کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین
کلاس آنلاین
نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین

مزایا و معایب کلاس آنلاین ادوبی کانکت چیست؟

ادوبی کانکت

پلتفرم ادوبی کانکت یکی از رایج ترین محیط ها برای برگزاری کلاس و جلسات آنلاین بین موسسات آموزشی و اداری شناخته میشود.ادوبی کانکت یکی از پر قدرت ترین محیط ها در عرصه آموزش مجازی به شمار می آید که نیاز کابران را تا حد زیادی برطرف میکند.

 آنچه راندمان و کیفیت یک کلاس مجازی را بالا میبرد به قطع ارتباط فعال بین شرکت کنندگان است تا بتواند شبیه سازی از کلاس حضوری باشد.ادوبی کانکت با برقراری ارتباط صوتی و تصویری بین شرکت کنندگان تعامل خوبی را بین افراد حاضر برقرار ساخته و درجهت پیشبرد اهداف آموزشی به خوبی عمل کرده است.محیط ادوبی کانکت قابلیت گنجاندن تعداد زیادی از افراد را در کلاس دارد و تا صدها نفر میتوانند به صورت همزمان از آن استفاده کنند.

از جمله امکانات این بستر میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

انتقال صدا و تصویر (کابران میتوانند همزمان چند دوربین را فعال کنند و یا از طریق صوتی با یکدیگر ارتباط آنلاین برقرار کنند)

اشتراک فایل ها از جمله عکس و فیلم با فرمت mp4 و فایل PDF و پاورپوینت

امکان به اشتراک گذاری صفحه نمایش کامپیوتر 

نظارت مدیر جلسه بر روی دسترسی های کابران

امکان چت عمومی و خصوصی و همچنین برگزاری نظرسنجی و پرسش در کلاس آنلاین

قابلیت ضبط کلاس های برگزار شده

امکان استفاده از تخته 

و...کلاس آنلاین 

از معایب این محیط میتوان به این موارد اشاره کرد:

محیط ادوبی کانکت محیط پیشرفته ای میباشد که باید آموزش های لازم برای اسفاده از آن را ببینید.همچنین یکی از معایب این فضا الزام به نصب برنامه ادوبی کانکت برای اسفاده از بعضی امکانات میباشد.و دیگر مسئله مربوط به زبان در برنامه ادوبی کانکت میباشد.برنامه ادوبی کانکت زبان فارسی را پشتیبانی نمی کند.

در مجموع میتوان گفت اکر قصد دارید یک کلاس پیشرفته با امکانات کامل برای آموزش عالی برگزار کنید ادوبی کانکت انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود!

فضای ادوبی کانکت


لیست مقالات