آزمون آنلاین

در این قسمت می توانیدآزمون خود را قرار داده و به صورت آنلاین آزمون برگزار نمایید. به این منظور بر روی گزینه "افزودن" کلیک کرده و فیلدهای زیر را پر نمایید.

  • نام آزمون : در این قسمت اسم آزمون خود را بنویسید. مانند آزمون درس علوم پایه سوم
  • تاریخ و ساعت شروع : با کلیک بر روی این قسمت پنجره ای باز می شود که تقویم همان ماه است و شما روز آزمون را می توانید انتخاب نمایید و در قسمت پایین آن ساعت را تنظیم کنید.
  • تاریخ و ساعت پایان : با کلیک بر روی این قسمت پنجره ای باز می شود که تقویم همان ماه است و شما روز پایان آزمون را می توانید انتخاب نمایید و در قسمت پایین آن ساعت را تنظیم کنید.
  • زمان آزمون (دقیقه) : مدت زمان آزمون را در اینجا می توانید مشخص کنید.
  • فعال : در صورتی که بخواهید آزمون را نشان دهد می توانید این گزینه را فعال کنید و تا زمان تعیین شده برای شروع آزمون دانش آموزان نمی توانند بر روی آزمون کلیک کنند و فقط نام آزمون را مشاهده می کنند ولی اگر این گزینه "غیرفعال" باشد کلا آزمون نشان داده نمی شود.
  • مخاطب : در این قسمت می توانید مخاطب خود را بر اساس کلاس و مقطع انتخاب نمایید. اگر بخواهید کل دانش آموزان را انتخاب نمایید باید گزینه "همه دانش آموزان" را انتخاب نمایید.

پس از انجام مراحل بالا بر روی گزینه "ثبت" کلیک کنید.

به منظور قرار دادن سوالات بر روی "مربع آبی رنگ" کلیک کرده و بر روی گزینه "سولات" کلیک کنید. سپس گزینه "افزودن را زده و در قسمت متن سوال ، سوال را نوشته و فیلد گزینه ها را پر کنید. در صورتی که سوال و یا هریک از گزینه ها عکس داشته باشد در قسمت "تصویر" آن را آپلود می کنیم. و در پایان گزینه صحیح را مشخص می کنیم و دکمه ثبت را می زنیم.

همچنین برای دیدن نتایج آزمون باید بر روی "مربع آبی رنگ" کلیک کرده و گزینه نتایج را انتخاب نمایید. در این قسمت افرادی که در آزمون شرکت کرده اند، تعداد سوالات ، تعداد پاسخ های صحیح و تاریخ مشخص می شود.

در صورتی که در قسمت نتایج گزینه "نمایش نتایج" فعال باشد، دانش آموزان می توانند نتایج آزمون را مشاهده نمایند.

نکته: قرار دادن سولات در قسمت آزمون آنلاین فقط از طریق سایت میسر می باشد.