بوفه الکترونیک

قابلیت ها و امکانات

نرم افزار بوفه مدارس مَدیار در زمینه مدیریت یکپارچه رزرو های غذایی و شارژ آنلاین کارت های بوفه و همچنین حساب کتاب های مالی و حسابداری سیستم بوفه تامین می نماید.

برخی امکانات نرم افزار بوفه

 • برنامه ریزی بوفه
 • رزرو غدا و خوراکی
 • کنترل بر بایدها و نباید های خوردنی
 • شارژ کیف پول آنلاین
 • گزارش گیری بدهی ها و بستانکاری ها
 • اتصال به درگاه بانک آموزشگاه
 • تنظیمات محدودیت زمانی رزرو و لغو رزرو
 • نصب روی اندروید و آیفون
 • اتصال به کارت ریدر
 • اتصال به کیوسک بوفه
 • تنظیم دسترسی های سمَت های مختلف
 • تقویم هوشمند
 • سیستم اعلان اینترنتی (نوتیفیکیشن)
 • اتصال به سامانه پیامک
 • گروه بندی موارد خوراکی و غذایی
 • تنظیم قابلیت رزرو

موارد بوفه

در بخش موارد بوفه می توانید هر آنچه که در بوفه ارائه می شود را با انجام گروه بندی ، برای مشاهده کاربران یا رزرو بگذارید.

گروه بندی

برای گروه بندی موارد ، روی گزینه گروه بندی کلیک کنید سپس افزودن را بزنید و گروه مورد نظر را انتخاب کنید. مثلا "صبحانه" ، "نهار" ، "عصرانه" ، "تنقلات" و ... 
هنگام افزودن یا ویرایش گروه های بوفه ، یک گزینه هست به نام "طریقه انتخاب" که دو گزینه دارد:
بدون محدودیت: برای مواردی هست که نیاز به رزرو نیست و کاربران می توانند هر زمان به بوفه مراجعه کنند و آن موارد را خرید کنند.
قابل رزرو: برای مواردی هست که  حتما نیاز به رزرو دارد و باید طبق زمانبندی که مدیر بوفه تعیین می کند از قبل رزرو شود.
و اما تا اینجای کار گروه بندی توضیح داده شد. پس از اینکه گروه ها را تعریف کردید باید مدد به منوی موارد بوفه برگردید و افزودن را بزنید و موارد داخل آن گروه ها را تعریف کنید. مثلا برای گروه "صبحانه" می توانید مواردی مانند "نیمرو" ، "عدسی" و ... تعریف کنید. در هنگام افزودن یا ویرایش موارد بوفه ، مبلغ را پر کنید. این مبلغ بسیار مهم هست و زمان رزرو توسط سامانه از حساب کاربر (دانش آموز) کسر می گردد.

گروهبندی

برنامه بوفه

پس از اینکه موارد بوفه را با گروه بندی های دلخواهتان به سامانه اضافه کردید باید یک برنامه مشخص تعریف کنید که چه مواردی در چه روز های سِرو می شوند. در این قسمت شما یک تقویم می بینید که می توانید موارد را از سمت راست تقویم بکشید و داخل خانه های تقویم بیاندازید. مثلا "نیمرو" را به داخل تاریخ 5 مهر ماه بیاندازید. همچنین برای حذف کردن موارد از داخل تقویم کافیست که روی آن کلیک کنید و گزینه "حذف" را بزنید.

سفارشات

لیست سفارشات

وقتی به منوی سفارشات وارد می شوید در ابتدای لیست سفارشاتی که برای روزهای آینده رزرو شده است را می بینید. جلوی هر مورد یک عدد وجود دارید که تعداد رزرو ها را نمایش می دهد. برای دیدن کاربرانی که رزرو ها را انجام داده اند علامت مثبت را بزنید تا لیست کاربران و مبلغ هر سفارش ظاهر شود. با زدن سه نقطه می توانید هر سفارش را حذف کنید.

ثبت سفارش جدید

به دو طریق می توان سفارش ثبت کرد:
1- خود دانش آموز از پنل خودش آن را ثبت کند
2- مسئول بوفه سفارش را برای کاربر (دانش آموز) مورد نظر ثبت کند.

