نرم افزار تصحیح پاسخنامه آزمون های چند گزینه ای

نرم افزار تصحیح پاسخنامه

 
تولید پاسخنامه پر شده

فقط کافیست لیست شرکت کنندگان را یک بار با اکسل وارد سامانه کنید، سپس به راحتی می توانید پاسخنامه های حاضر و آماده آنها را به صورت pdf دریافت کنید طوری که در هر پاسخنامه نام، کد داوطلبی و مشخصات فرد چاپ شده باشد و فقط آن را دانلود و پرینت بگیرید.

 
تصحیح هوشمندانه پاسخنامه

پس از جمع آوری پاسخنامه ها آنها را اسکن کنید و در سامانه آپلود کنید. سیستم به طور هوشمند مالک هر پاسخبرگ را از روی کدی که قبلا روی آن درج شده شناسایی می کند و تمام گزینه هایی که پاسخ داده را شناسایی می کند.

 
تعداد سوالات پاسخ برگ

پاسخبرگ هایی با تعداد سوالات از 60 تایی تا 400 تایی در سامانه تعریف شده است و بسته به نیاز خود یکی از آنها را انتخاب می کنید. مثلا برای آزمونی که 200 سوال دارد پاسخ نامه 200 تایی را انتخاب می کنید.

 
قابلیت تشخیص بالا

در سامانه تصحیح پاسخنامه مهمترین موضوع میزان دقت در تشخیص گزینه هاست. الگوریتمی که در این نرم افزار استفاده شده به راحتی می تواند گزینه هایی که کمرنگ پر شده، یا بخشی از صفحه سایه افتاده، یا بخشی از گزینه پر نشده، یا کیفیت اسکن ضعیف یا کم نور و ... همه را به درستی و بدون خطا تشخیص دهد.

 
شخصی سازی پاسخ برگ

موسسات آموزشی یا آموزشگاه هایی که از نرم افزار هوشمند تصحیح آزمون چند گزینه ای استفاده می کنند می توانند پاسخبرگی که برای چاپ و پخش کردن بین دانشجویان استفاده می کنند را شخصی سازی کنند، طوری که رنگ، فونت، لوگو و ... را تغییر دهند.

سامانه نرم افزار تصحیح پاسخنامه پاسخ برگ
 
تعریف آزمون و کلید سوالات

در راستای تصحیح خودکار پاسخ نامه توسط نرم افزار هوشمند که با تکنولوژی image proccessing عمل می کند نیاز هست که آزمون تعریف شود و تعداد سوالات و کلید سوالات ثبت شود تا بعد از پردازش تصویر نمره فرد مشخص شود.

 
قابلیت های آزمون

تعیین بارم بندی سوالات، تعیین نمره منفی برای پاسخ های اشتباه، تعریف نمره قبولی، طراحی گواهینامه پس از قبولی، گروه بندی شرکت کنندگان و ...

 
تعریف درس

امکان تعریف دروس دلخواه و تخصیص آنها به سوالات و محاسبه نمره هر درس به صورت جداگانه. به عنوان مثال از 100 سوال هر 20 سوال را به یک درس اختصاص دهید.

 
داشتن اپلیکیشن اندروید و آیفون

برای هر شرکت کننده (دانشجو یا دانش آموز) یک حساب کاربری تعریف می شود که می تواند با رمز خود وارد اپلیکیشن مَدیار شود و نتایج و کارنامه خود را ببیند.

 
صدور کارنامه

صدور کارنامه با توجه به داشتن کلید سوالات بطور هوشمند برای هرشخص نمرات را محاسبه می کند که شامل نمره جداگانه و درصد هر درس، تراز، رتبه، میانگین، نمودار مقایسه و پیشرفت می باشد. 

 
شخصی سازی نام و لوگو

نام و لوگوی شما جایگزین مَدیار می شود و همچنین یک اپلیکیشن خصوصی در اندروید و ios برای شما ساخته می شود. همچنین امکان شخصی شدن نام دامنه تحت وب وجود دارد.

