، معلم می تواند بر اساس تاریخ تکلیف، پایه موردنظر، کلاس موردنظر ، درس و نام دانش آموز از تکالیف گزارش گیری نماید. برای مثال در این بخش مشخص می شود هر یک از دانش آموزان در چه تاریخی و چه روزی تکالیف خود را انجام داده اند .

گزارش گیری از تکالیف


مقالات مشابه

مدرسه هوشمند چیست؟ هوشمندسازی مدارس در ایران مزایای مدرسه هوشمند کاربرد نرم افزار های هوشمند در مدارس نرم افزار تولید و صدور کارنامه مدارس هوشمند نرم افزار ارتباط والدین و اولیاء با مدرسه راه کار مناسب مدارس برای مصرف کمتر کاغذ در مدرسه با سامانه هوشمند مدارس بهترین نرم افزار هوشمند مدارس کدام است؟ بهترین نرم افزار آزمون ساز مدارس کدام است بهترین اپلیکیشن اندروید و ios برای مدارس کدامند؟ تعریف مدرسه هوشمند معرفی پورتال مدرسه مدیار (نرم افزار مدیریت مدارس) لینک دانلود و ورود برنامه شاد نرم افزار تکلیف ساز معرفی نرم افزاری رایگان برای دانش آموزان برنامه آزمون ساز آنلاین مدیار برای اندروید و ios نرم افزار آزمون آنلاین رایگان نرم افزار کارنامه ساز رایگان نرم افزار تکالیف درسی رایگان نرم افزار حضور و غیاب رایگان بدون نیاز به دستگاه تکالیف هوشمند چیست مدارس از چه نرم افزاری استفاده می کنند نرم افزار مدارس غیرانتفاعی نرم افزار رایگان تدریس آنلاین
لیست مقالات