کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین
کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین

آموزش کامل ادوبی کانکت

نرم افزار ادوبی کانکت چیست؟

قوی ترین نرم افزار وب کنفرانس در دنیا نرم افزار ادوبی کانکت به حساب می آید که به منظور تشکیل کلاس های آنلاین تحت وب، وبینارها و جلسات آنلاین از آن استفاده می شود و در حقیقت وظیفه آن ایجاد ارتباطات باسرعت، راحت و مقرون به صرفه می باشد و یک روش مطلوب و کارامد برای دانشگاه، آموزشگاه و سازمانها می باشد. با استفاده از نرم افزار آموزش آنلاین ادوبی کانکت، کاربران می توانند در هر زمان و هر مکان به سادگی وارد کلاس شوند.

آموزش ادوبی کانکت برای معلمان

در محیط کلاس آنلاین ادوبی کانکت و در قسمت بالای کلاس یک نوار مشکی رنگ وجود دارد که گزینه های مختلفی وجود دارد که از سمت چپ عبارتند از:

1- اولین گزینه نام کلاس درس می باشد که در کنار آن یک فلش وجود دارد. اگر بخواهید کلاس درس را ضبط کنید تا دانش آموزان بعدا بتوانند فیلم ضبط شده کلاس را مشاهده کنند باید فلش را زده و گزینه "ضبط کلاس " را انتخاب کنید. همچنین در انتهای کلاس و بعد از پایان یافتن آن، دوباره روی فلش زده و گزینه" اتمام ضبط " را انتخاب نمایید.

2- گزینه بلندگو می باشد که مربوط به شنیدن صدای دانش آموزان می باشد که وقتی طوسی رنگ باشد یعنی بلندگو غیرفعال است و وقتی روی آن کلیک کنید سبزرنگ می شود که در این حالت فعال است. در کنار علامت بلندگو یک فلش وجود دارد. وقتی روی فلش زده شود گزینه های زیر وجود دارد:

3- گزینه میکروفون است که مربوط به پخش صدای شما در کلاس می باشد که در حالت اولیه طوسی رنگ و غیرفعال است و با کلیک کردن بر روی آن از شما اجازه دسترسی به میکروفون را سوال می کند و در صورتی که گزینه allow را انتخاب کنید، سبزرنگ و فعال می شود. در کنار آن یک فلش وجود دارد که با کلیک بر روی آن گزینه های زیر را مشاهده می کنید:

4- دوربین می باشد که در حالت پیش فرض، غیرفعال و طوسی رنگ می باشد و با کلیک بر روی آن دوربین سبزرنگ و فعال می شود.

5- سمت راست علامت آنتن وجود دارد و شما می توانید میزان آنتن دهی اینترنت خود را ملاحظه کنید. در صورتی که رنگ آنتن سبز باشد یعنی میزان آنتن دهی مطلوب است و رنگ نارنجی نشان دهنده آنتن دهی متوسط است و اگر قرمز باشد یعنی آنتن دهی ضعیف است.

سمت راست صفحه یک نوار مشکی رنگ وجود دارد که "قالب ها" نام دارد که هر یک از قالب ها دارای تعدادی از امکانات می باشند. سه قالب به صورت پیش فرض وجود دارد که عبارتند از:

همچنین شما می توانید بر حسب نیازهای خود، قالب جدیدی را بسازید. برای این کار در منوی مشکی سمت راست و پایین قالب ها یک علامت مثبت وجود دارد. شما باید بر روی آن کلیک نمایید و یک پنجره به نام new layout باز می شود و شما گزینه create new layoute را باید انتخاب کنید. سپس یک صفحه سفید باز می شود و شما باید از منوی مشکی بالای صفحه و گزینه ای که کنار اسم کلاس است و به صورت نقطه می باشد امکاناتی که می خواهید در کلاس باشد را انتخاب کنید و قالب منحصر به فرد خود را بسازید.

 نحوه اجازه دادن معلم به دانش آموز

 زمانی که دانش آموز وارد کلاس می شود تنها گزینه بلندگو برایش فعال و سبزرنگ است و به گزینه میکروفون و دوربین دسترسی ندارد. در صورتی که معلم بخواهد دانش آموز در کلاس صحبت کند و یا تصویرش در کلاس منتشر شود باید در قسمت کاربران بر روی اسم دانش آموز کلیک کند و بر روی گزینه میکروفون یا دوربین کلیک کند. با این کار علامت میکروفون و دوربین بر روی نوار مشکی رنگ بالای صفحه دانش آموز ظاهر می شود و دانش آموز با کلیک کردن بر روی میکروفون یا دوربین می تواند آن رافعال نماید و در کلاس صحبت کند یا تصویرش منتشر شود.

آموزش ادوبی کانکت برای دانش آموز

هنگامی که دانش آموز وارد کلاس می شود در نوار مشکی بالای صفحه دو گزینه وجود دارد:

تنظیمات صدا در ادوبی کانکت

 در صورتی که میکروفون یا دوربین شما عمل نمی کرد باید در قسمت آدرس بار مرورگر خود کنار آدرس سایت، بر روی گزینه قفل کلیک کنید. سپس روی گزینه site setting زده و در قسمت permissions گزینه میکروفون و دوربین بر روی گزینه allow باشد.


لیست مقالات