پیام وزیر آموزش و پرورش به مناسبت روز 13 آبان

1397/08/12

سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش به مناسبت فرارسیدن یوم الله ۱۳ آبان عنوان کرد: با حضور رساندن مقتدرانه به جهانیان نشان دهید که قدر استقلال و جمهوری اسلامی را می‌دانید.

متن پیام وزیر آموزش و پرورش به شرح زیر است:

«یوم الله سیزده آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز؛ برگ زرین و دورانی حساس و مناسبتی به فراموش نشدنی در تاریخ انقلاب اسلامی است و نماد وحدت، همدلی و همبستگی ملت ایران و شروع فروپاشی استکبار جهانی.

این روز بزرگ یادآور شهادت دانش‌آموزان عزیزی است که در لبیک به فرمان رهبر فقید انقلاب اسلامی ایران بر طاغوت زمان خروشیدند و آشکارترین چهره استعمار و استکبار جهانی یعنی امریکای جنایتکار را با تسخیر لانه جاسوسی افشا نمودند. در چنین روزی حماسه شکوهمند و کوبنده دانش‌آموزان و دانشجویان شجاع «انقلاب دوم» نام گرفت.

در حال حاضر در چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، ضمن تبریک به شما دانش‌آموزان عزیز و فرهنگیان ارجمند اعلام می‌دارد، ۱۳ آبان روز تجلی هرچه بیشتر غیرت انقلابی و طنین‌انداز شعار کوبنده و ضد استکباری «مرگ بر امریکاست» و امسال در پاسخ به سخنان سخیف و اهانت‌آمیز رئیس‌جمهور آمریکا، با شعار «هیات من الذله» حقانیت مردم ایران اسلامی را فریاد خواهیم کشید و با اعلام پیام اقتدار ایران، محاسبات دشمنان را در هم خواهیم شکست،، زیرا آمریکا را همچنان شیطان بزرگ و اصلی‌ترین دشمن خود و جامعه بشری می‌دانیم.

اکنون زمان آن است که در سالروز تسخیر لانه جاسوسی، روز دانش‌آموز و تبعید پرچم‌دار و آموزگار انقلاب اسلامی ایران؛ شما دانش‌آموزان و پاره‌های دل ملت غیور ایران؛ با حضوری شجاعانه به جهانیان نشان دهید که قدر استقلال و جمهوری اسلامی را می‌دانید. با دانش و خرد، روحیه آزادگی، از خود گذشتگی و مقاومت را سرلوحه کار خود قرار می‌دهید و حتما می‌دانید که این کشور با دستان پرقدرت، ذهن خلاق و فکور شما مدیریت خواهد شد و به لطف الهی شما عزیزان، کشور را در برابر تمامی تهدید‌ها و تحریم‌ها و افزایش و شدت عملیات روانی دشمنان بی‌نیاز و با ثبات و توطئه‌ها را خنثی خواهید کرد.

از شما عزیزان می خواهم با درک شرایط فعلی کشور و اتحاد و یکدلی با اقشار متفاوت مردم بیدار و موقعیت‌شناس در سراسر کشور عزیزمان ضمن حضور پرنشاط خود در این همایش ملی، با پیروی از رهنمود‌های روشنگرانه مقام معظم رهبری مدظله‌العالی سیاست‌های زیاده‌خواهانه استکبار جهانی را محکوم کنید و دوباره با آرمان‌های بلند امام راحل (ره) و شهدای گران‌قدر انقلاب اسلامی تجدید میثاق نمایید.

امیدوارم «هفته بسیج دانش‌آموزی» که همزمان با رویش یکی از شاخه‌های پربار و سرسبز انقلاب اسلامی است، میعادگاهی برای نکوداشت روز دانش‌آموز باشد و حماسه‌ای دیگر را برای نفی هرگونه سلطه به تصویر بکشد.


نظرات