 
گزارش گیری جامع

گزارش گیری جامع و کامل از نتایج و خروجی گرفتن از آن به صورت اکسل یا pdf یا تحت وب

اتوماسیون مدارس

دیگر امکانات سامانه مَدیار

سامانه آموزشی مدیار علاوه بر امکان تکالیف هوشمند درسی، امکانات بسیار دیگری دارد:

لوگو مدرسه

ثبت نام و خرید

جهت سفارش و خرید سامانه آموزشی مَدیار ثبت نام کنید و از تخفیف 50 درصدی استفاده کنید

ثبت نام خرید

سوالات متداول سامانه تکالیف

جواب پرسش های مکرر درباره برنامه تصحیح کننده برگه آزمون های تستی (چند گزینه ای)

در سامانه آموزشی مَدیار هنگام تعریف هر کاربر می توان نقش(سِمَت) او را مشخص کرد. مثلا مدیر، سوپر وایزر، مدیر مالی، استاد، دانشجو و ... . و هر نقش را تعیین کرد(توسط مدیر) که چه مواردی را ببیند، چه مواردی را بتواند ویرایش کند، و چه مواردی را بتواند حذف کند. هر کاربر هنگام ورود(لاگین) با توجه به نقشی که دارد محیط و منوهای مربوط به خود را می بینید. همچنین در مورد اساتید و فراگیران قابلیت کلاس بندی وجود دارد، در نتیجه هر کاربر فقط به اطلاعات کلاس های خود دسترسی دارد. یک نکته مثبت که استفاده از سامانه مَدیار را ساده تر کرده این است که نقش های مختلف فقط یک اپلیکیشن واحد را نصب می کنند نه چندیدن اپ. و قابلیت سوئیچ بین اکانت های لاگین شده با هر نقشی وجود دارد.
یکی از دغدغه های مشترکین هنگام قرارداد با مَدیار امنیت اطلاعات می باشد مخصوصا تامین حریم خصوصی اطلاعات کاربران مانند شماره موبایل. لازم به ذکر است که مدیار طوری طراحی شده که وارد کردن اطلاعات شخصی کاربر کاملا دلخواه می باشد و می توانند اطلاعات خصوصی مانند شماره موبایل را وارد نکنند و به جای آن یک نام کاربری دلخواه تعریف کنند. همچنین بنابر درخواست یک قرارداد برای حفظ حریم خصوصی و امنیت اطلاعات منعقد می شود. سامانه مدیار اوپن سورس نیست و توسط متخصصین با تجربه برنامه نویسی شده و مدام در حال بررسی و مانیتورینگ می باشد. همچنین توسط چندین شرکت امنیتی دیگر کامل تست و بررسی شده است. به علاوه، نرم افزار آموزشی مدیار دارای چندین گواهی نامه امنیتی می باشد. اعتبارنامه وزارت آموزش و پرورش از یک سو، گواهی نامه مرکز فناوری و رسانه های دیجیتال از سوی دیگر، دارای بودن نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت معدن تجارت و همچنین مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، و چندین مجوز دیگر خیال مشترکین را از این بابت راحت می کند. برای دیدن مجوز های مدیار کلیک کنید
برنامه آموزشی مدیار به دلیل وسعت در امکانات، دارای تقسیم بندی در فروش می باشد. به این صورت که شامل تعدادی بسته (پلن) می باشد که می توانید فقط بسته های مورد نیاز را خرید کنید تا هزینه ارزان تر تمام شود. در ضمن مدت خرید از یک ماه شروع می شود. تخفیف: سه نوع تخفیف وجود دارد که پس از اینکه هر سه تخفیف اعمال شد حدود 50% تخفیف می گیرید. 1- به ازای هر بسته اضافه 3% تخفیف تا سقف 15 درصد. 2- به ازای هر ماه اضافه 2% تخفیف تا سقف 10%  3- با وارد کردن کد تخفیفی که هر فصل وجود دارد تا 20% تخفیف اعمال می شود. جمع این سه تخفیف حدود 50% می شود. به دلیل اینکه این نرم افزار تحت وب می باشد و از سرور استفاده می شود و همچنین شامل پشتیبانی و بروزرسانی های ماهانه می شود سرویس ها پس از اتمام زمان باید تمدید شوند. برای مشاهده تعرفه ها کلیک کنید
پس از خرید، بلافاصله اکانت آموزشگاه فعال می شود و می توانند از آن استفاده کنند. مشترکینی که شخصی سازی (اپ با لوگو اختصاصی) خرید می کنند ممکن است تحویل اپ اختصاصی تا چند روز زمان ببرد اما اکانت تحت وب بلافاصله برای آنها فعال می شود.
