کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین
کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین

طراحی و ساخت اپلیکیشن مدارس و آموزشگاه ها

اخیرا با پیشرفت علم و تکنولوژی و وجود مشغله ی زیاد برای خانواده ها این امکان وجود ندارد تا در جریان جز به جز وضعیت تحصیلی فرزندان خود باشند. در این راستا برخی اپلیکیشن های اجرایی برای دریافت گزارشات فعالیت دانش آموزان به والدین کمک شایانی کرده است. یکی از این اپلیکیشن ها، اپلیکیشن مدیار است و ویژگی بارز این اپلیکیشن این است که علاوه بر اجرای اپ روی گوشی های آیفون و اندروید میتواند تحت وب نیز کار آیی داشته باشد. یعنی بدون نیاز به نصب اپلیکیشن شما میتوانید از طریق وب به پنل شخصی مدیار خود دسترسی داشته باشید. استفاده  از اپلیکیشن میتواند تاثیر بسزایی در رشد تحصیلی دانش آموزان داشته باشد. ولی هنوز مدارس به طور کامل به نقش این اپلیکیشن ها پی نبرده اند. بنابراین میخواهیم در این مقاله به بررسی طراحی و ساخت اپلیکیشن برای مدارس و آموزشگاه ها بپردازیم و معیار مقایسه را مدیار انتخاب میکنیم . چرا که یکی از کاملترین مراجع هوشمند سازی مدارس به حساب می آید.

برای شروع بهتر است این مورد را در نظر بگیریم که چرا طراحی اپلیکیشن برای مدارس ضروری است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که امروزه موبایل یکی از دستگاه های جدا نشدنی از زندگی روزمره به حساب می آید که کاربری بسیار ساده ای دارد. اپلیکیشن های متفاوتی در موبایل قابلیت اجرا دارند که تقریبا میتوان گفت بدون استفاده از برخی از این اپلیکیشن ها امکان سپری شدن زندگی روزمره سخت میشود. با در نظر گرفتن مشغله ی والدین میتوان به این نتیجه رسید که استفاده از یک اپلیکیشن میتواند در این امر بسیار کمک کننده باشد. 

سامانه مدیار

ویژگی های یک اپلیکیشن متاز برای مدارس

دسترسی به اهداف آموزشی و تربیتی

تفکیک پنل برای والدین و دانش آموز و قابلیت ارائه ی دسترسی های متفاوت دانش آموز از والدین( نام کاربری و رمز جداگانه)

کاربری آسان به دلیل استفاده از اپ در رده های سنی مختلف

ظاهر زیبا برای جذلب توجه دانش آموزان

امکان ایجاد ارتباط آنلاین بین اولیای مدرسه و اولیای دانش اموز

دارای راهنمای استفاده از اپلیکیشن برای کاربران

 نحوه ی ساخت و طراحی اپلیکیشن مدرسه

اپلیکیشن مدارس را معمولا بر اساس نیاز جمعی مدیران و مربیان طراحی میکنند

برای اقدام اولیه باید سازنده این مطلب را در نظر داشته باشد که چه بستری برای اجرای برنامه مناسب است. برای اجرای اپلیکیشن سه پلتفرم وب، Android و ios بیشترین استفاده را دارد. برای انتخاب پلتفرم باید این موضوع در نظر گرفته شود که استفاده از کدام پلتفرم میتواند بیشتر از همه مورد استفاده قرار بگیرد. 

نکته: در اپلیکیشن مدیار علاوه بر اجرای اپلیکیشن روی اندروید و آیفون، دسترسی تحت وب نیز وجود دارد.

پس از تعیین بستر پلتفرم باید ویژگی های اپلیکیشن را مورد بررسی قرا دهید که این کار توسط تیم فنی عملی میشود و شامل چند مرحله میباشد:

طراحی و برنامه نویسی

زمان بر ترین فعالیت برای طراحی اپلیکیشن برنامه نویسی است که باید در نهایت دقت باید انجام شود.

تست اپلیکیشن

در پایان کار تیم تست فنی اپلیکیشن و عملکرد آن را مورد بررسی قرار میدهد.

راه اندازی

برای این مرحله باید اپلیکیشن برای مشتری راه اندازی شده و آموزش های لازم ارائه شود

پشتیبانی

اپلیکیشن دارای پشتیبانی باشد تا در صورت بروز مشکل از پشتیبانی کمک گرفته شود.

مدیار

امکانات اپلیکیشن مدرسه

اپلیکیشن های مدرسه باید امکانات متفاوتی داشته باشد و بتواند نیاز های بسیاری از مدارس را به طور همزمان بر آورده کند. هر اپلیکیشن امکانات مختص خود را دارد ولی ما در مقاله امکانات اپلیکیشن مدیار را برای شما آورده ایم:

هزینه طراحی اپلیکیشن مدرسه

طراحی و ساخت اپلیکیشن مدرسه بستگی به نیاز ها و درخواست مدرسه دارد و تعداد کاربرانی که میخواهند از اپلیکیشن استفاده کنند. 


مقالات مشابه

نرم افزار تولید و صدور کارنامه مدارس هوشمند چگونه می توان از طریق اپلیکیشن آزمون آنلاین در مدرسه برگزار کرد؟ بانک سوالات ریاضی از پایه اول ابتدایی تا نهم بانک سوالات تجربی پایه دهم نمونه سوالات پایه دهم رشته ریاضی نمونه سوالات پایه دهم رشته انسانی نمونه سوالات پایه یازدهم رشته تجربی نمونه سوالات پایه دوازدهم رشته انسانی نمونه سوالات پایه دوازدهم رشته تجربی بهترین نرم افزار آزمون ساز مدارس کدام است نحوه استفاده بانک سوالات مدارس در مدیار آموزش ساخت آزمون آنلاین در واتساپ زمان و تاریخ دقیق آزمون کنکور سراسری و آزاد تاریخ و زمان آزمون آنلاین فنی حرفه ای تاریخ آزمون آنلاین سنجش ثبت نام، قوانین و ورود آزمون آنلاین کانون زبان ایران آموزش ساخت آزمون آنلاین در گوگل برنامه آزمون ساز آنلاین مدیار برای اندروید و ios برترین مدارس شمال تهران از مدیار استفاده می کنند زمان و تاریخ آزمون آنلاین مبتکران بانک سوالات کنکور - رایگان نرم افزار آزمون آنلاین رایگان نرم افزار کارنامه ساز رایگان مدارس از چه نرم افزاری استفاده می کنند دانلود رایگان نرم افزار صدور کارنامه ماهانه دانش آموزان بهترین کتاب های آزمون هوش ششم نرم افزار ارزشیابی توصیفی ابتدایی و عددی متوسطه و دبیرستان نرم افزار ثبت و تجزیه تحلیل نمرات دانش آموزان متوسطه و ابتدایی آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال 1402 و 1401 5 قابلیت مهم که سامانه آزمون آنلاین باید داشته باشد کنکور آزمایشی چیست؟ شرایط شرکت در کنکور آزمایشی فواید آزمون های آزمایشی بهترین مدرسان ریاضی کنکور بهترین مدرسان فیزیک کنکور بهترین مراکز برگزاری آزمون آزمایشی کنکور فرق آزمون آنلاین و آزمون آفلاین در مدیار چیست معرفی مدیار به عنوان سایت آزمون آنلاین بومی کشور مدیار بهترین آزمون ساز آنلاین رایگان حضور و غیاب آنلاین با اپلیکیشن موبایل و ویندوز مدیار
لیست مقالات