یکی از سیاست های آموزش و پرورش مدرسه محوری است

نوشته شده در 1397/06/24 توسط سارا اکبری

ترفیع جایگاه مدیر مدرسه در مدرسه محوری آموزش و پرورش

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه عنوان کرد : مدرسه محوری یکی از سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش است .

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، ناهید فضلی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه اعلام کرد : مدرسه محوری یکی از سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش است و در جهت حرکت به طرف مدرسه محوری رتبه مدیر مدرسه باید ترفیع پیدا کند.

وی بیان کرد: نیاز است مدیر مدرسه به علم و اصول مدیریت مدرسه مجهز گردد و عمل ، اخلاق و هنر مدیریت را بدست آورد و قبل از مبادرت به انجام کار در حیطه مدیریت و برنامه‌ریزی، باید دیدگاه و اعتقاد خود را با مکانی که در آن مشغول به فعالیت است ، هم‌جهت و هم‌راستا سازد.

فضلی در ادامه تصریح کرد : ما همانطور رفتار می‌کنیم که فکر می کنیم. کردار ما از نحوه دیدگاه ما و نوع نگاه ما برگرفته می شود، به دلیل اینکه  مدرسه یک مکان سازمانی پیچیده است، به مدیرانی احتیاج دارد که بتوانند با اطمینان جمعی، فضا و فرهنگ سازمانی مثبت را به وجود آورند. مدیر مدرسه در نقش یک راهبر تغییر، یکی از نقش‌ها و مسئولیت های اساسی خود که همان راهبری فراگیری است را از یاد نبرد.

معاون آموزش ابتدایی استان در قیمت دیگر از صحبتهای خود گفت : یکی از توانایی مدیران، هدایت برنامه درسی می‌باشد و برنامه درسی طرح کامل فراگیری علم است و کلاس می‌تواند در نقش کانون یادگیری در شکل دادن به شخصیت و توان علمی کودکان نقش قابل توجهی داشته باشد.

معاون آموزش ابتدایی استان در قسمت پایانی از سخنان خود بیان کرد: در صورتی که بخواهیم به طرف مدرسه محوری پیش برویم ، باید رتبه مدیر مدرسه ترفیع پیدا کند و بالا رفتن جایگاه مدیر مدرسه در حرف و سخن نیست؛ بلکه باید در عمل او آشکار گردد. وی بنیان عملکرد درست را به کار بردن نظریه‌های مدیریت اعلام کرد. در این جهت حرفه‌ای‌ کردن مدیران مدارس، یکی از اولویت‌های معاونت آموزش ابتدایی می‌باشد.


نظرات