می توانید لیست کاربران را به صورت تکی و گروهی(اکسل) اضافه کنید. به ازای هر کاربر نام، نام کاربری، و رمز اجباری می باشد. همچنین می توانید یک کد عضویت یا QRCODE به کاربرانتان بدهید تا خودشان در سامانه ثبت نام کنند و به موسسه (آموزشگاه) شما ملحق شوند. برای جلسات آنلاین هم کافیست فقط لینک کلاس را به فراگیران بدهید.
در صورتیکه امکانات خاصی مد نظرتان باشد که در نرم افزار مدیار وجود ندارد، تیم توسعه مدیار می تواند آن را برنامه نویسی کرده و به سامانه اضافه کند.
الگوریتیمی که در تصحیح پاسخبرگ های تستی استفاده می شود یک الگوریتم مقایسه ای می باشد. به این صورت که چهار گزینه که کنار هم هستند را با هم مقایسه می کند و گزینه ای پر شده را نسبت به بقیه گزینه ها پیدا می کند. این الگوریتم امن ترین الگوریتم تشخیص می باشد چرا که در شرایطی که پاسخنامه اسکن شده به صورت کدر یا کمرنگ یا پر رنگ اسکن شده باشد باز هم تشخیص صحیح می باشد. 
بله. با توجه به اینکه الگوریتم image proccessing مقایسه ای می باشد دارای تشحیص بالایی می باشد و می توان برگه اسکن شده را حتی با کیفیت پایین تشخیص داد. فقط باید توجه کرد که هنگام عکس گرفتن از برگه ، پاسخبرگ باید تا شده نباشد و کاملا صاف باشد. بهتر است که اگر از گوشی اسکن می شود از برنامه های scanner که در گوشی های اندروید و آیفون موجو می باشد استفاده کرد. این برنامه ها تا حد زیادی زاویه و سایه روشن عکس را اصلاح می کند.
خیر. فقط باید از پاسخنامه های استاندارد شده ای که خود سامانه (پلتفرم) مدیار تولید می کند استفاده کرد. البته این پاسخنامه را می توانید ویرایش کنید ولی به شرطی که چارگوشه اصلی آن و مکان گزینه ها جا به جا نشوند. اما تغییرات رنگ و سربرگ و لوگو و ... به راحتی امکان پذیر است.
خیر. شما می توانید پاسخ برگ های آماده را از سیستم دانلود و پرینت بگیرید. در هر پاسخ نامه نام ، نام خانوادگی، کد داوطلبی، نام ازمون و ... چاپ شده است و دیگر نیاز نیست مجدد نوشته شود.
در منوی کاربران یک بخش وجود دارد به نام کد سازمانی (یا کد داوطلبی) که این کد را هم می توانید اعداد دلخواه پر کنید و هم می توانید از گزینه پر کردن اتوماتیک استفاده کنید. این کد در هنگام تصحیح اوراق چند گزینه ای منشع تشخیص هر دانش آموز می باشد.
بله. این قابلیت وجود دارد که همزمان با برگزاری حضوری آزمون برخی افراد از راه دور به صورت آنلاین آزمون دهند و اتفاقاً برگه های اینها با هم صحیح می شود و در رتبه و معدل رقیب هم هستند. مثلا 50 نفر به صورت حضوری آزمون می دهند و برگه آنها توسط سیستم مَدیار تصحیح می شود. و 50 نفر دیگر هم آنلاین آزمون می دهند و نتیجه آزمون ایشان هم با افراد حضوری ادغام می شود.
مدیار شامل پشتیبانی 24 ساعته می باشد. تنها سامانه آموزشی ایرانی می باشد که دارای اپلیکیشن آیفون می باشد که در اپ استور موجود می باشد. تمامی امکانات آموزشی را یکجا و در یک اپلیکیشن ارائه می دهد. دارای رابط کاربری بسیار ساده و روان می باشد طوری که بدون آموزش اولیه می توان با آن کار کرد. دارای سرورهای متعدد می باشد و با شیوه load balancing سرعت فوق العاده ای دارد. همچنین در خصوص تصحیح اوراق تستی از هوش مصنوعی استفاده کرده و دارای دقت بسیار بالا می باشد. پاسخنامه ها را با کمترین کیفیت تشخیص داده و تصحیح می کند.
نرم افزار اتوماسیون آموزشی مَدیار برای تست اولیه دارای پنل دمو می باشد که می توان برای مدتی به صورت رایگان از برنامه استفاده کرد و آن را کامل تست کرد. در صورت درخواست ، یک پنل برای شما ساخته می شود که می توانید سامانه را برای مدتی استفاده کنید تا آن را کامل تست کنید.

مجوز های مدیار

سامانه مدیار دارای مجوز های لازم از وزارت آموزش و پرورش و دیگر مراجع ذی صلاح می باشد

وزارت آموزش و پرورش کشور

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

مرکز فناوری و رسانه های دیجیتال

وزارت صنعت ، معدن و تجارت