ارسال پیامک راهنمای سامانه هوشمند مَدیار

برای ارسال پیامک یا همان SMS ابتدا بر روی گزینه پیامک جدید کلیک کنید. به منظور ارسال پیامک در قسمت متن، نوشته موردنظر را بنویسید. برای مثال : سلام خدمت اولیا گرامی

برخی اوقات شما تمایل دارید که نام دانش آموز در پیامک ذکر شود. برای نمونه : سلام خدمت اولیا محترم دانش آموز ....

به دلیل اینکه شما می خواهید این پیام را به صورت گروهی برای یک کلاس ، یک مقطع و یا کل مدرسه ارسال نمایید در نتیجه نمی توانید اسم یک دانش آموز خاص را در پیامک ذکر کنید و باید از الگوهای تعریف شده استفاده نمایید. برای مثال برای وارد کردن نام دانش آموز در پیامک باید از الگوی @FNAME و برای نام خانوادگی از الگوی @LNAME استفاده نمایید. با این کار نام و نام خانوادگی دانش آموز در پیامک ذکر می گردد و در زمان ارسال پیامک نام دانش آموز به صورت اتوماتیک جایگزین @FNAME و نام خانوادگی جایگزین @LNAME می گردد. همچنین در زمانی که شما تمایل دارید نام کاربری و رمز عبور را برای دانش آموزان ارسال نمایید می توانید از الگوهای موردنظر استفاده نمایید.

برای مثال: نام کاربری شما: @USERNAME و رمز عبور شما: @PASSWORD می باشد.

این پیامک مخصوصا در مواقعی که هنوز اولیا از نام کاربری و رمز عبور دانش آموز خود اطلاع ندارند بسیار کاربرد دارد و با ارسال این پیامک، اولیا از نام کاربری و رمز عبور فرزند خود مطلع می شوند و با استفاده از این اطلاعات می توانند وارد صفحه شخصی فرزند خود در سامانه مدیار شوند.

سپس باید مخاطبین خود را که تمایل دارید برای آنها پیامک ارسال نمایید انتخاب کنید. برای این کار در قسمت مخاطب باید مقطع ، کلاس و سمت را انتخاب کنید. لازم به ذکر است اگر به یک کاربر خاص بخواهید پیامک را ارسال نمایید در قسمت "به کاربر" می توانید آن کاربر را انتخاب نمایید و پیامک را ارسال کنید.  

قبل از ارسال باید بر روی گزینه "محاسبه" کلیک نمایید تا هزینه ارسال پیامک و میزان شارژ شما مشخص شود.

در صورتی که شارژ شما کمتر از هزینه موردنیاز برای ارسال پیامک باشد باید ابتدا پنل خود را شارژ نمایید که این کار با کلیک بر روی گزینه "شارژ" صورت می گیرد . سپس بر روی گزینه "ارسال" کلیک کنید تا پیامک ارسال گردد.