کاربران راهنمای سامانه هوشمند مَدیار

بخش "کاربران" در سامانه های دیگر به صورت مجزا می باشد و دانش آموز، معلمین و مسئولین از یکدیگر جدا است ولی در سامانه مدیار در بخش "کاربران" تمامی اعضای مدرسه اعم از دانش آموزان، معلمین، مسئولین و مدیر قرار دارند. یعنی شما زمانی که وارد بخش کاربران می شوید تمامی اعضای مدرسه از جمله دانش آموزان ، مسئولین، معلمین ، مدیران و... را مشاهده می کنید. شما به منظور مشخص کردن تعدادی از اعضای مدرسه می توانید در قسمت فیلتر که در بالای صفحه قرار دارد و در بخش "سمت" ، دانش آموز یا معلم یا هر سمت دیگری را انتخاب نمایید و فقط کاربران همان سمت را ملاحظه کنید.

در قسمت بالای صفحه یک قسمتی وجود دارد که آمار کاربران در آن ثبت شده است که عبارتند از :

 • تعداد کل دانش آموزان، اندروید نصب شده و IOS نصب شده
 • تعداد کل معلمین ، اندروید نصب شده ، IOS نصب شده

ستون های کاربران عبارتند از :

 1. کد : همان کد کاربر می باشد که این کد برای پشتیبانی از سامانه مدیار مورد استفاده قرار می گیرد و کاربرد دیگری ندارد.
 2. سمت: در این ستون سمت هر یک از کاربران ذکر شده است.
 3. نام: اسامی هر یک از کاربران در این قسمت قرار دارد.
 4. نام خانوادگی: نام خانوادگی کاربران در این قسمت قرار می گیرد.
 5. موبایل: موبایل کاربر در این قسمت قرار می گیرد و کاربران به منظور ورود به سامانه مدیار باید موبایل یا نام کاربری خود را وارد نمایند.
 6. نام کاربری: نام کاربری می تواند شامل حروف انگلیسی و عدد باشد.
 7. کلمه عبور: همان رمز عبور می باشد که به منظور وارد شدن به سامانه مدیار نیاز است و دانش آموز یا معلم می تواند از اپلیکیشن وارد صفحه خود در سامانه مدیار شود و کلمه عبور خود را تغییر دهد.
 8. آخرین فعالیت: در این قسمت تاریخ آخرین فعالیت کاربر را نشان می دهد و به وسیله آیکونی که در کنار آن قرار می گیرد می توانید متوجه شوید که فعالیت کاربر با چه وسیله ای انجام شده است. (آیفون، اندروید، لپتاپ یا کامپیوتر)
 9. عملیات: در صورتی که بر روی این قسمت کلیک کنید، 3 گزینه ویرایش، حذف و کلاس بندی وجود دارد. البته تمامی کاربران در زمان ثبت نام کلاس بندی می شوند و مشخص می شود که به کدام کلاس ارتباط دارند. در صورتی که کاربر شما دانش آموز باشد در یک کلاس قرار می گیرد. معلم می تواند به چندین کلاس ارتباط داده شود و مسئولین می توانند به تمامی کلاس ها ارتباط داده شوند که می توان گزینه "همه" را انتخاب کرد.

نکته:

بعضی از سر ستون های بخش "کاربران" آبی رنگ می باشند که این ستون ها عبارتند از سمت، نام و نام خانوادگی. در این ستون ها اگر بر روی گزینه آبی رنگ کلیک کنید کاربران آن ستون sort می شوند. برای مثال در صورتی که بر روی گزینه "نام" کلیک نمایید لیست کاربران بر اساس "نام" sort می شود.

فیلترینگ کاربران

در صورتی که بخواهید کاربر یا کاربران خاصی را از کل کاربران انتخاب نمایید باید از گزینه های فیلتر که در بالای صفحه قرار داده شده استفاده نمایید.

 • جستجو: در این قسمت می توانید کاربر خود را با استفاده از نام و نام خانوادگی، نام کاربری یا شماره موبایل سرچ نمایید.
 • سمت: در این قسمت با مشخص کردن "سمت" می توانید کاربران خود را سرچ نمایید و فیلتر کنید.
 • مقطع: با مشخص کردن "مقطع" می توانید کاربرانی را که در یک مقطع تحصیلی خاص قرار دارند مشخص نمایید.
 • کلاس: با مشخص کردن "کلاس" می توانید کاربران یک کلاس خاص را مشخص نمایید.
 • اپلیکیشن: در این بخش شما می توانید کاربران را بر اساس اینکه اپلیکیشن را نصب کرده اند یا نصب نکرده اند تفکیک کنید.

در انتهای صفحه یک دکمه به نام "خروجی اکسل" وجود دارد. شما می توانید هر فیلتری که بر روی کاربران انجام دادید را خروجی اکسل بگیرید. چون ممکن است که مدرسه به آن اکسل نیاز داشته باشد و یا بخواهد از آنها پرینت بگیرد.