نرم افزار آزمون ساز - سیستم آزمون آنلاین کنکور- بانک سوالات نمونه سوال

مدیار

 

آزمون آنلاین

در شرایط کنونی که علم و فناوری جای کاغذ بازی های سنتی را گرفته مدارس و آموزشگاه ها به جای گرفتن آزمون های کاغذی ، روش آزمون آنلاین را جایگزین می کنند. با گرفتن آزمون آنلاین مزایای آن را به تبع رو می شود.

مزایای آزمون آنلاین

نرم افزار آزمون آنلاین

آزمون آنلاین

نرم افزار های بسیاری وجود دارند که می توان با آنها آزمون های چند گزینه ای آنلاین برگزار کرد. اما برای برگزاری امتحان های آنلاین باید بهترین نرم افزار آزمون آنلاین را انتخاب کنید. این نرم افزار باید ویژگی هایی داشته باشد که برای مدرسین و دانش آموزان بسیاری موارد را تسهیل نمایند. در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:

نرم افزار آزمون ساز مدیار

آزمون ساز حرفه ای مدیار برگزار کننده آزمون های آنلاین چند گزینه ای و همچنین آزمون های آفلاین با قابلیت تصحیح خودکار پاسخنامه ها می باشد. قسمت آزمون آنلاین یکی از بخش های بااهمیت و کاربردی در سامانه مدیار می باشد. در این بخش مسئولین و معلمین می توانند آزمون های تستی خود را برگزار نمایند. برای انجام آزمون لازم است که نام آزمون ، تاریخ و ساعت شروع و پایان آزمون ، پایه و کلاس مورد نظر را مشخص نمایید. سپس لازم است در بخش سوالات ، سوالات آزمون را قرار دهید که به دو صورت انجام می شود: 1. تصویری 2. متنی تصویری برای قراردادن سوالات به صورت تصویری لازم است از صفحه سوالات خود عکس بگیرید و همان عکس را آپلود نمایید. سپس جواب سوالات را مشخص کنید. در این زمان آزمون آماده می باشد و دانش آموزان در ساعت مشخص شده می توانند آزمون را مشاهده کرده و جواب سوالات خود را ثبت نمایند. سپس سامانه به صورت خودکار آزمون را تصحیح می کند و پس از فعال کردن نتایج، دانش آموز می تواند مشاهده کند که به چه سوالاتی پاسخ صحیح و به چه سوالاتی پاسخ غلط داده است. متنی برای قراردادن سوالات به صورت متنی لازم است تمام سوالات را به همراه گزینه ها تایپ نمایید. سپس پاسخ سوالات آزمون را مشخص کرده و در این زمان آزمون آماده می باشد. دانش آموزان در ساعت تعیین شده می توانند در آزمون شرکت نمایند و پس از پایان آزمون و فعال شدن نتایج ، نتیجه آزمون آنلاین خود را ملاحظه کنند. آزمون آنلاین مزایای زیادی برای مدارس دارد که از جمله می توان به کاهش میزان مصرف کاغذ و هزینه های پرینت اشاره کرد.

نمونه سوالات دوره ابتدایی و متوسطه