کارنامه راهنمای سامانه هوشمند مَدیار

بخش کارنامه از مهم ترین قسمت های برنامه مدیار می باشد. مسئولین می توانند به صورت هفتگی، ماهانه و سالانه برای اولیا کارنامه صادر نمایند و اولیا این کارنامه ها را در گوشی و اپلیکیشن مدیار مشاهده کنند. همچنین مدارس می توانند پس از تهیه کارنامه از آنها پرینت بگیرند و به اولیا تحویل دهند.

بخش کارنامه تشکیل شده از یک سری از نمرات که در یک بازه زمانی در آزمون دروس بدست آمده است.

ستون های کارنامه عبارتند از:

  1. نام : اسمی که برای کارنامه قرار می دهید در این قسمت نشان داده می شود.
  2. ایجاد کننده : نام شخصی می باشد که کارنامه را ایجاد کرده است.
  3. صادر کننده : نام شخصی است که کارنامه را صادر کرده است.
  4. کلاس : کلاسی که کارنامه برای آن صادر شده در این قسمت نشان داده می شود.
  5. مقطع : مقطعی که کارنامه برای آن صادر شده در این بخش نشان داده می شود.
  6. تاریخ صدور : تاریخی که کارنامه صادر شده است در این قسمت قرار می گیرد. در صورتی که در جلوی کارنامه ای تاریخ صدور قرار نگرفته باشد یعنی کارنامه ایجاد شده است ولی هنوز صادر نشده است.
  7. وضعیت : در صورتی که در این قسمت وضعیت "صادر شده" باشد یعنی کارنامه برای اولیا ارسال شده است. در صورتی که وضعیت "تکمیل نشده" باشد یعنی مسئولین شروع به ساخت کارنامه کرده اند اما هنوز کارنامه کامل نشده است. در صورتی که وضعیت "تکمیل شده" باشد یعنی مسئولین ساخت کارنامه را کامل کرده اند اما هنوز برای اولیا صادر و ارسال نکرده اند.

با کلیک بر روی گزینه "صدور" می توانید کارنامه را برای اولیا صادر نمایید.

با کلیک بر روی گزینه "تکمیل" می توانید کارنامه هایی که کامل نشده اند را تکمیل نمایید.

نکته: قبل از کلیک کردن بر روی گزینه "صدور" شما می توانید بر روی گزینه "ویرایش" کلیک کرده و تغییرات لازم را بر روی کارنامه اعمال کنید یعنی تا زمانی که دکمه "صدور" را نزده اید و کارنامه برای اولیا ارسال نشده است می توانید تغییرات موردنظر خود را بر روی کارنامه اعمال کنید.