نرم افزار محتوای آموزشی مدارس

قسمت محتوای آموزشی یکی از بخش های مهم و ضروری می باشد که در هوشمندسازی مدارس بسیار حائز اهمیت می باشند. در این قسمت مدارس و آموزشگاه ها می توانند فیلم ، فایل آموزشی و عکس های خود را همراه با توضیحات قرار دهند. لازم به ذکر است اماکن گروه بندی و طبقه بندی نمودن محتواهای قرار داده شده در این بخش وجود دارد. همچنین دانش آموزان می توانند در زیر هر یک از محتواها ، نظرات و سوالات خود را بنویسند و معلم مربوطه پاسخ دهد.

تصویری از لیست محتوای آموزشی

محتوای آموزشی سامانه مدیار
مزایای محتوای آموزشی

جستجو و سرچ در محتوای آموزشی

بعد قرار دادن محتواهای آموزشی به صورت روزانه ، تعداد محتواها افزایش می یابد و پیدا کردن یک محتوای خاص ، سخت و پیچیده است. با استفاده از گزینه "جستجو" می توانید محتواها را بر اساس عنوان ، گروه ، تاریخ و ایجاد کننده جستجو نمایید و به راحتی محتوای مورد نظر خود را پیدا کنید.

جستجوی محتوای آموزشی

تصویری از گروه بندی محتوای آموزشی


تصویری از صفحات داخل محتوای آموزشی

 

تصویری از سوالاتی که دانش آموزان می پرسند

سوالات محتوای آموزشی

 نحوه قرار دادن محتوای آموزشی

به منظور قرار دادن محتوای آموزشی باید بر روی گزینه "افزودن" کلیک نمایید و سپس فیلدهای مربوطه را تکمیل کنید.

عنوان : در این قسمت باید تیتر محتوا را قرار دهید.

توضیحات : در صورتی که محتوای شما ، نیاز به توضیحات دارد می توانید در این قسمت قرار دهید.

فیلم و تصویر یا فایل : در این قسمت می توانید فیلم ، تصویر و فایل مربوطه را آپلود نمایید.

قابل دانلود: در صورتی که می خواهید دانش آموزان بتوانند محتوای قرار داده شده را دانلود نمایند باید این گزینه را فعال نمایید.

گروه : در این قسمت با انتخاب گروه مربوطه ، می توانید محتوای خود را گروه بندی نمایید.

مدرس : در این بخش باید نام معلم مربوطه را انتخاب نمایید و تنها همان معلم می تواند محتوای آموزشی را مشاهده نماید و برای سایر معلمین نمایش داده نمی شود.

مخاطب : در این قسمت باید مخاطب محتوای آموزشی خود را انتخاب نمایید. شما می توانید محتوای خود را برای کل آموزشگاه ، برای یک پایه ، یک کلاس و یا یک یا تعدادی از دانش آموزان ارسال نمایید. 

لازم به ذکر است معلمین تنها می توانند برای کلاس مربوطه خودشان ، محتوا ارسال نمایند و به سایر کلاس ها و پایه ها دسترسی ندارند.

محتوای آموزشی

نحوه نمایش محتوای آموزشی برای دانش آموزان

در قسمت محتوای آموزشی ، دانش آموزان می توانند کلیه محتواهای قرار داده شده از سمت مدرسه را مشاهده کنند. همچنین می توانند در زیر هر یک از محتواها سوالات یا نظرات خود را قرار دهند تا معلم به آنها پاسخ دهد.

لازم به ذکر است در صورتی که تعداد محتواها زیاد باشد و دانش آموزان بخواهند به یک محتوای خاص دسترسی داشته باشند می توانند از قسمت جستجو ، عنوان محتوا و یا ایجاد کننده را سرچ نمایند و به راحتی به محتوای موردنظر دسترسی پیدا کنند.

محتوای آموزشی