کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین
کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین

راهنمای سایت همگام آموزش و پرورش

 

سامانه همگام چیست؟

به سبب اینکه در حال حاضر ، بیشتر فعالیت های تحصیلی مدارس به سمت هوشمند شدن حرکت می کند، اداره آموزش و پرورش با ایجاد “سامانه همگام” نقش عظیمی در راستای ایجاد ارتباط راحت و استفاده از امکانات تحصیلی به شکل آنلاین ایفا نموده است. این سامانه به منظور آسان تر شدن فعالیت های مدرسه ایجاد گردیده است. از سامانه همگام کلیه دانش آموزان، مدیران، معلمان و کادر اداری مدارس می توانند استفاده نمایند. 

کاربرد سامانه همگام 

کلیه اطلاعیه ها و فعالیت های آموزشی، پرورشی و اداری که در ارتباط با دانش آموزان و مسئولین مدارس می باشد از طریق سامانه همگام اطلاع رسانی می گردد. برای نمونه شما می توانید برنامه هفتگی دانش آموز، کارنامه، تشویقی ها، غیبت ها و موارد دیگر را در این سامانه ملاحظه نمایید. در واقع هدف از ساخت سامانه همگام، ایجاد یک ارتباط راحت و آسان میان اولیا، دانش آموزان و معلمان می باشد.

آدرس سایت سامانه همگام hamgam.medu.ir می باشد و به منظور هوشمند نمودن تمام فعالیت های اداری، آموزشی و پرورشی مدارس، به وجود آمده است.

آشنایی با سامانه همگام

وزارت آموزش و پرورش با ساخت سایت همگام موجب گردیده که تقریبا کلیه فعالیت های مدرسه به صورت الکترونیکی انجام شود و دانش آموزان تعدادی از کارهای خود را باید از طریق سامانه همگام انجام دهند.

از بااهمیت ترین کارها، انجام آزمون های مشاوره ای و هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم می باشد که برای تعیین رشته تحصیلی انجام می گردد. دانش آموزان باید در زمان تعیین شده و بر اساس موارد ذکر شده وارد سامانه همگام شوند و توانایی ها ، محدودیت ها و سلامت روحی و روانی خود را به شکل اینترنتی بسنجند تا مشاوران بتوانند رشته تحصیلی مطلوب را به دانش اموز اعلام کنند.

لازم به ذکر است قسمت هایی از سامانه همگام به منظور وارد شدن مدیر، کادر مدرسه و اولیا می باشد که بعضی از کارها را انجام دهند که برای این کار و ورود به سامانه همگام باید نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایند و سپس وارد سامانه شوند. لازم به ذکر است نام کاربری افراد همان کد ملی است ولی رمز ورود باهم تفاوت دارد و دانش آموزان باید رمز ورود خود را از مدیر مدرسه دریافت نمایند. همچنین کادر مدرسه باید به مدیر مدرسه رجوع کنند تا علاوه بر گرفتن رمز ورود، دسترسی لازم به آنها داده شود. همچنین کسانی که از طریق سامانه فیش حقوقی آموزش و پرورش به آدرس fish.medu.ir می توانند اطلاعات مربوط به فیش حقوقی خود را ملاحظه نمایند، به رمز ورود جدید نیازی ندارند و با همان رمز عبور می توانند وارد سامانه همگام شوند. 

راهنمای وارد شدن به سامانه همگام

ابتدا وارد سایت همگام به آدرس hamgam.medu.ir شوید و پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور بر روی گزینه "ورود" بزنید.

ورود به سامانه همگام آموزش و پرورش

سپس در قسمت نقش "دانش آموز" و در قسمت نام سازمان "نام مدرسه" خود را وارد نمایید و سپس بر روی گزینه تایید بزنید.

وارد کردن اطلاعات فردی برای ورود به سامانه همگام

سپس وارد پنل کاربری خود می شوید و می توانید قسمت های گوناگون سامانه را ملاحظه نمایید. از بخش های سامانه همگام می توان به المپیاد دانش آموزی، تکالیف، بیمه دانش آموزی، جشنواره ها و مسابقات و ... اشاره کرد و دانش آموزان با انتخاب هر یک از این گزینه ها می توانند به امکانات و اطلاعات آن دسترسی داشته باشند.

بخش هدایت تحصیلی در سامانه همگام آموزش و پرورش

شرکت در آزمون خودارزیابی سامانه همگام

مشاهده کارنامه در سامانه همگام آموزش و پرورش

بخش های مختلف سامانه همگام آموزش و پرورش

راهنمای شرکت در آزمون های مشاوره ای همگام

از مهم ترین کاربردهای سامانه همگام، آزمون های مشاوره ای می باشد که در سایت طراحی گردیده و دانش آموزان مقطع نهم به منظور تعیین رشته و هدایت تحصیلی باید در آن شرکت نمایند . این آزمون ها به صورت آنلاین و با هدف تعیین استعدادها و تمایل دانش آموز برای انتخاب رشته در آینده برگزار می شود. این آزمون ها شش مرحله دارد و در نتیجه با بررسی آن ، رشته ای که بالاترین میزان مطابقت با روحیات و استعدادهای دانش آموز را دارد به او پیشنهاد می گردد. برای شرکت در این آزمون باید مراحل زیر را انجام دهید:

آزمون های مشاوره ای در سامانه همگام آموزش و پرورش


لیست مقالات