در مورد اول دانش آموز پس از اینکه برنامه بوفه را در پنل خود دید می تواند یک یا چند مورد را انتخاب (رزرو) کند و هزینه به صورت خودکار از شارژ او کسر می گردد.

در مورد دوم مسئول بوفه یا یکی از مسئولین که به بخش بوفه دسترسی دارد در منوی سفارشات گزینه "افزودن" را می زند. سپس یکی از بخش های نام دانش آموز  یا کد سازمانی دانش آموز را وارد می کند. اگر دانش آموز دارای عکس در سامانه باشد ، عکس او در بالای صفحه ظاهر می شود تا بوفه دار تشخیص دهد فردی که سفارش می دهد با عکس مطابقت دارد یا نه. سپس تاریخ را مشخص می کند. پس از انتخاب تاریخ ، لیست برنامه بوفه مربوط به آن روز ظاهر می شود و می تواند یک یا چند مورد را انتخاب کند. در انتها حتما باید ذخیره را بزنید تا سفارش تکمیل شود و مبلغ از حساب دانش آموز کسر شود. همچنین برای لغو رزرو کافی است تیک پشت آن مورد را بردارید و مجدد ذخیره کنید.

گزارش تراکنش

این بخش شامل تمامی تراکنش های کاربران ، چه واریز (بستانکار) چه رزرو (بدهکار) می باشد.در این قسمت یک لیست را مشاهده می کنید شامل ستون های مختلف. زمانی که کاربران افزایش اعتبار انجام می دهند ستون بستانکار پر می شود و زمانی که رزرو (خرید) انجام می دهند ستون بدهکار پر می شود. یک ستون به نام مانده وجود دارد که مانده اعتبار (شارژ) کاربر را پس از آن تراکنش نشان می دهد.

اعتبار بوفه

گزارش اعتبار کاربر

در این بخش لیست کاربران و مانده حساب هر کدام قابل رؤیت می باشد. در جلوی نام هر کاربر یک گزینه وجود دارد تحت عنوان جزئیات که وقتی روی آن کلیک کنید جزئیات تراکنش هایی که آن کاربر داشته لیست می شود.

تنظیمات بوفه

در این بخش مواردی را می توان تنظیم کرد:

 • ماکزیمم بدهی دانش آموز: این گزینه میزان بدهی مجاز کاربر را تعریف می کند. در نرم افزار بوفه مدارس مَدیار شما می توانید تعیین کنید که آیا دانش آموز می تواند به مدرسه (آموزشگاه) بدهکار شود یا خیر. اگر روی عدد صفر بگذارید یعنی نمی تواند بدهکار شود و باید قبل از هر سفارش حساب خود را شارژ نماید. اما اگر یک عدد مثلا 2.000.000 ریال بگذارید بدین معناست که دانش آموز حتی بدون داشتن موجودی در حساب خود، می تواند تا سقف 2.000.000 ریال خرید کند.
 • محدودیت زمان رزرو: این گزینه تعیین می کند که دانش آموز تا چند روز قبل از موعد سفارش می تواند رزرو انجام دهد. چند مقدار را مثال می زنیم:
  تا ساعت 24 روز قبل سفارش: یعنی اگر می خواهد غذای روز 4شنبه را رزرو کند تا ساعت 24 روز 3شنبه مهلت دارد که رزرو را انجام دهد.
  تا ساعت 10 روز سفارش: یعنی اگر می خواهد غذای روز 4شنبه را رزرو کند تا ساعت 10 روز 4شنبه مهلت دارد که رزرو را انجام دهد.
  تا ساعت 16 روز قبل سفارش: یعنی اگر می خواهد غذای روز 4شنبه را رزرو کند تا ساعت 16 روز 3شنبه مهلت دارد که رزرو را انجام دهد.
  تا 3 روز قبل سفارش: یعنی اگر می خواهد غذای روز 4شنبه را رزرو کند تا ساعت 24 روز یکشنبه مهلت دارد که رزرو را انجام دهد.
 • محدودیت زمان لغو: این گزینه تعیین می کند که دانش آموز تا چند روز قبل موعد سفارش می تواند رزروی که قبلا انجام داده را لغو کند. عملکرد این گزینه مانند گزینه قبل که توضیح داده شد می باشد.

تنظیمات بوفه