افزودن کاربر جدید راهنمای سامانه هوشمند مَدیار

اولین قدمی که مدارس بعد از دریافت سامانه مدیار باید انجام دهند این است که کاربران مدرسه را در سامانه مدیار اضافه نمایند. کاربران مدرسه شامل دانش آموزان، معلمین ، مسئولین، معاونین، مدیران و ... می باشند.

فرآیند اضافه کردن دانش آموزان در سامانه مدیار:

ابتدا وارد قسمت کاربران شوید و سپس بر روی گزینه "افزودن" کلیک نمایید. در این بخش تعدادی فیلد وجود دارد اما تکمیل کردن تمام فیلدها الزامی نمی باشد. فیلدهایی که لازم است تا حتما تکمیل شوند عبارتند از نام، نام خانوادگی، شماره موبایل یا نام کاربری، کلمه عبور و سمت . لازم به ذکر است در صورتی که فیلد نام کاربری را تکمیل نمایید احتیاجی به پر کردن شماره موبایل نمی باشد ولی اگر بخواهید از سامانه پیامکی برنامه استفاده نمایید حتما باید فیلد "شماره موبایل" را تکمیل نمایید. پس از تکمیل نمودن فیلدها دکمه "ثبت" را بزنید تا کاربر موردنظر ثبت شود.

اگر بخواهید کاربران را از این روش ثبت نمایید، زمانی که تعداد کاربران زیاد باشد کار سختی است. برای مثال برای وارد کردن اطلاعات 200 دانش آموز باید 200 بار این کار را تکرار نمایید که سخت و زمان بر می باشد. به همین منظور روش دیگری برای واردکردن اطلاعات دانش آموزان قرار داده ایم. به این منظور در انتهای صفحه گزینه "ورود به صورت لیست اکسل(فقط دانش آموزان)" وجود دارد. برای استفاده از این روش ابتدا بر روی گزینه "دانلود اکسل نمونه" کلیک کرده و اکسلی که از قبل با فرمت مشخص برای شما ایجاد شده است دانلود کنید. فرمت فایل اکسل نباید تغییر کند یعنی نباید هیچ یک از ستون های آن را ویرایش یا حذف کنید و فقط باید در هر یک از ستون ها اطلاعات را وارد نمایید. اکسل را باز کنید و در بالای صفحه گزینه "Enable Editing" را بزنید تا بتوانید اطلاعات را وارد نمایید. فیلدهایی که پر کردن آنها در فایل اکسل ضروری می باشد شامل نام، نام خانوادگی، موبایل یا نام کاربری و یا هر دو می باشد. پس از وارد کردن اطلاعات دانش آموز اکسل موردنظر را ذخیره کنید. مجددا وارد قسمت افزودن کاربران در سامانه مدیار شوید و بر روی گزینه "انتخاب فایل" در پایین صفحه کلیک نمایید و اکسلی که ذخیره کرده اید را انتخاب کرده و گزینه "ثبت" را بزنید. به این ترتیب تمامی دانش آموزان در سامانه مدیار ثبت می شوند.