به دلیل تحریمات جدید شرکت اپل ، برنامه های IOS در برخی گوشی هااز کار افتادند

نوشته شده در 1398/01/10 توسط حسام میرزایی

کاربران محترم مَدیار،  مشکل باز نشدن مَدیار در برخی گوشی های اپل به تحریمات جدید اپل برمی گرده که امیدواریم به زودی راه حلی برای آن پیدا کنیم و مشکل را برطرف کنیم. در نظر داشته باشید این مشکل فقط در رابطه با مَدیار نیست ، بلکه برای تمام برنامه های ایرانی می باشد.

برخی کاربران آی او اس از تاریخ 1397/12/9 گزارش داده‌اند که اپلیکیشن های ایرانی نظیر مَدیار ، اسنپ ، آپ، اپلیکیشن ایرانسل و دیگر برنامه های ایرانی آیفون برای آنها از کار افتاده است. دلیل این موضوع به باطل شدن اکانت های دولوپر اینترپرایز از سوی اپل برمی‌گردد.

غیر فعال شدن برنامه های ایرانی که از فروشگاه‌های نرم افزار ایرانی نظیر سیب اپ و آی تیپس دانلود شده‌اند، در واقع دلیل اصلی آن، باطل شدن اکانت های دولوپر سازمانی (Apple Developer Enterprise Program) است. از چند ماه پیش صحبت‌هایی وجود داشت مبنی بر این که به دلیل سو استفاده از امکانات اکانت‌های اینترپرایز، اپل قصد دارد آنها به طور کامل از کار بیاندازد. چندی پیش در گجت نیوز گزارشی منتشر کردیم مبنی بر این که فیسبوک اپلیکیشن های جاسوسی خود را خارج از اپ استور و با استفاده از اکانت‌های دولوپر سازمانی منتشر می‌کند. در واقع این موضوع به همراه ده‌ها مورد سو استفاده‌ی دیگر از امکانات این حساب توسعه‌دهندگان در نهایت باعث شد که اپل به طور کامل تصمیم بگیرد آن را تا زمان برطرف شدن امکان سو استفاده، غیر فعال کند.


نظرات