کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین
کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین

آموزش کامل اسکای روم

اسکای روم چیست؟

از اسکای روم به منظور سمینار در وب یا وبینار، کلاس آنلاین و جلسات مجازی بکار برده می شود. اسکای روم از سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را شروع کرده است و تاکنون رویدادهای بسیاری از طریق این برنامه تشکیل گردیده است. با پیدایش و گسترش کرونا، استفاده از پلتفرم اسکای روم افزایش یافت و بسیاری از افراد حقیق و حقوقی، مدارس و شرکت ها ، جلسات و کلاس های خود را در این پلتفرم آموزشی برگزار می کنند.

امکانات اسکای روم 

  1. ایجاد ارتباطات صوتی و تصویری : در سرویس اسکای روم می توان ارتباطات دو طرفه دیداری و شنیداری ایجاد نمود.
  2. اشتراک‌گذاری دسکتاپ : در کلاس اسکای روم می توان صفحه دسکتاپ، صفحات وب و برنامه ها را در کلاس آنلاین و جلسات به اشتراک گذاشت.
  3. پخش فایل‌های صوتی و تصویری در کلاس : در کلاس آنلاین اسکای روم می توان فایل های صوتی و تصویری که از قبل آماده کرده اید را برای کاربران پخش نمایید.
  4. امکان نشان دادن اسلاید : در اسکای روم می توانید فایل‌های پاورپوینت، پی‌دی‌اف و عکس ها را به شکل اسلاید برای کاربران به اشتراک بگذارید.
  5. وایت‌برد : در اسکای روم ، تخته وایت‌برد وجود دارد که معلم می تواند به وسیله قلم نوری بر روی آن بنویسد.

امکانات کلاس آنلاین اسکای روم

مزایای اسکای روم 

آموزش کامل محیط اسکای روم

ابتدا وارد سامانه مدیار شوید. برای اینکار می توانید اپلیکیشن مدیار را بر روی گوشی خود نصب کنید و یا از طریق کامپیوتر یا لپ تاپ و با مرورگر وارد سایت madyar.org شوید و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود وارد اکانتتان شوید. سپس وارد بخش کلاس آنلاین شوید و دکمه ورود را بزنید. پس از ورود به کلاس آنلاین از شما سوال پرسیده می شود که فعالسازی میکروفون یا ورود به عنوان شنونده. در صورتی که می خواهید در کلاس تدریس کنید باید گزینه فعالسازی میکروفون را انتخاب کنید و اگر نمی خواهید در کلاس صحبت کنید گزینه ورود به عنوان شنونده را انتخاب کنید.

بخش های مختلف کلاس آنلاین اسکای روم برای معلم

1- در سمت راست و بالای صفحه شما می توانید اسامی کاربرانی که وارد کلاس شده اند را ملاحظه کنید( در صورتی که با گوشی موبایل وارد کلاس آنلاین شده باشید در ابتدا ممکن است اسامی کاربران برای شما قابل مشاهده نباشد ولی هنگامی که گوشی خود را افقی کنید و حالت افقی گوشی را فعال کنید ، کاربران برای شما نمایش داده می شود) که با قرار دادن موس بر روی اسم هر دانش آموز ، تعدادی گزینه نمایش داده می شود که عبارتند از: 

همچنین با کلیک کردن بر روی اسم دانش آموز تعدادی گزینه وجود دارد:

2- در سمت راست و پایین صفحه بخش پیام ها می باشد که کاربران می توانند در آن قسمت متن تایپ نمایند و باهم مکالمه داشته باشند.

امکانات مختلف سامانه اسکای روم

3- همچنین گزینه هایی در بالای صفحه سمت چپ وجود دارد که عبارتند از:

علامت قلم در سامانه کلاس آنلاین اسکای روم

همچنین در بالای تخته سمت راست گزینه سه نقطه وجود دارد که با کلیک بر روی آن می توانید تخته را پاک کنید، رنگ زمینه تخته را تغییر دهید، تخته را دانلود یا ذخیره کنید یا تخته را ببندید.

تخته در کلاس آنلاین اسکای روم مدیار

بارگذاری فایل در کلاس آنلاین اسکای روم مدیار

آموزش اسکای روم برای دانش آموز

 در اسکای روم ، دانش آموز نمی تواند دوربین و میکروفون خود را فعال نماید و باید اجازه دسترسی ابتدا از سمت معلم به دانش آموز داده شود. در صورتی که دانش آموز قصد داشته باشد صحبت کند و یا دوربین خود را فعال کند باید از گزینه های بالای صفحه" علامت دست" را انتخاب کند تا برای معلم علامت دست ارسال شود و معلم به دانش آموز اجازه دسترسی دهد.

دوربین و میکروفون در سامانه کلاس آنلاین اسکای روم

نکات مربوط به بخش صدا در اسکای روم

تنظیمات صدا در کلاس آنلاین اسکای روم مدیار

تنظیمات دوربین و صدا در اسکای روم


لیست مقالات