پیام های گروهیراهنمای سامانه هوشمند مَدیار

بخش پیام ها بدون هزینه می باشد و به صورت اینترنتی است. مانند شبکه های اجتماعی تلگرام ، واتس اپ و.... 

 در بخش پیام ها امکان ارسال پیام، تصویر، فایل pdf ، فایل صوتی و فایل تصویری موجود می باشد. 

در قسمت "همه پیام ها" طبق دسترسی می توانید تمام پیام هایی که دانش آموزان، معلمین و مسئولین به یکدیگر ارسال کرده اند اعم از خصوصی و عمومی را مشاهده نمایید.

معرفی بخش های مختلف پیام

 • در ستون "از" نام شخصی که پیام را ارسال کرده نشان داده می شود.
 • در ستون "ارسال به" نام شخصی که پیام را دریافت نموده است نشان داده می شود و اگر نام مدرسه در این قسمت باشد یعنی این پیام به کل مدرسه ارسال شده است.
 • در ستون "متن" نوشته ای که ارسال شده است را ملاحظه می کنید که با کلیک بر روی آن، می توانید کل پیام را مشاهده کنید. همچنین پیام را می توان حذف یا ویرایش نمود. البته امکان این کار را فقط مسئولین سایت دارند و افرادی که از طریق اپلیکیشن وارد سامانه مدیار می شوند دسترسی به ویرایش و حذف پیام ندارند که این موضوع موجب افزایش امنیت در سامانه مدیار می شود.
 • در ستون "تاریخ ارسال" زمان ارسال پیام را مشاهده می نمایید.
 • در قسمت "دیده شده" وقتی گیرنده پیام را مشاهده کند تیک آبی می خورد.
 • در ستون "پاسخ" فردی که پیام به او تعلق دارد و وارد سامانه شده است می تواند پاسخ پیام را بدهد.

در صورتی که پیامی خوانده نشود ، بکگراند آنها به صورت هایلایت شده می باشد.

در انتهای صفحه گزینه "همه را خوانده ام" موجود است و به این دلیل است که در صورتی که شما پیامی را نخوانده اید ولی تمایل دارید بدون بازکردن پیام، هایلایت آنرا از بین ببرید باید بر روی این گزینه کلیک کنید.

ارسال پیام گروهی

به منظور ارسال پیام به یک کلاس، یک مقطع و یا کل مدرسه در قسمت "همه پیام ها" وارد شده و بر روی گزینه "پیام جدید" کلیک کنید.

در قسمت "متن" نوشته خود را قرار دهید. در صورتی که همراه با متن می خواهید فایلی به صورت عکس، فایل صوتی ، فایل ویدئویی یا pdf ارسال نمایید بر روی گزینه "Browse" کلیک نمایید و فایل موردنظر را از سیستم کامپیوتر خود انتخاب کنید. سپس در قسمت مخاطب باید مشخص کنید که پیام را برای چه کاربرانی می خواهید ارسال نمایید.

 1. در صورتی که بخواهید پیام را به کل افراد مدرسه ارسال نمایید باید تیک کل مدرسه را بزنید.
 2. در صورتی که بخواهید پیام را به کل یک مقطع خاص ارسال کنید در قسمت "به مقطع" باید آن مقطع را مشخص کنید. مانند اول ابتدایی
 3. در صورتی که بخواهید پیام را به کلاس خاصی ارسال کنید در قسمت "به کلاس" آن کلاس را انتخاب کنید.
 4. در صورتی که بخواهید پیام خود را به یک سمت خاص ارسال کنید باید در قسمت "به سمت" آن را انتخاب کنید. مانند معلم و یا دانش آموز
 5. در صورتی که بخواهید پیام خود را به تعدادی از کاربران خاص ارسال نمایید در قسمت "به کاربر" اسامی تمام کاربران موجود می باشد و شما می توانید تعدادی از آنها را انتخاب نمایید.

در نهایت به منظور فرستادن پیام بر روی گزینه "ارسال" کلیک نمایید.

نکته:

برای انتخاب کردن کاربرانی که می خواهید پیام به آنها ارسال شود می توانید یکی از گزینه ها یا تعدادی از گزینه ها را در قسمت "مخاطب" مشخص نمایید. برای نمونه می توانید در قسمت "مقطع" اول ابتدایی را انتخاب نمایید و پیام شما به کلیه دانش آموزان و معلمین مقطع اول ابتدایی ارسال می گردد. همچنین می توانید در قسمت "مقطع" اول ابتدایی و در قسمت "سمت" دانش آموزان را انتخاب نمایید که در این صورت پیام شما فقط به دانش آموزان مقطع اول ابتدایی ارسال می گردد و معلمین اول ابتدایی آن را مشاهده نمی کنند